تجاوز جنسی علیه پسران یک بحران استسوء استفاده جنسی از پسران, آزار دیدن جنسی پسران, تجاوز جنسی به پسران

اضطراب و افسردگی از مشکلات بعد از آزار جنسی پسران است

 

آزار جنسی پسران شامل چه مواردی می شود؟ 

تجاوز جنسی ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد بدون در نظر گرفتن سن ، گرایش جنسی یا حتی جنسیت شخص. از این رو مردان و پسران زیادی نیز مورد آزار جنسی قرار گرفته اند که به دلیل نگرش های اجتماعی و کلیشه ها در مورد مردان و پسران ، این اشخاص با چالش های زیادی در طول زندگی خود مواجه می شوند. در این مقاله قصد داریم به صورت کامل به موضوع آزار جنسی پسران بپردازیم همراه ما باشید.

واکنش های قربانیان به تجاوز به پسران

مردان و پسرانی که مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند، ممکن است مانند سایر قربانیان با چالش‌های دیگری روبرو شوند که منحصر به فرد است.

برخی از مردانی که در بزرگسالی مورد تجاوز قرارگرفته اند احساس شرم یا شک به خود دارند که می توانستند با فرد متجاوز برخورد کنند یا آنقدر باید قوی بودند که نگذارد کسی به او تجاوز کند.

 

حتی با این وجود بسیاری از مردان در هنگام حمله و مقاومت نیز دچار نعوظ یا انزال شده اند که برایشان عجیب و غیر قابل درک است. در واقع این حالت پاسخ فیزیولوژیکی طبیعی بدن است و به این معنی نیست که شما از حمله متجاوز لذت برده اید و خودتان از آن دعوت کرده اید. اگر این اتفاق برای شما نیز به وجود آمده است باید بدانید این تقصیر شما نیست و تنها نیستید.

 

از طرفی بسیاری از مردان در هنگام نوجوانی و هنگامی که پسر بوده اند مورد آزار جنسی قرار گرفته اند که آن ها نیز احساسات منحصر به فردی دارند.

 

برخی از احساسات این افراد عبارتند از: 

• اضطراب ، افسردگی ، اختلال استرس بعد از سانحه ، فلاش بک و اختلالات خوردن

• پرهیز از افراد یا مکان هایی که آن ها را به یاد تجاوز می اندازد.

• نگرانی های مداوم و سوال هایی در رابطه با گرایش جنسی 

• ترس از آینده و حس کوتاه شدن آینده

• احساس کمتر مرد بودن یا اینکه کنترلی بر روی بدن خود ندارید.

• احساس سرگیجه ، ناتوانی در آرامش و وجود مشکلات در هنگام خوابیدن

• احساس سرزنش یا شرم به دلیل عدم توانایی در جلوگیری از آزار جنسی یا سوء استفاده، به خصوص اگر نعوظ یا انزال را نیز تجربه کرده باشید.

• کناره گیری از روابط یا دوستی ها و افزایش احساس انزوا

• نگرانی درباره افشا گری

• و....

 

تجاوز جنسی به مردان, آزار جنسی پسران, آزار جنسی پسران نوجوان

 هنگامی که پسران مورد آزار جنسی قرار میگیرند نعوظ برای آن ها اتفاق می افتد

 

چه کسانی به پسران و مردان تجاوز جنسی می کنند؟

کسانی که به پسران تجاوز می کنند می توانند هر هویت جنسی ، گرایش جنسی یا سنی باشند و می توانند هر گونه رابطه ای با فرد قربانی داشته باشند. آنها ممکن است از زور فیزیکی ، تاکتیک های اجبار روانی یا عاطفی استفاده کنند تا شخص را مورد آزار جنسی قرار دهند.

 

آیا تجاوز می تواند بر گرایش جنسی تاثیر بگذارد؟

تجاوز جنسی به هیچ وجه به گرایش جنسی فرد قربانی یا حتی متجاوز ربطی ندارد و تمایل جنسی فرد نمی تواند ناشی از سوء استفاده یا تجاوز جنسی باشد. بسیاری از پسران و مردان بعد از اینکه مورد تجاوز قرار می گیرند این سوال برای آن ها به وجود می آید که تمایل جنسی آن ها متفاوت است یا خیر و این قابل درک است.

 

هنگامی که پسران مورد آزار جنسی قرار میگیرند نعوظ برای ان ها اتفاق می افتد که می تواند با انزال نیز همراه باشد. با این وجود ان ها فکر می کنند تمایل جنسی ان ها به پسران است و از انجایی که نمی دانند این حالت به دلیل فیزیولوژیک بدن می باشد ، متجاوزان از ان سوء استفاده می کنند.

 

متجاوزان هنگامی که قربانی دچار نعوظ می شود به او می گویند "تو این کار را دوست داری!" و در این حالت به شخص قربانی به گونه ای القا می کنند رازی داری خواهند کرد که او برای دفعات متعدد با آن ها رابطه داشته باشد.

البته که نعوظ یا انزال تقصیر شما نیست ، نعوظ به هیچ وجه باعث ایجاد فعالیت جنسی ناخواسته نمی شود و انزال به هیچ وجه تجاوز را نمی پذیرد.

 

چگونه از مردان و پسرانی که مورد تجاوز قرار گرفته اند حمایت کنیم؟

ممکن است برای بسیاری از قربانیان سخت باشد به کس دیگری بگوید که مورد آزار جنسی قرار گرفته است ، زیرا ممکن است او بترسد که با قضاوت مواجه شود یا باورشان نشود. برای بسیاری از این بازماندگان مرد ، کلیشه هایی مربوط به مردانگی می تواند افشای آن برای خانواده ، دوستان یا جامعه سخت کند.

 

مردان و پسران نیز ممکن است با این باور که ممکن است قربانی خشونت جنسی شوند با چالش هایی مواجه شوند و این فقط برای جنس مونث نیست؛ به خصوص اگر توسط یک زن مورد تجاوز قرار بگیرند.

 

چند پیشنهاد برای شما لیست کرده ایم تا از مرد یا پسری که مورد آزار جنسی قرار گرفته است حمایت کنید : 

 

1. به دقت به صحبت های آن ها گوش دهید

بسیاری از افراد در بحران احساس می کنند که هیچ کس آن ها را درک نمی کند و آن ها را جدی نخواهند گرفت. باید به ان ها توجه کامل داشته باشید و به دقت به صحبت های آن ها گوش دهید. برای بسیاری از قربانیان سخت خواهد بود تجاوز یا بد رفتاری که با آن ها شده است را فاش کنند، به خصوص اگر می ترسند به دلیل کلیشه هایی درباره مردانگی ، باروشان نشود.

 

افراد متجاوز به پسران, تجاوز جنسی به مردان, آزار جنسی پسران

برای حمایت از پسرانی که مورد آزار جنسی قرار گرفته اند با آنها همدردی کنید

 

2. احساسات آنها را تایید کنید

هنگامی که قربانی رازش را برای شما فاش می کند از جملاتی مانند "بهتر خواهد شد" ، "از آن دست بردار" و یا تلاش برای مدیریت احساسات انها خودداری کنید. به جای این کلمات، به او بگوید "من باروت می کنم" یا "به نظر می رسد این برایتان سخت بوده است".

 

3. ابراز نگرانی کنید

ابراز نگرانی کنید و با گفتن جمله ای مانند "من به شما اهمیت می دهم" یا "من اینجا کنارت هستم" به ان ها این حس را القا کنید که به او اهمیت می دهید.

 

4. از پرسیدن جزئیات تجاوز خودداری کنید

ممکن است هنگامی که شخص قربانی در حال تعریف کردن می باشد ، کنجکاو شوید و خواهید سوالات بیشتری با جزئیات بیشتری از او بپرسید. به هیچ وجه درباره جزئیات حمله از او سوال نکنید و حتی اگر خودش تصمیم گرفت برایتان تعریف کند بدون قضاوت و پرسیدن سوالات فقط به صحبت های او به دقت گوش دهید.

 

5. استفاده از منابع بیشتر 

اگر احساس کردید فرد قربانی احساس تنهایی می کند و افسردگی را می توانید در اینده او حدس بزنید ، کافیست از او بخواهید داستان بسیاری از مردان موفق را که مورد آزار جنسی قرار گرفته اند مطالعه کنند. با یک جست و جوی کوچک می توانید ببینید بسیاری از افراد موفق و مشهور هنگامی که مورد ازار جنسی قرار گرفته اند درباره آن صحبت کرده اند و نظرات خود را به اشتراک گذاشته اند. در واقع این کار باعث شده است ان ها کمتر احساس تنهایی کنند.

 

سوء استفاده جنسی از پسران, آزار دیدن جنسی پسران, تجاوز جنسی به پسران

آزار دیدن جنسی پسران باعث بوجود آمدن مشکلات در عزت نفس آنها می شود

 

جمع بندی و سخن پایانی 

آزار جنسی ممکن است برای هر شخص با هر سن و جنسیتی اتفاق بیفتد اینکه شما قربانی این ماجرا بوده اید تقصیر شما نیست و نیازی نیست خودتان را از این بابت سرزنش کنید.

 

متأسفانه بسیاری از پسران که مورد ازار جنسی قرار میگیرند به دلیل اینکه کلیشه هایی درباره مرد بودن در ذهن دارند ، چالش هایی را در ادامه زندگی خود تجربه می کنند که ممکن است اثرات جبران ناپذیری برای ان ها به دنبال داشته باشد. از این رو اگر شخص قربانی از شما کمک خواست سعی کنید با روش هایی که در بالا ذکر کردیم به آن ها کمک کنید.

امیدواریم این مقاله نیز برای شما مفید بوده باشد.

 

گردآوری : بخش کودکان بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------