چه زمانی باید حمام رفتن با کودک را متوقف کنیم؟حمام کردن با کودکان,زمان متوقف کردن حمام رفتن با کودکان

زمانی که احساس کردید باید حمام کردن با فرزند را متوقف کنید، این کار را انجام دهید

 

حمام رفتن کودکان در سنین مختلف، چگونه باید باشد؟ 

این سوالی است که برای همه والدین آن را می پرسند آنها می خواهند بدانند کودک به چه سنی برسد می تواند به تنهایی حمام برود و نیاز به وجود آن ها نباشد. در این مقاله ما گزارشی که از 1400 والدین به طور صادقانه جمع آوری شده به همراه توضیحات یک متخصص را برایتان شرح خواهیم داد. همراه ما باشید.

حمام کردن با فرزند همجنس و فرزند غیر همجنس 

جالب است بدانید یک مادر به دلیل اینکه هنوز با پسران 5 ساله و 9 ساله خود حمام می کرد مورد انتقاد شدید قرار گرفت. از طرفی مادرانی هستند که اجازه نمی دهند دخترشان با همسر آن ها حمام کنند. تمامی این انتقادها و فعالیت های اشتباه می تواند ریشه در عدم مطالعه کافی و تحقیق درباره اینکه چه زمانی باید حمام با فرزند را متوقف کرد، داشته باشد. 

 

در طی یک تحقیقی که با 1427 والدین انجام شد ، 2 سوال از آن ها پرسیده شد : 

• چه زمانی حمام کردن با یک کودک همجنس را متوقف می کنید؟

• چه زمانی حمام کردن با کودک جنس مخالف را متوقف می کنید؟

 

جالب است بدانید محبوب ترین پاسخ به هر دوی این سوال ها که تقریبا 25 درصد از والدین را شامل می شد این بود که آن ها هرگز با بچه های خود حمام نکرده بودند!

 

اما از میان کسانی که این کار انجام داده بودند هنگامی که این سوال پرسیده شده محبوب ترین پاسخ ها این بود : 

9 درصد والدین : 5 سال ( مطمئن نیستم)

6 درصد والدین : 4 الی 6 سال

8 درصد والدین : 8 سال

 

و هنگامی که از آن ها پرسیده شد چه زمانی حمام کردن با جنس مخالف را متوقف می کنند ، بهترین پاسخ ها این چنین بود : 

10 درصد والدین : 5 سال 

7 درصد والدین : 3 الی 4 سال

کمتر از 2 سال 

هنگامی که داده های دریافت شده از تحقیقات در قالب نمودار نوشته شد ، نمودار به شکل زیر درآمد

 

نتیجه تحقیقات توقف حمام رفتن با کودکان,نظر والدین در مورد توقف حمام رفتن با کودکان

تصویر نمودار به دست امده از نتایج تحقیقات

 

پاسخ های جالب مادران به این سوال 

هنگامی که از مادران درباره اینکه از چه زمانی به بعد با فرزند خود حمام نخواهد کرد ، سوال شد ، جواب های جالبی دریافت شد که برخی از ان ها را برای شما اورده ایم : 

 

یکی از مادران گفت وقتی بچه شما احساس خجالت می کند، زمان ان رسیده است که دیگر با او حمام نکنید. اینکه چه زمانی فرزند شما احساس خجالت کند متفاوت است.

 

یکی دیگر از والدین که 3 فرزند داشت که بزرگ ترین ان ها 11 ساله بود گفت : ما سیاست درهای باز را داریم. ما با بدن خود راحت هستیم ، با اینکه به ندرت با یکدیگر حمام می کنیم ، اما اگر آن ها به خواهند به ما ملحق شوند این امکان را به آن ها می دهیم.

 

همچنین مادر دیگر گفت هنگامی که کودک من از من می خواهد با یکدیگر حمام کنیم ، من آن را می پذیرم زیرا این فقط یک بدن است! اگر بخواهیم آن را پنهان کنیم آن را خطرناک طلقی خواهیم کرد. من می خواهم فرزندم بداند که بدن طبیعی است که اشکال و اندازه های مختلفی دارد.

 

پاسخ کارشناس درباره این موضوع

فکر کردن به اینده در زمان توقف حمام رفتن با کودکان,تصمیم گیری درباره حمام رفتن با کودکان

زمانی که تصمیم می گیرید حمام کردن با کودکتان را متوقف کنید ، به اینده فکر کنید

 

هنگامی که نائومی برگس تماس گرفته شد ، او از این بابت این سوال خوشحال شد و اشاره کرد که اتفاقا این یک موضوع مهم است.

او می گوید از انجای که جامعه ما از تناقضات در مورد بدن زنان و مردان پر شده است ، در نظر گرفتن مسئله حمام کردن به عنوان یک موضوع واحد دشوار خواهد بود.

نائمی می گوید : همه والدین برای تصمیم گیری در این باره دلایل شخصی خود را دارند. اگر بخواهم به عنوان یک کارشناس نظر خود را اعلام کنم باید بگوییم هنگامی که یک کودک بزرگ می شود باید بدن خود را بپذیرد و بدانید که چه چیزی خصوصی است و چه چیزی غیر خصوصی و از این بابت هرگز شرمنده نشود.

 

بنابراین من می گویم قبل از اینکه تصمیم بگیرید ، به این فکر کنید که دوست دارید فرزندتان در دوران نوجوانی و جوانی چه احساسی داشته باشد. همچنین آیا دوست دارید آن ها بد دیگران را درک و به آن احترام بگذارند؟ بنابراین با این دانش و پیش برد سعی کنید درباره اینکه چه زمانی حمام رفتن با کودک خود را متوقف کنید فکر کنید.

 

جمع بندی و سخن پایانی 

همانطور که خواندید آمار اعداد و ارقام مختلفی را در این باره نمایش می دهد ، از طرفی مادران نظرات متفاوتی دارند و کارشناس از شما می خواهد آینده فرزند خود را در تصمیم گیری های کنونی در نظر بگیرید.

 

با این وجود متوجه شده اید که پاسخی دقیقی برای این سال وجود ندارد. بلکه خودتان باید تصمیم بگیرید چگونه رفتار کنید. در اخر در صورتی که فکر می کنید توانایی تصمیم گیری در این رابطه را ندارید می توانید با متخصصان در این حوزه مشورت کنید. امیدواریم این مقاله نیز برای شما مفید بوده باشد.

 

گردآوری : بخش کودکان بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------