10 نکته برای داشتن موهایی جذاب



موهای زیبا, موی زیبا, چگونه موهای زیبایی داشته باشیم

موی زیبا

 

چگونه موهای زیبایی داشته باشیم؟

همه زنان دوست دارند موهایی صاف و زیبایی داشته باشند و برای این کار راه حل هایی آسان هم وجود دارد. اما چقدر وقت برای دانستن این نکته ها می‌گذارید؟ می‌دانید انجام این نکات چه تغییرات زیادی در موهایتان به وجود می آورد؟ تنها کافیست نکاتی را که به موهایتان صدمه می زند انجام ندهید و وقت برای رسیدگی به موهایتان بگذارید.

برای داشتن موهای زیبا چه باید کرد ؟

استفاده از ماسک های خانگی

آووکادو و تخم مرغ را ترکیب نموده و آنگاه موها را با خمیر مربوط آغشته کنید. آووکادو منبع سرشار از ویتامین ها، اسیدهای چرب ضروری و مواد معدنی است که به حفظ موهای شما کمک می کند. به مدت ۲۰ دقیقه ماسک را روی موهای خود بگذارید. آنگاه چندین بار آن را شستشو دهید. این کار را برای موهای صدمه دیده هر هفته یک بار و برای موهای سالم ماهی یکبار انجام دهید.

 

ماساژ دادن پوست سر

ماساژ پوست سر یک کار با اهمیت  برای داشتن پوست سر و موهای سالم است که سبب تحریک گردش خون مویرگی و رساندن اکسیژن می شود. برای این کار اول موهای خود را شانه کنید، آنگاه نوک انگشتان هر دو دست خود را روی پوست سر بگذارید و به مدت 30 ثانیه آغاز به انجام حرکات دایره ای کنید. پوست سر را به سوی بالا و به عقب حرکت دهید.

 

موهای زیبا, موی زیبا,برای زیبایی مو چه کنیم

چگونه موهای زیبایی داشته باشیم

 

از رو بالشتی ابریشم یا ساتن استفاده کنید

رویه بالشتتان را از ابریشم یا ساتن استفاده کنید. موها روی این سطح ها آسان تر حرکت می کنند و جایی کشیده نمی شوند و با هر حرکت سر شما لیز می خورند و این نوع پارچه  چربی پوست را کمتر به خود جذب می کند.

 

موهای خیس را شانه نزنید

شانه کردن مو ها در صورتی که خیس هستند تنها سبب ریزش بیش از حد مو ها می شود،  ریشه ی مو ها وقتی که خیس هستند نرم شده و به آسانی از کف سر جدا می شوند. بهتر است هنگامی که مو هایتان نم دار است شانه کنید تا گره ها به آسانی باز شوند. شانه زدن موهای خیلی خشک سبب وزشدن مو و ور رفتن زیاد با گره های مو می شود.

 

مراقب تغذیه خود باشید

سلامتی موهای شما به چیزی که می خورید نیز بستگی دارد. چنانچه به خوبی و با همه مواد مغذی، ویتامین ها و امگا های مورد احتیاج تغذیه شوند، موهایی زیبا و درخشنده خواهید داشت. ولی چنانچه رژیم غذایی شما شامل همبرگر، پیتزا و سایر فست فودها باشد، نتایج خیلی خوبی نخواهد داشت. هرچند باید بدانید که نتایج یک رژیم غذایی خوب پس از 2 تا 3 ماه، یعنی مدت زمان رسیدن مواد مغذی به موهای شما، دیده خواهد شد. 

 

موهای زیبا, موی زیبا,چگونه موهایی زیبا داشته باشیم

برای داشتن موهای زیبا چه باید کرد

 

از گرما و آب داغ دوری کنید

آب داغ با از بین بردن روغن طبیعی موجود در سطح مو، سبب کدر شدن و از بین رفتن شفافیت موها می شود و همین طور موهای شما را خشک و شکننده می کند بنابراین بهتر است از شستن سر با آب خیلی گرم و در دفعات مکرر خودداری کنید چون به آسانی سبب از بین رفتن شفافیت طبیعی موها خواهد شد. نه اینکه شما حمام آب سرد داشته باشید بلکه  از آب ولرم برای شستن موها استفاده کنید و این نکته را حتما مورد توجه قرار دهیدکه پوست سر خود را به آرامی بشویید.

 

موهای تان را با حوله خشک نکنید

به جای استفاده از حوله برای خشک کردن موها، از دستمال نرم استفاده کنید. با این شیوه موهای تان وز نخواهد شد.

 

از سشوار و وسایل گرمایشی استفاده نکنید

بگذارید موها در وضعیت عادی و در دمای محیط خشک شوند. استفاده بیش از اندازه از سشوار و یا اتو مو سبب موخوره و وز شدن موها میشود و ساقه ی موها را شکننده و کدر می کند.

 

موهای زیبا, موی زیبا, موی خوب

چگونه موهای زیبا و بلند داشته باشیم

 

از شانه دندانه درشت استفاده کنید

موهای خیس خود را شانه نکنید. برای شانه کردن مو از شانه دندانه پهن استفاده کنید، حتی شما می توانید از برس نرم برای این کار استفاده کنید. شانه زدن بیش از اندازه موها باعث شکنندگی و کشیدگی موهایتان می شود.

 

از دستگاه بخور استفاده کنید

بخور مو، به جز مبارزه با خشکی مو، فواید بسیار دیگر برای مو ها دارد. بر عکس چیزی که موفرفری ها فکر می کنند، رطوبت دشمن موها نیست. چنانچه هوا خشک باشد، موهای تان هم خشک خواهد شد و جلوه خوبی نخواهد داشت. استفاده از یک دستگاه بخور در داخل خانه، رطوبت مورد نیاز موهای تان را تامین نموده و سبب سلامت و داشتن موهای زیبا می شود.

 

موهایتان را مرتب کوتاه کنید

هر 6 تا 8 هفته یک بار باید نوک موهایتان را بزنید تا از موخوره پیشگیری کنید و به رشد بهتر موهایتان کمک کنید. چنانچه این موخوره ها  کوتاه نشوند تا بالای موها رسیده و صدمه جدی  به موهایتان وارد می کنند.

 

تنها به ساقه موهای تان، حالت دهنده یا نرم کننده بزنید

نیاز نیست حالت دهنده یا نرم کننده مو را به همه قسمت های سر و موهای تان بمالید. این کار سبب می شود موهای تان چرب به نظر برسد، به جز این که پوست سرتان بسیار خشک باشد. حالت دهنده را فقط برای سه چهارم انتهایی موهای تان بکار ببرید، یعنی نزدیک به پوست سر و ریشه مو نزنید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X پزشکی ، بهداشتی ، درمانی,خدمات زیبایی ، کاشت مو ، پوست ، لیزر و و..

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023