وقتی برس لابه لای موها گیر می کند چه کنیم؟ 

 

وقتی برس لا به لای موها گیر می کند چه کنیم

 

برای شما هم اتفاق افتاده که با داشتن موهای بلند یا حتی نه چندان بلند موقع سشوار برس گردتان لابه لای موها گیر کند و شما به سختی آن را از موها جدا کرده باشید؟!

 

اگر برای شما هم اتفاق افتاده که هنگام سشوار کشیدن برس گرد یا همان موپیچ در بین موهایتان گیر کرده و شما به سختی توانستید آن را جدا کنید بهتر است در ابتدا به چند توصیه توجه کنید تا این اتفاق هیچگاه نیفتد چرا که آسیبهای جدی به موها وارد خواهد کرد:

 

اول: بهتر است موها را قبل از سشوار کشیدن با شانه یا برس معمولی خوب صاف کنید تا گره های آن را کاملا بازشود و حتما به آرامی به گونه ای شانه بزنید که وز نشوند.

 

دوم: برای سشوار کشیدن لایه های نازکی از موها را جدا کرده و حتما بقیه ی آنها را طوری کنار بگذارید یا با کلیبس ببندید که با برس گرد برخوردی نداشته باشد و تنها شما این لایه ی جدا شده را بتوانید به آرامی سشوار بکشید.

 

سوم: بر اساس نوع مو برس گرد خود را انتخاب کنید به عنوان مثال افرادی که موهای بسیار زبر وخشنی داشته یا موهایی دارند که با دکلره و رنگ آسیب دیده اند بهتر است از برسهای گرد نرم استفاده کنند و برعکس آنهایی که موهایی بسیار نرم و البته طبیعی دارند به طوری که برس گرد زیاد در آن بند نمیشود از برسهای زبرتری استفاده کنند.

 

چهارم: به هیچ عنوان موهای بلند را با موپیچهای کوچک سشوار نکشید و حتما از برسهای سایز بزرگ برای این کار استفاده نمایید.

 

با رعایت این نکات شما با چنین مشکلی روبرو نخواهید شد با این حال اگر براثر عجله و یا دستپاچگی چنین اتفاقی برایتان افتاد بهتر است موپیچ را بین موها رها کنید و به هیچ وجه محکم آنرا نکشید چرا که این کار جداشدن برس را سخت تر خواهد کرد .

 

پس از رها کردن برس، موهای باز اطراف آن را کاملا کنار بزنید یعنی با یک کلیبس آنها را خوب جمع کنید و سپس با تیزی ته شانه ی پوش و یا هر چیز نوک تیز دیگری آرام آرام و کم کم لایه های مویی که روی برس چسبیده اند را جدا کرده و آزاد کنید، سپس به آرامی با انگشتتان آنها را بیرون بکشید. سعی نکنید با خشونت برخورد کنید چرا که این عمل، کار را بر شما سخت تر خواهد کرد.

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023