اقدامات کلیدی برای پیشگیری از کرونا در مهدکودک و پیش دبستانی هاپیشگیری از کرونا در مدارس,نکات پیشگیری از کرونا در مدارس

نکات پیشگیری از کرونا در مدارس

 

پیام‌ها و اقدامات کلیدی برای پیشگیری از بیماری کرونا در مدارس

با بازگشایی مدارس در سال کرونایی بسیاری از والدین و دانش آموزان نگران ابتلا به بیماری ویروس کرونا هستند. در مقاله زیر نکات پیشگیری از کرونا در مدارس را که باید رعایت کنند آورده شده است. با ما همراه باشید.

بیماری کرونا:

کرونا نوعی ویروس شایع است که باعث ایجاد عفونت در بینی، سینوس ها یا دستگاه تنفس فوقانی شما می شود. بیشتر ویروس های کرونا خطرناک نیستند اما برخی از انواع آنها جدی هستند. بیماری کرونا (کووید-19) یک بیماری مسری است. ویروس کرونا از طریق سرفه و عطسه ، با دست زدن به دست یا صورت فرد آلوده یا لمس کردن چیزهایی که افراد آلوده به آن دست زده اند انتقال می یابد. 

 

از علایم اصلی بیماری کرونا، تب، سرفه، تنگی نفس و مشکلات حاد تنفسی است و بیمار ممکن است سرفه های چند روزه بدون دلیل نیز داشته باشد. در موارد حاد مشکلات گوارشی نظیر اسهال، نارسایی حاد تنفسی، اختلالات انعقادی و نارسایی کلیه نیز گزارش شده است. 

 

بعضی از افراد مبتلا به کووید-19 بدون علامت هستند. یعنی هیچ علامت بارزی از کرونا یا علائم مربوط به آن، مثل سرفه، را از خود نشان نمی  دهند. ممکن است فرد بدون علامت بی آن که اطلاع داشته باشد ویروس را به دیگران انتقال دهد.

 

بازگشایی مدارس و مهدکودک ها در شرایط کرونا:

کشور‌های جهان با توجه به وضعیت شیوع ویروس، تصمیم‌های متفاوتی در مورد چگونگی و زمان بازگشایی مدارس اتخاذ کرده‌اند.در ایران نیز بیماری کرونا بازگشایی مدارس را در پیچ و خمی قرار داده که شور و اشتیاق والدین از حضور فرزندانشان در مدرسه را با چاشنی ترس و استرس همراه کرده است. در بحث کرونا ویروس مهمترین موضوع پیشگیری است؛ بنابراین باید آموزش های لازم و اطلاعات درست از این بیماری به دانش آموزان و اولیا ارائه شود که در کنترل این بیماری بسیار موثر خواهد بود.

 

پیشگیری از کرونا در مدارس,نکات پیشگیری از کرونا در مدارس

پیشگیری از کرونا در مدارس

 

نکات مهم برای کودکان برای پیشگیری از کرونا در مهدکودک و پیش دبستانی:

با توجه به شیوع گسترده کرونا ضروری است برای پیشگیری از بیماری کرونا کودکان در مهدکودک ها پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند. کودکان با رعایت اصول بهداشت فردی و جمعی می‌توانند از ابتلا به بیماری‌ ويروس کرونا جلوگیری کنند.

 

- کودکان باید دستان خود را قبل و بعد از پایان هر کلاس با آب و صابون بشویند. در صورت عدم دسترسی به آب و صابون باید از ژل های ضدعفونی کننده و یا محلول با پایه الکلی دست های خود را ضدعفونی کنید.

 

- کلیه کودکان و معلمان باید از ماسک استفاده کنند. 

 

- از دست دادن به یکدیگر و یا روبوسی کردن اجتناب کنند.

 

- در کلاس به هیچ عنوان به بینی، دهان و چشم خود دست نزنند و در صورت ضرورت حتما قبل از این کار باید دست ها را ضدعفونی کنند. 

 

- هر شخص حتما از وسایل خود استفاده کند و از دست زدن به وسایل دیگران خودداری کند. 

 

- از انداختن ماسک، دستکش و دستمال در داخل کلاس خودداری کنید. حتما آنها را در کیسه پلاستیکی بگذارند و سپس در یک سطل زباله دردار بیندازند.

 

- در کلاس ها در فاصله 1 و نیم متر از یکدیگر باشید 

 

- جهت نوشیدن آب، بهتر است بطری آب به همراه داشته باشند.

 

- والدین باید به سلامت جسمانی فرزندان خود و همکلاسی‌های آنان توجه ویژه داشته باشند. در صورت مشاهده هرگونه علائم شبیه به کرونا مانند تب، سرفه، تنگی نفس و ... از ورود آنان به مدرسه جلوگیری کنند.

 

- بهتر است برای هر کودک تغذیه از منزل برده شود و همچنین کودکان باید قبل از خوردن تغذیه دست های خود را با آب و صابون بشویند. 

 

- ضدعفونی کردن سطوح در معرض تماس در کلاس مثل نیمکت ها و صندلی ها ، وسایل بازی و ... 

 

گردآوری: بخش کودکان بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------