روغن برنزه کننده چیست؟ روغن برنزه کننده خانگیروغن برنزه کننده خوب, طرز تهیه روغن برنزه کننده خانگی, روغن برنزه کننده خانگی قهوه

روغن برنزه کننده چیست

 

همه چیز درباره روغن برنزه کننده

اگر میخواهید پوستی برنزه و براق داشته باشید و در عین حال آفتاب کمتر به پوستتان آسیب برساند، استفاده از روغن برنزه کننده بهترین گزینه برای شماست.

در سال های اخیر آگاهی مردم نسبت به اثرات زیان آور نور خورشید روی پوست بیشتر شده است ولی هنوز هم کسانی هستند که دلشان بخواهد پوستشان آفتاب خورده و برنزه باشد. برای ایمنی این دسته از افراد محصولاتی به نام برنزه کننده ( به انگلیسی : Bronzer  )  وارد بازار شده است که رنگ پوست را آفتاب خورده و برنزه میکند بدون این که نیاز به قرار گرفتن در زیر آفتاب باشد.

 

مهم ترین ماده ای که برای تغییر رنگ پوست در محصولات برنزه کننده ، استفاده میشود، دی هیدروکسی استون است. دی هیدروکسی استون باعث ملانین سازی در پوست و تیره شدن رنگ پوست میشود. ملانین سازی یک فرایند آنزیمی است که در آن رنگدانه های مشکی و قهوه ای به نام تایروسین و یوملانین و رنگدانه قرمز قهوه ای فائوملانین به ملانین تبدیل میشوند. 

 

مهم ترین تحریک کننده سنتز ملانین ، پرتوهای فرا بنفش هستند که به طور مستقیم یا غیر مستقیم ملانوسیت ها را تحریک میکند ولی از آنجایی که قرار گرفتن در معرض این اشعه خورشید برای پوست مضر است روش های ایمن تری برای برنزه کردن بدون آفتاب یا کمتر قرار گرفتن در معرض آفتاب به بازار آمد.

 

روغن برنزه کننده خانگی قهوه, انواع روغن های طبیعی برنزه کننده, روغن برنزه کننده

انواع روغن برنزه کننده

 

روغن برنزه کننده چیست؟

ساده ترین روش برای برنزه شدن آفتاب گرفتن است، قرار گرفتن در معرض آفتاب ، به مرور زمان رنگ پوست را تیره میکند ولی محصولاتی مانند روغن برنزه کننده پوست این فرایند را سرعت میبخشند و بنابراین برای برنزه کردن پوستتان زمان کمتری در معرض آفتاب قرار گرفته و پوستتان آسیب کمتری خواهد دید و در عین حال تا آخر تابستان پوستی برنزه و درخشان خواهید داشت. 

 

روغن های برنزه کننده رنگ های متنوعی دارند که با توجه به رنگ پوستتان میتوانید رنگ دلخواهتان را انتخاب کنید. بلافاصله بعد از استفاده جذب پوست شده و رنگ پوستتان را طلایی و درخشان میکنند. روغن های برنزه کننده معمولا دارای ویتامین های مفید برای طراوت و سلامتی پوست هستند و آنتی اکسیدان و خواص ضد التهابی دارند. روغن های برنز کننده دارای SPF کم مثلا بین 2 تا 6 هستند که ضمن محافظت کم در برابر آفتاب به رنگ گرفتن سریعتر و دائمی پوست شما هنگام آفتاب گرفتن کمک میکنند.

 

روغن برنزه کننده, روغن برنزه کننده چیست, روغن های طبیعی برنزه کننده

روش استفاده روغن برنزه کننده

 

روش استفاده از روغن برنزه کننده

برنزه شدن عکس العمل طبیعی پوست در برابر اشعه آفتاب است. سلول های ملانوسیت در اپیدرم پوست با برخورد اشعه آفتاب به آن ها تحریک شده و ملانین تولید میکنند تا از پوست بدن محافظت کنند. رنگ پوست با تولید بیشتر ملانین شروع به تغییر میکند که این کار منجر به ایجاد کک و مک ، لکه های کبد یا لکه های تیره رنگ در پوست ، آفتاب سوختگی و صدمات دائمی به پوست میشود. 

 

بنابراین برای بهره بدن از خواص نور آفتاب و در عین حال دورماندن از خطران آن و برنزه شدن سریعتر پوست بهتر است از محصولاتی که به نام روغن برنزه کننده شناخته میشوند استفاده کنید. 

 

انواع روغن برنزه کننده با تن رنگ متفاوت از جمله هویجی و قهوه وحتی اکلیلی را میتوانید مناسب با پوست بدنتان تهیه و قبل و حین قرار گرفتن زیر نور خورشید بر روی بدن استفاده کنید.

 

20 دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض آفتاب ، روغن برنزه کننده را روی تمام نقاط بدن و صورت به جز دور چشم ها ماساژ دهید. بعد از هر بار شنا یا تعریق زیاد و استفاده از حوله ، روغن را تجدید کنید. 

 

روغن برنزه کننده, روغن برنزه کننده چیست, روغن های طبیعی برنزه کننده

طرز تهیه روغن برنزه کننده

 

طرز تهیه روغن برنزه کننده خانگی 

شما میتوانید با استفاده از روغن های طبیعی در خانه ، روغن برنزه کننده خانگی با اسانس ها و رنگ های متنوع تهیه و هنگام آفتاب گرفتن استفاده کنید. 

موادی مثل قهوه ، کاکائو ،  آب هویج ، آب گوجه و غیره که برای برنزه شدن از آن ها استفاده میشود در واقع به بدن رنگ میدهند. آفتاب گرفتن در حالی که مواد رنگی روی پوست قرار گرفته است سبب میشود منافذ پوستی بهتر باز شده و رنگ این مود طبیعی به لایه های عمیق پوست نفوذ کرده و رنگ پوستتان سریعتر تیره شود.

 

در ادامه مقاله میتوانید بهترین ترکیب های خانگی برای تهیه روغن برنزه کننده خانگی را مشاهده نمایید.

 

طرز تهیه روغن برنزه کننده خانگی قهوه

در روش اول برای تهیه روغن برنز کننده خانگی یک فنجان پودر قهوه را با دو قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید و روی بدن بکشید و سپس رویش آب اسپری کرده و جلوی آفتاب دراز بکشید. بعد از 15 دقیقه دوش بگیرید.

 

در روش دوم میتوانید 2 قاشق غذاخوری قهوه را به همراه 2 لیوان اب بجوشانید تا غلیظ شود 3 قاشق غذاخوری نمک به آن اضافه کنید و بگذارید خنک شود. پوست خود را با روغن بچه چرب کنید و محلول را روی پوست خود بکشید و رو به روی آفتاب دراز بکشید. این محلول کمک میکند پوستتان خیلی زودتر از حالت معمول رنگ بگیرد و سریعتر برنزه شوید.

 

در روش سوم 1 قاشق غذاخوری پودرقهوه فوری را با یک قوطی لوسیون بچه مخلوط نموده و به صورت روزانه این لوسیون را روی بدن ماساژ دهید و بعد از خشک شدن لباس بپوشید. به مرور زمان بدون قرار گرفتن در معرض آفتاب رنگ پوستتان تیره خواهد شد. 

 

طرز تهیه محلول برنزه کننده خانگی لیمو 

خاصیت اسیدی لیمو کمک میکند که سرعت برنزه شدن پوست به طور قابل توجهی بالا برود.

آب یک عدد لیمو سنگی را گرفته روی پوست بکشید و جلوی آفتاب دراز بکشید و بعد از 15 دقیقه با آب ولرم دوش بگیرید. 

 

روغن برنزه کننده خوب, طرز تهیه روغن برنزه کننده خانگی, روغن برنزه کننده خانگی

روغن برنزه کننده خانگی

 

طرز تهیه روغن برنزه کننده خانگی کاکائو 

یک سوم لیوان پودر کاکائو را با یک دوم لیوان لوسیون بچه یا روغن بچه مخلوط نمایید و این خمیر نرم شکلاتی را روی پوست بکشید. حدود 20 دقیقه روبروی آفتاب دراز بکشید و سپس دوش بگیرید. 

 

استفاده روزانه از این لوسیون بدون قرار گرفتن در معرض نور خورشید میتواند رنگ پوستتان را تغییر داده و برنزه کند. لوسیون کاکائو را روی پوست بکشید و ماساژ دهید تا کاملا جذب پوست شده و خشک شود سپس لباس بپوشید. 

 

طرز تهیه روغن برنزه کننده خانگی چای

یه عدد چای کیسه ای را در یک لیوان آب انداخته و رویش آب جوش بریزید تا یک چای خیلی خیلی غلیظ بدست آورید. یک چهارم لیوان روغن کنجد با چای مخلوط نموده و روی بدن اسپری کنید و 20 دقیقه در مقابل آفتاب قرار بگیرید و سپس دوش بگیرید. 

 

میتوانید یک لیوان لوسیون بچه ( ترجیحا بدون رنگ و بو ) را با نصف لیوان چای مخلوط نموده و به صورت روزانه روی پوست بدن استفاده کنید و بعد از خشک شدن لباس بپوشید تا به مرور زمان پوستتان رنگ بگیرد و به رنگ دلخواهتان برسد.

  

سایر روغن های طبیعی برنزه کننده 

شما میتوانید از روغن های طبیعی بری محافظت از پوست خود در مقابل آفتاب سوختگی و در عین حال برنزه شدن سریعتر پوست استفاده کنید که این روغن های طبیعی برنزه کننده عبارتند از :

- روغن آووکادو تصفیه نشده 

- روغن نارگیل ، دارای SPF طبیعی 4 است.

- مخلوط عصاره درخت چای و آلوئه ورا

- روغن فندق

- روغن زیتون ( میتوانید چند قطه اب هویج به این روغن اضافه کنید )

- روغن جوانه گندم

- روغن آفتابگردان

- روغن کنجد، دارای SPF طبیعی بین 4 تا 6 است.

- شما میتوانید از ترکیب 80 درصد روغن نارگیل + 10 درصد روغن آفتابگردان + 5 درصد روغن کنجد + 5 درصد روغن زیتون برای روغن برنزه خانگی خود استفاده کنید. 

 

گردآوری : بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------