تازه های بهداشت مادر کودکان

مراقبت از سینه‌ها در دوران شیردهی

مراقبت از سینه‌ها در دوران شیردهی

راه جلوگیری از هر نوع مشکل سینه در شیردهی نگهداری صحیح از سینه مادر در دوران شیردهی مراقبت از…

قابل توجه خانم های بالای سی سال 

قابل توجه خانم های بالای سی سال

 

اگر شما خانومی هستید که دارای سن سی و یا بالاتر از آن هستید ،خواندن این مطلب را به شما توصیه می کنیم .

 

توجه زنان جوان کشور را باید به مقوله سقط جنین و ناباروری جلب کرد.


از نظر علمی حداکثر سن باروری در زنان 24 سال است که تا 30 سال تقریبا ثابت می‌ماند و بعد از 35 سالگی به علل فیزیولوژیکی که به طور طبیعی در بدن خانم ها اتفاق می‌افتد ریسک ناباروری، سقط و ناهنجاری‌های جنینی افزایش می یابد.


دکتر اشرف معینی، فوق تخصص نازایی و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان یک توصیه پیش گیری کننده و بهداشتی به زنان جوانی که در پی فرزند هستند و زندگی آن ها از نظر روحی و روانی به وجود فرزند وابسته است؛ توصیه کرد: بعد از ازدواج، فرزندان خود را به دنیا آورند و خانواده‌شان را تکمیل كنند و سپس با استفاده از وسایل جلوگیری از بارداری، صاحب فرزندان بیشتری نشوند.


این عضو تیم پژوهشکده رویان گفت:مردم فکر می کنند که در سال‌های اخیر تعداد زوج‌های نابارور افزایش پیدا کرده در صورتی که براساس آمار میزان ناباروری افزایش پیدا نکرده است بلکه سن ازدواج خانم ها و به تبع آن سن اولین بارداری افزایش یافته است.وی با بیان این که معمولا زوج‌ها به علل مشکلات اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی اولین بارداری را به تعویق می‌اندازند،گفت:این در حالی است که افزایش سن ازدواج زنان عامل بسیار مهمی از سوی متخصصان نازایی تلقی میشود و در عین حال در کشوری چون ایران وجود فرزند برای پایداری و تداوم زندگی زناشویی مقوله‌ای اساسی و لازم است.


وی با بیان این که حدود 12 تا 15 درصد مواردحاملگی‌ در خانم‌های جوان منجر به سقط می‌شود، گفت: این میزان بعد از 40 و 42 سالگی به بیش از 75 درصد می‌رسد. وی در خصوص علت اهمیت افزایش سن خانم در افزایش سن خطر سقط جنین،افزود: با افزایش سن ، سن تخمک نیز افزایش و کیفیت آن کاهش پیدا می کند و لذا جنینی که از تخمکی با کیفیت پایین حاصل می شود نیز کیفیت خوبی ندارد که منجر به سقط یا ناباروری می شود.منبع: irannaz

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------