تاریخ انقضای لوازم آرایشی چقدر است؟تاریخ انقضای رژ لب, تاریخ انقضای لاک ناخن, تاریخ انقضای بالم لب

تاریخ انقضای لوازم آرایشی

 

تاریخ انقضای محصولات آرایشی

همه لوازم آرایشی ها تاریخ انقضا دارند که اغلب بر روی تیوپ آن نوشته شده است. البته بیشتر محصولات آرایشی دارای دو تاریخ انقضا هستند که یکی هم بعد از از بازشدن در محصول است. در این مطلب ما تاریخ انقضای تعدادی از لوازم آرایشی را که بیشتر با آنها سروکار دارید را آورده ایم. با ما همراه باشید.

تاریخ انقضای رژ لب

رژلب یکی از لوازم آرایشی هایی است که دیرتر خراب می شود، ولی به علت برخورد بسیار با لب و دهان نباید از آن ها خیلی استفاده کرد. مخصوصا پس از سرماخوردگی یا بیماری های دهان و لب، رژلب تان را تعویض کنید.

 

شکل رژ لب خراب شدن آن را نشان می دهد. رژ لب های جامد هنگامی که سفت می شوند و خوب روی لب نمی نشینند و رژلب های مایع زمانی که چسبناک می شود، باید دیگر از آنها استفاده نکرد. در حالت عادی عمر موثر یک رژلب میان 12 تا 18 ماه است.

 

تاریخ انقضای بالم لب

بالم لب‌های قدیمی را دور بیندازید. بالم لب‌های قدیمی می‌توانند خشک شود و ویژگی مرطوب کنندگی خود را از دست بدهند. همینطور چنانچه در یک مکان تاریک و مرطوب نگهداری شده باشند، می‌توانند آلوده به باکتری‌ها و کپک شوند، پس پیش از استفاده تاریخ انقضا را نگاه کنید.

 

تاریخ انقضای رژ لب, تاریخ انقضای لاک ناخن,تاریخ انقضا رژ لب

تاریخ انقضای رژ لب

 

تاریخ انقضای رژگونه

به تاریخ انقضای رژگونه ها دقت کنید. هر چند رژگونه پودری یک ماده آرایشی خشک است، ولی به تدریج و گذشت زمان از تاریخ مصرف آن، باید دور انداخته شوند. این مسئله در باره نوع کرمی آن خیلی مهم است. تاریخ انقضای رژگونه ها اغلب میان 12 تا 18 ماه است.

 

تاریخ انقضای مداد چشم 

مدادهای چشم قدیمی را دور بیندازید. چون چشم ها خیلی حساس هستند، مواظبت و نگهداری از موادی که برای چشم استفاده می شوند، خیلی دشوار است. اگر می خواهید عمر مداد خط چشم بیشتر شود، آن را مرتب بتراشید تا پوشش بیرونی مداد از بین برود. چنانچه از مدادها صحیح مراقبت کنید، تقریبا 18 تا 24 ماه باقی خواهندماند.

 

تاریخ انقضای رژ لب, تاریخ انقضای لاک ناخن,تاریخ مصرف رژ لب

تاریخ انقضای محصولات آرایشی

 

تاریخ انقضای لاک 

شاید فکر کنید لاک ناخن تاریخ انقضا ندارد و نباید لاکی که خیلی وقت است در بین لوازم آرایش تان است را دور بیندازید. خوب است بدانید لاک ناخن به علت منتقل کردن ماده حساسیت زا به دیگر بخش های پوست و صدمه ای که به ناخن وارد می کند، نباید به مدت طولانی استفاده گردد و استفاده آن پس از انقضا برای سلامت پوست بسیار زیان آور است.

 

محصولات آرایشی استاندارد و مارک های معتبر را تنها از مراکز مطمئن تهیه کنند تا از صدمه و ضرر مواد تقلبی محصولات آرایشی بهداشتی پیشگیری گردد. بهتر است لاک های تان را پس از 2 سال دور بریزید.

 

تاریخ انقضای کرم پودر

پژوهش های جدید حاکی از آن است که نداشتن توجه کافی بر روی تاریخ انقضای لوازم آرایشی می تواند صدمات جبران ناپذیری برای پوست داشته باشد. کرم پودرهای پوششی بیشترین طرفداران را در میان لوازم آرایشی دارد و افراد باید بدانند همه کرم پودرهایی که برای پوشش سازی استفاده می شود، فقط میان 6 تا 12 ماه تاریخ انقضا دارد و کانسیلرها حداکثر 1 سال دوام دارند.

 

خانم ها برای مراقبت از پوست صورت خود و پیشگیری از پیدایش سرطان، باید لوازم آرایشی مرغوب، معتبر و دارای تاریخ انقضا خریداری کنند وگرنه آسیب های غیر قابل جبرانی به تدریج برای پوست و چشم ها به وجود می آید.

 

تاریخ انقضای رژ لب, تاریخ انقضای لاک ناخن,تاریخ انقضای ریمل

تاریخ مصرف لوازم آرایشی

 

تاریخ انقضای ریمل

ریمل یکی از دوست داشتنی ترین لوازم آرایشی به حساب می آیند که خانم ها برای زیباتر کردن چشم های خود آن را همیشه استفاده می کنند ولی باید دقت کرد برای کم کردن عارضه های چشمی هر ریملی فقط 3 تا 4 ماه تاریخ انقضا دارد و گذشت این تاریخ یعنی اینکه باید این محصول را دور بیندازید.

 

هر وقت که شما برس ریمل یا خط چشم خود را داخل مخزن آن فرو می برید در حقیقت آن را در بین باکتری ها فرو خواهید برد. درواقع این محصول دارای کوتاه ترین طول عمر است. پس اگر می خواهید چشم های خود را از خطر ابتلا به عفونت ها دور کنید، بهتر است زمان کوتاهی از ریمل استفاده کنید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023