موهایی سالم و درخشان با انتخاب درست شامپو: راهنمای کامل خرید انواع شامپوانواع شامپو, انواع شامپو رنگها, انواع شامپو بچه ها

انواع شامپوی مو

 

شامپویی برای هر نوع مو: با این راهنمای خرید بهترین شامپو را برای خود پیدا کنید! 

انتخاب درست انواع شامپو با توجه به نوع مو و موارد استفاده اختصاصی میتواند به بهبود سلامت و درخشندگی موها کمک زیادی بنماید. در این مطلب از بیتوته شما را با انواع شامپو آشنا می کنیم.

شامپو، سالهاست که به عنوان پاک کننده اصلی مو شناخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه انواع شامپو با کاربردهای متفاوت وارد بازار شده است، در ادامه مقاله به انواع متداول تر شامپو اشاره می کنیم تا بتوانید بهترین گزینه را برای خودتان انتخاب کنید.

 

آشنایی با انواع شامپو

شناخت بهتر درباره انواع شامپو به شما کمک خواهد کرد ، کمتر دچار سردرگمی شده و هنگام خرید شامپو ، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

 

شامپو روزانه

برخی افراد به صورت  روزانه دوش می گیرند و بدون شستشوی موها احساس تمیزی ندارد ولی استفاده از شماپوهای قوی به صورت روزانه میتواند به پوست و موی سر آسیب  برساند به همین دلیل شامپوهای روزانه تولید شده اند که فرمولاسیون ملایمی دارند و با وجود ایجاد احساس تمیزی ، به پوست و مو آسیبی نمی رسانند. 

 

این شامپوها مو را مرطوب کرده و سالم و شفاف نگه میدارند. در ساختار آنها از صابون و قلیا استفاده نشده است و به حبس رطوبت کمک کرده حجم موها را افزایش می دهد. شامپوهای روزانه اغلب شبیه شامپوی کودکان هستند و سورفکتانت های خفیف دارند. 

 

انواع شامپو, انواع شامپو رنگها, شامپو مخصوص موهای چرب

شامپو مخصوص موهای چرب

 

شامپو موهای چرب 

برای خلاص شدن از شر چربی پوست سر در موهای چرب راهکاری به جز استفاده از شامپوی مخصوص موهای چرب ندارید. این شامپوها سبوم یا چربی  پوست سر را کاهش میدهند ولی روغن طبیعی موها را از بین نمی برند. این شامپوها حاوی سالیسیک اسید هستند که به از بین بردن سلولهای مرده پوست سر و شوره سر کمک می کند. 

 

برخی از شامپوی موهای چرب PH بالای دارند که امکان مرطوب ماندن موها برای زمان  طولانی را فراهم میکنند. شامپوی مخصوص موهای چرب باید حدود 1 – 2 دقیقه روی سر باقی بماند تا بتواند به خوبی فعالیت کند. 

 

شامپو آبرسان یا مرطوب کننده

علت خشکی موی برخی از افرادعدم رطوبت و تولید سبوم در پوست سرشان است ، پوست سر این افراد روغن طبیعی کافی ترشح نمی کند که روی ساقه های مو را بگوشاند و رطوبت را در مویشان حفظ کند. 

 

از سویی دیگر با افزایش سن ، پوست سر روغن کمتری تولید می کند و موها خشک و  شکننده می شوند. موهای خشک کوتیکول های ضعیفی دارند که نمی توانند رطوبت را در ساقه مو حفظ کنند. 

 

عوامل دیگر خشک شدن موها ، شستن بیش از حد ، استفاده از شامپوی قوی ، استفاده زیاد از اتو و سشوار مو است. در این موارد استفاده از شامپوهای آبرسان موهایتان را تقویت و درخشان میکند. این شامپوها بدون سولفات و  پارابن هستند و فرمولاسیون سبک و ملایمی دارند و مواد آبرسان و مرطوب کننده به آن ها اضافه شده است.  

 

انواع شامپو, انواع شامپو رنگها, شامپو مخصوص موهای رنگ شده

انواع شامپو مخصوص موهای رنگ شده

 

شامپو موهای رنگ شده 

رنگ و دکلره کردن مو باعث خشک و ضعیف شدن ساقه مو و کمبود رطوبت می شود  ضمن این که به مرور با شستشو ، رنگ مو کم کم محو می گردد. برای افرادی که موهایشان را رنگ می کنند توصیه می شود از شامپو مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنند. مواد استفاده شده در این شامپوها به حفظ رنگ مو برای مدت طولانی تر کمک میکند.

 

این شامپوها بدون سولفات و پارابن هستند و حاوی مواد تقویت کننده مثل ویتامین E  هستند که علاوه بر تقویت ساقه مو به رنگ موها آسیبی نمی زنند. 

سایر مواد موثر استفاده شده در شامپو مخصوص موهای رنگ شده ، کراتین ، روغن بادام شیرین ، روغن نارگیل و غیره هستند.

 

شامپو شفاف کننده 

شامپو شفاف کننده قوی تر از شامپوی روزانه است و اغلب حاوی سورفکتانت های سنگین و مواد صابونی است که موها را از هر گونه آلودگی و چربی و مواد باقیمانده حالت دهنده ها و حتی شامپوهای معمولی ، پاک میکند و درخشش طبیعی موها را باز می گرداند. 

 

این شامپوها حاوی کلرایدها ، برمیدها ، الکل های چرب ، آمونیوم یا سدیم لوریل سولفات است.  استفاده بیش از 1 - 2 بار در هفته از این شامپوها باعث خشک و مجعد شدن موهایتان می شود و برای موهای رنگ شده مناسب نیستند. 

 

شامپو حجم دهنده

شامپو حجم دهنده مناسب موهای نازک یا آب و هوای زمستان است که موها را صاف و بی حال می کنند. برخی از این موها فقط قابلیت افزایش حجم موها را دارند و برخی دیگر قابلیت ضخیم تر کردن تارهای مو را هم دارند و پروتئین موجود در آنها باعث تقویت ریشه و ساقه موها می شود. 

 

انواع شامپو, انواع شامپو رنگها,شامپوی بدون سولفات

شامپوی بدون سولفات یکی از انواع شامپوها است 

 

شامپو بدون سولفات

سولفات ماده ای است که در باعث ایجاد کف در شامپوها می شود. سولفات یکی از سورفکتانت هایی است که پوست  و مو را از شر آلودگی ها و سلولهای مرده خلاص میکند ولی همزمان روغن های طبیعی روی موها را حذف کرده و باعث خشکی و شکنندگی موها می شود. 

 

اگر پوست سر حساسی دارید و از بین  رفتن چربی طبیعی سر باعث قرمزی ، خشکی یا خارش سر بعد از حمام می شود یا موهای خشک یا فرفری دارید ،  بهتر است از شامپوهای بدون  سولفات که ملایم تر هستند استفاده کنید تا چربی پوست سر حفظ شده و رطوبت موها باقی بماند. 

 

شامپوهای حاوی نرم کننده

شامپوهای حاوی نرم کننده یا شامپوهای 2 در 1 هم کار تمیز کنندگی را انجام می دهد و هم به موها حالت می دهد. استفاده از این شامپوها برای موهای ظریفی که نیاز به پاک کننده ملایم دارند مفید است. البته ممکن است بعد از مدتی استفاده از این شامپو ها احساس چربی در موهایتان داشته باشید بنابراین متوجه خواهید شد که این شامپو برای موهای شما بیش از حد ملایم است و نیاز به شامپوی قویتری دارید. 

از سویی دیگر گفته می شود که نرم کننده نباید به پوست سر و ریشه مو  برخورد کند که با ذات شامپو در تضاد است ، اگر استفاده از این شامپوها باعث افزایش ریزش مویتان شده  است باید به سرعت استفاده از آنها را متوقف نمایید. 

 

شامپو موهای معمولی

شامپو موهای معمولی یا شامپو نرمال برای موهای معمولی مناسب است که هیچ مشکلی ندارند. این شامپوها حاوی مواد پاک کننده ملایم و ساده هستند و با کمک ترکیبات سولفات دار و سایر سورفکتانت ها به پاک کردن چربی طبیعی پست کمک میکنند ولی رطوبت و درخشش موها را نمی گیرند. 

 

شامپوی ارگانیک

فرمولاسیون اغلب شامپوها ترکیبی از مواد ملایم و قوی ، مواد شیمیایی از جمله پارابن، سیلیکون ، سولفات و غیره است که میتواند برای پوست سر مضر باشد. شامپوهای ارگانیک به جای مواد شیمیایی از عصاره طبیعی گیاهان ساخته می شوند و به مرطوب ماندن پوست سر تقویت ریشه موها کمک میکنند. 

 

انواع شامپو, انواع شامپو رنگها, شامپو خشک

شامپو خشک یکی از انواع شامپوها است

 

شامپو خشک 

زمانی که فرصت کافی برای دوش گرفتن  ندارید ولی موهایتان چرب است میتوانید از شامپوی خشک استفاده کنید. شامپوهای خشک مانند اسپری مو هستند. کافیست مقداری از آنها را روی ریشه مو اسپری کنید و موهایتان را شانه بزنید.

 

شامپو خشک ، چربی موها را جذب نموده و موهایتان را تمیز نشان میدهد. شامپوهای خشک علاوه بر تمیز کنندگی خاصیت حجم دهنده و حالت دهنده هم دارند و نیازی به شستشو ندارند بنابراین در وقت شما صرفه جویی میکنند. 

 

یک شامپو خشک با کیفیت هیچ ماده اضافه ای روی سر و موها باقی نمی گذارد بنابراین اگر بعد استفاده از این شامپوها ، سفیدی بین موهایتان می بینید یا چسبندگی و بوی ناخوشایند حس می کنید ، یعنی از محصول مناسبی استفاده نکرده ا ید. 

 

شامپو دارویی

از شامپوهای دارویی برای تسکین خارش ، پوسته شدن سر یا ردمان عفونت های قارچی و باکتریایی استفاده می شود. شامپوهای دارویی فرمولاسیون بسیار متنوعی دارند و با توجه به بیماری شما تجویز می شوند و میتوانند طیف گسترده ای از بیماری های پوست سر و مو را درمان کنند. 

 

شامپو شناگران

شامپو شناگران مخصوص شناگرانی  است که موی شکننده و آسیب دیده دارند و قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آب کلر دار استخر باعث خشکی موهایشان می شود. کلر جذب مو شده ، چربی طبیعی پوست سر را از بین برده و به مرور باعث نازک شدن و ریزش موها می شود. شامپو شناگران با هدف از بین بردن کلر از سر و موها تولید می شود و به تقویت موی شناگران کمک می کند. 

 

گردآوری : بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X پزشکی ، بهداشتی ، درمانی,خدمات زیبایی ، کاشت مو ، پوست ، لیزر و و..

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023