نحوه پایین آوردن تب کودک با پیازپياز خام پایین آوردن تب کودک با پیاز , كف پا پایین آوردن تب کودک با پیاز , پایین آوردن تب با پیاز

پایین آوردن تب کودک با پیاز یکی از راه کار های طب سنتی برای کاهش تب است

 

چگونه از پیاز برای پایین آوردن تب کودک استفاده کنیم؟

شاید تا کنون خواص بسیار زیادی از پیاز شندیده اید و یا خوانده اید اما در این مقاله می خواهیم روشی مؤثر و خانگی را برای پایین آوردن تب کودکتان به کمک پیاز به شما آموزش دهیم. در ابتدا متوجه می شوید که چرا کودک تب می کند و سپس دلایل و انواع آن را بررسی می کنیم و در نهایت به روش درمان با استفاده از پیاز می پردازیم

تب چیست؟

نحوه پایین آوردن تب کودک با پیاز , بهترین راه پایین آوردن تب کودک با پیاز ,  پایین آوردن تب در کودکان

کاهش تب کودک با پیاز

 

قبل از این که به روش پایین آوردن تب کودکان با پیاز بپردازیم نخست باید بدانید تب چیست

بر خلاف تصور خیلی ها، تب یک بیماری نیست و صرفاً مکانیزم بدن برای از بین بردن عفونت در بدن است.

 

به طور کلی با وجود میکروب یا ویروس در بدن عفونت به وجود می آید، و بدن سعی می کند تا با بالا بردن دمای بدن این عفونت را از بین ببرد، البته بالا بردن دما توسط بدن آخرین مکانیزم بدن برای نابودی ویروس ها است و سیستم ایمنی قبل از این کار روش های دیگری را امتحان کرده اما موفق نبوده پس ناچار به بالا بردن حرارت بدن می شود.

 

در این حالت است که انسان تب را تجربه می کند. تب به تنهایی و در درجه های پایین خطری ندارد. اما در شرایطی می تواند بسیار خطرناک باشد.

در بدن آنزیم هایی از جنس پروتئین وجود دارند که سوخت و ساز بدن را بر عهده دارند این آنزیم ها در دمای عادی بدن یعنی 37 درجه بهترین کارکرد خود را دارند. زمانی که دمای بدن بیشتر از 40 درجه می شود و به اصطلاح فرد دچار تب می شود، این آنزیم ها تحت فشار حرارت تغییر شکل می دهند و به صورت غیر فعال در می آیند.

 

در این حالت آنزیم ها دیگر نمی توانند سوخت و ساز بدن را ادامه دهند و فرد دچار تشنج می شود و قسمت هایی از بدن به دلیل نبودن انرژی در آن ها دچار فلج موقتی می شود. در صورتی که فرد هرچه زودتر تحت درمان قرار گیرد نجات می یابد ولی در غیر این صورت، تشنج منجر به مرگ فرد می شود.

لازم است بدانید که تب در کودکان کوچکتر از 3 ماه خطرناک است. پس اگر طب نوزاد شما بیشتر از حد معمولی است، در این شرایط کودک را هر چه سریع تر نزد پزشک ببرید.

 

انواع تب

تب پایین یا خفیف : دما بین 38.1 تا 39 درجه سانتی‌گراد

تب متوسط : دما بین 39.1 تا 40 درجه سانتی‌گراد

تب بالا : دما بین 40.1 تا 41.1 درجه سانتی‌گراد

تب خیلی شدید یا هیپرپیرکسی : دما بالاتر از 41.1 درجه سانتی‌گراد

 

عوامل ایجاد تب

•عفونت باکتریایی : همان طور که مشخص است در این نوع، فعالیت باکتری ها منجر به تب می شود.

•عفونت ویروسی : در این نوع نیز فعالیت عوامل ویروسی تب را به وجود می آورد.

حال که دلیل تب را متوجه شدید و انواع آن را شناختید می خواهیم به شما بهترین روش درمان خانگی تب را معرفی کنیم.

 

پایین آوردن تب کودکان با پیاز 

 

کاهش تب کودک با پیاز , پایین آوردن تب کودک با پیاز , نحوه پایین آوردن تب کودک با پیاز

پایین آوردن تب کودکان با پیاز 

 

پیاز خواص ضدعفونی و ضدمیکروبی دارد و به همین دلیل از آن برای پاکسازی بدن از عوامل عفونی استفاده می شود.

پیاز دارای اسید فسفریک است که بعد از وارد شدن به جریان خون سریعا عوامل عفونی و بیماری‌زا را از بین برده و به این صورت موجب پایین آوردن دمای بدن و کاهش تب می شود. به دلیل خواص ضدمیکروبی پیاز، می‌توان از آن به منظور درمان عفونت گوش نیز استفاده کرد.

همچنین پیاز به دلیل دارا بودن ویتامین C، انواع ویتامین‌های B، پتاسیم، سدیم، کلسیم، منیزیم، فسفر، گوگرد، اسید فولیک، مقدار کمی آهن، مس و روی برای درمان یبوست، بی‌خوابی، میگرن، بواسیر، یرقان، چاقی و بسیاری از بیماری‌های دیگر مفید است.

 

در کف پا تعداد زیادی پایانه های عصبی قرار دارند که به اندام های حیاتی بدن وصل هستند، به این نقاط، نقاط نصف النهاری گفته می شود. این نقاط با نقاط طب سوزنی ارتباط دارند و از توان الکتریکی بسیار بالایی برخوردار هستند. اگر ما این نقاط را تحریک کنیم ، به سایر اندام های بدن دسترسی می یابیم در نتیجه با گذاشتن یک تکه پیاز در کف پا می توان از فواید آن برای سایر نقاط بدن بهره برد.

 

پایین آوردن تب کودک با پیاز خام , کاهش تب کودک با پیاز , پایین آوردن تب کودک با پیاز

پایین آوردن تب کودک با پیاز با استفاده از گذاشتن آن در کف پای کودک

 

آموزش استفاده از پیاز در کف پا برای پایین آوردن تب کودک

برای این کار شما نیاز به انجام چند مرحله ساده دارید:

1.پیاز را بشویید.

2.پوست آن را بکنید.

3.پیاز را نصف کنید یا به عرض 5 تا 10 سانتی متر برش بزنید. توجه کنید که پیاز را از پهلو برش نزنید بلکه از بالا به پایین ببرید.

4.بقیه پیاز های اضافی را در یک کیسه زیپ دار نگه داری کنید تا برای دفعه های بعد هم بتوانید از آن استفاده کنید.

5.طرف برش خورده را روی کف پا قرار دهید.

6.برای نگه داشتن پیاز روی پا، از جوراب استفاده کنید.

7.پیاز را به مدت 10 تا 20 دقیقه روی کف پا نگه دارید. البته می توان به مدت طولانی تری از آن استفاده کرد اما فراموش نکنید پیاز های تازه عملکرد بهتری دارند.

8.در این حین می توانید کف پا را به آرامی ماساژ دهید تا آب پیاز روی پا پخش شود و اثر گذاری آن هم افزایش یابد.

9.همچنین می توانید در همان زمانی که برش پیاز را روی کف پا قرار داده اید دراز بکشید و پاهایتان را به سمت بالا ببرید. این کار به تسهیل گردش خون و افزایش اثر گذاری پیاز کمک می کند. 

10. در صورت نیاز شما می توانید از برش ها بیشتری استفاده کنید این کار محدودیتی ندارد و برا شما مشکلی ایجاد نمی کند. میتوانید هر 1 ساعت یک بار برش ها را تعویض کنید تا به نتیجه مطلوب برسید. 

 

بهتر است بدانید که پیاز خاصیت جمع آوری میکروب ها و ویروس ها را از اطرافش دارد. پس در زمان ابتلا به بیماری های ویروسی یا میکروبی شما می توانید پیاز را برش دهید و در سرتاسر منزل قرار دهید تا عوامل بیماری زایی که در خانه پخش شده اند به آن جذب شوند و خانه ضد عفونی شود.

 

پایین آوردن تب کودکان با مصرف پیاز

همچنین روش دیگری که می توانید از پیاز برای درمان تب استفاده کنید خوردن آن است. پیاز چه خام باشد و چه پخته شده، خاصیت خود را دارد اما میزان آن فرق می کند به طوری که پیاز خام خاصیت بیشتری دارد.

همانطور که گفته شد پیاز دارای انواع ویتامین ب است که این دسته از ویتامین ها در صورتی که حرارت ببیند یا پخته شوند، از بین می روند. ویتامین C هم به همین صورت است.

برای این منظور شما می توانید پیاز خام را خورد و آسیاب کنید و آب آن را بگیرید، سپس هر روز مقدار کمی از آن را به کودک دلبندتان بدهید.

 

فراموش نکنید این یک روش خانگی است و ممکن است برای همه افراد جواب گو نباشد، همان طور که بعضی از افراد می گویند : این روش در کنار استفاده از آنتی بیوتیک ها مؤثر است و به تنهایی کار خاصی انجام نمی دهد.

همچنین تاثیر گذاری این روش نیز متفاوت است. به گونه ای که در برخی موارد تب کودک را به طور کامل درمان می کند و در برخی دیگر اندکی از تب کاسته و منجر به کاهش کمی از درجه حرارت بدن می شود.

 

پس اگر از پیاز با هر روش دیگری استفاده کردید اما تب قطع نشد، باید هر چه زودتر کودک خود را پیش پزشک ببرید تا تحت درمان قرار بگیرد زیرا همان طور که گفته شد تب برای کودکان زیر 3 ماه بسیار خطرناک است.

 

پياز خام پایین آوردن تب کودک با پیاز , كف پا پایین آوردن تب کودک با پیاز , پایین آوردن تب با پیاز

پایین آوردن تب کودکان با پیاز برای هر فردی کارساز نیست

 

ویژگی پیاز مصرفی برای پایین آوردن تب در کودکان

1.از پیاز های تازه و زرد رنگ استفاده کنید. زیرا زمانی که پیاز تازه نباشد و مدتی بیرون از یخچال قرار گرفته باشد ضعیف می شود و ممکن است دیگر اثر گذار نباشد.

2.پیاز را در یخچال نگه داری نکنید. زیرا پیاز سرد نباید روی بدن تب دار قرار بگیرد و ممکن است موجب تب و لرز شود.

 

گردآوری: بخش کودکان بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------