راهکارهایی برای بالا بردن امنیت خودروافزایش امنیت خودرو, روش های افزایش امنیت خودرو, چگونه امنیت خودرو را بالا ببریم

ردیاب می تواند امنیت خودرو شما را تضمین کند

 

نکات و تجهیزات طلایی برای بالا بردن امنیت خودرو

حفظ امنیت خودرو در برابر سرقت از دیرباز تا کنون دغدغه بسیاری از مردم بوده است. مشکلی که امروزه به علت افزایش تورم و گرانی و در نتیجه آن افزایش چشم گیر میزان سرقت و به خصوص سرقت خودرو و متعلقات درون آن تبدیل به یکی از بزرگترین معضلات و نگرانی های مردم شده است.

چگونه امنیت خودرو خود را بالا ببریم؟

یکی از مهمترین و حیاتی ترین موارد در ارتباط با خرید و نگهداری خودرو موضوع بالا بردن امنیت آن در مقابل سرقت می باشد. این مسئله امروزه به دلیل رشد چشمگیر آمار سرقت و مخصوصا سرقت خودرو و متعلقات درون آن از اهمیت بیشتری برخوردار شده است.

 

همیشه وقتی بحث امنیت و نگهداری خودرو به میان می آید ذهن اکثر مردم به سمت دزدگیر و آژیر کشیده میشود. اما امروزه به دلیل پیشرفته تر شدن راه و روش سرقت صرف استفاده از دزدگیر به تنهایی جوابگو نیست و باید به فکر راه کارهای مهمتر و جدیدتری باشیم. نصب دزدگیر ماشین ساده ترین راه بالا بردن امنیت خودرو است  ولی ما به دنبال یک راه اصولی و اساسی و مطمئن هستیم و نه یک راه ساده و کلاسیک. 

 

تنها به استفاده از دزدگیر اکتفا نکنید

بدیهی است که استفاده از دزدگیر جزو ضروریات است. در مواقعی که شما امکان استفاده از پارکینگ برای پارک کردن ماشین خود ندارید و مثلا زمانی که برای خرید و یا انجام یک کار اداری ناچار هستید برای مدت کوتاهی خودروی خود را جایی پارک کنید استفاده از دزدگیر جزو ملزومات است. اما باید در نظر داشته باشید که از یک دزدگیر با صدای متفاوت استفاده کنید. 

 

اما استفاده از دزدگیر در هر شرایطی جوابگو نیست و در شرایطی که شما مجبور هستید مقداری از خودرو تان بیشتر فاصله بگیرید دیگر قادر نخواهید بود صدای دزدگیر را بشنوید و در این شرایط است که شما باید به دنبال راه حل بهتر و موثرتری باشید. 

 

• چرا استفاده از دزدگیر به تنهایی موثر نیست

علاوه بر احتمالاتی که قبلا ذکر شد مانند دور بودن از محل خودرو و امکان نشنیدن و یا تشخیص ندادن صدای دزدگیر دلایل بسیار دیگری نیز وجود دارد که شما را وادار میکند از راههای مطمئن تر برای افزایش امنیت استفاده کنید.

 

همان طور که قبلا اشاره شد با پیشرفت علم حتی سارقان نیز روشهای دزدی خود را به روز رسانی کرده اند و می توانند به راحتی این روشهای ساده امنیتی را دور زده و یک دزدگیر را بدون هیچ سر و صدایی از کار بیندازند. 

در این صورت است که شما مجبور میشوید از ردیاب علاوه بر دزدگیر استفاده کنید. 

 

• استفاده از ردیاب در کنار دزدگیر 

این گزینه یکی از بهترین و مطمئن ترین راه کارهای حفظ امنیت و خلاص شدن از شر سارقان است. شما با خرید یک ردیاب بسیار مناسب و استفاده آن در کنار دزدگیر میتوانید امنیت خودرو تان را به طور صددرصد تضمین کنید. 

ردیاب برخلاف هزینه نسبتا بالایی که دارد در عوض امنیت خودرو شما را تقریبا برای همیشه تضمین میکند.

 

شاید شما مجبور باشید هزینه بالایی برای تهیه ردیاب بپردازید اما وقتی به این فکر میکنید که این هزینه در مقابل هزینه چند برابری که ممکن است درنتیجه سرقت رفتن خودروتان بپردازید بسیار ناچیز است مسلما ترجیح میدهید که راه بهتر را انتخاب کنید.

 اما در نظر داشته باشید در صورتی که تصمیم به خرید ردیاب کردید فقط یک بار هزینه کنید.

 

به این معنی که سراغ مرغوب ترین نوع آن باشید. یک ردیاب بسیار مرغوب امکانات و آپشن های فوق العاده ای دارد که از آن جمله میتوان به برخی موارد زیر اشاره کرد:

امکان شنیدن صداهای درون و بیرون خودرو، امکان مشاهده موقعیت مکانی و لوکیشن خودرو، امکان خاموش کردن خودرو از راه دور و محدود کردن سرعت مجاز برای خودرو. 

 

چند راه دیگر برای افزایش امنیت خودرو 

حال با همه این تفاسیر اگر بازهم امکان و تصمیم خرید ردیاب ندارید در این جا راه کارهای دیگری را به شما آموزش خواهیم داد که بسیار میتواند موثر باشد. 

شما به راحتی میتوانید با استفاده از تهیه قفل پدال و فرمان امکان ربوده شدن خودرو را به حداقل برسانید. تهیه قفل پدال و فرمان هزینه چندانی ندارد و حتی میتوانید آن را خودتان درست کنید. 

 

• قفل فرمان

استفاده از قفل فرمان از روشهای مطمئن و مقرون به صرفه برای بالا بردن امنیت خودرو است. 

قفل های فرمان مدلهای مختلفی دارند مثل مدل کشویی، عصایی و کتابی. به طول قفل و تناسب هر مدل با نوع غربیلک فرمان توجه کنید.  در هنگام خرید و تهیه قفل فرمان باید به جنس آن توجه شود. جنس قفل فرمان و رو کش آن باید از مواد مقاوم و مرغوبی تهیه شده باشد که در مقابل ضربه و یا اسید استقامت داشته باشد. 

 

پیشگیری از سرقت خودرو, چگونه ماشین خود را ضد سرقت کنیم, دزدگیر خودرو

قفل فرمان یکی از راه های مقرون به صرفه افزایش امنیت خودرو است

 

• قفل پدال 

استفاده از قفل پدال به دلیل دشوار بودن باز کردن توسط سارقان کار را برای آنها سخت تر کرده و در نتیجه احتمال سرقت شدن را به حد اقل میرساند. در انتخاب این قفل نیز باید به مواردی همچون جنس و طول وتناسب آن با خودرو توجه کرد. به این نکته نیز توجه داشته باشید که ساختار هر قفل پدالی در خودروهای  دنده مکانیک و اتوماتیک متفاوت است.

 

 بالا بردن امنیت خودرو در سرقت, موارد لازم جهت بالا بردن امنیت خودرو, راهکارهای بالابردن امنیت خودرو

در انتخاب قفل پدال به نوع و مدل خودروی خود توجه کنید تا امنیت خودرو تضمین شود

 

• قفل پنل 

باتوجه به اینکه اکثر سارقین خودرو بیشتر لوازم و متعلقات داخل مانند ضبط و سیستم صوتی خودرو را مورد هدف قرار می دهند تا خود خودرو، لذا برای رفع این مشکل راه حلی که پیشنهاد میکنیم استفاده از قفل پنل میباشد. 

 

از مزایای این قفل این است که علاوه بر حفاظت از سیستم صوتی داخل خودرو از به سرقت رفتن خود خودرو نیز جلوگیری میکند. به گونه ای که قفل پنل بر روی ترمز دستی قفل میشود و به این ترتیب امکان حرکت خودرو نیز وجود نخواهد داشت. البته استفاده از این قفل به دلیل سخت باز شدن ممکن است در ابتدا برایتان دشوار باشد اما به مرور عادت خواهید کرد. 

 

افزایش امنیت خودرو, روش های افزایش امنیت خودرو, چگونه امنیت خودرو را بالا ببریم

قفل پنل یکی از بهترین روش های افزایش امنیت خودرو است

 

• قفل کاپوت 

سارقان تنها به دزدی متعلقاتی از جمله ضبط و سیستم صوتی اکتفا نکرده و ممکن است اجزای با ارزش داخلی کاپوت از جمله باتری و جعبه فیوز و...  را نیز مورد هدف قرار دهند. برای جلوگیری از این امر نیز استفاده از قفل کاپوت توصیه میشود.  

 

• استفاده از محافظ ضد خم و کور کردن قفل درب 

یکی از راه هایی که سارقان برای سرقت خودرو از آن استفاده میکنند خم کردن درب خودرو و استفاده از یک میله برای باز کردن ضامن قفل میباشد. این مورد باعث نگرانی بسیاری بین مالکان خودرو شده. راه حلی که ما ارائه میکنیم استفاده از یک محافظ ضد خم درب میباشد. این محافظ از جنس فولاد تهیه شده و قابلیت مقاومت در برابر ضربه و خم شدگی را دارد. شما میتوانید این محافظ را به راحتی بوسیله پیچ یا پرچ به درب خودرو نصب کنید.  

همچنین میتوانید از کور کن قفل درب استفاده کنید و ضامن قفل درب را از کار بیندازید. چون سارقین بعداز خم کردن درب، با کشیدن زبانه قفل میتوانند به راحتی آن را باز کنند اما با نصب کورکن قفل دیگر سارقین از این روش استفاده نخواهند کرد. 

 

ترفندهایی برای پیشگیری از سرقت خودرو

 

افزایش امنیت خودرو, روش های افزایش امنیت خودرو, چگونه امنیت خودرو را بالا ببریم

قرار دادن خودرو در دید دوربین، می تواند امنیت خودرو را افزایش دهد

 

علاوه بر مواردی که ذکر شد راه  حل های دیگری نیز وجود دارد که میتواند از سرقت جلوگیری کند و احتمال آن را به حداقل برساند. از آن جمله شما میتوانید کاری کنید که بعد از استارت زدن ماشین تان روشن نشود. استفاده از این روش در مواقعی که شما ناچار هستید خودروتان را در جایی خارج از پارکینگ پارک کنید امکان پذیر است. در این روش شما بعد از خاموش کردن ماشین میتوانید سر باطری را از ماشین جدا کنید. در صورت جدا شدن سر باطری از بدنه خودرو ماشین روشن نخواهد شد و در نتیجه سارق نمیتواند آن را با خود ببرد. 

 

از دیگر راه کارهای جلوگیری از سرقت خودروتان این است که دزدها را وسوسه و تحریک نکنید. دزدها اغلب در صورتی اقدام به دزدی میکنند که اشیای  گران بهایی سر راهشان باشد. شما باید به گونه ای رفتار کنید که سارقین مشکوک نشوند. خیلی وقتها رفتار غیر عادی ما باعث میشود توجه سارقین جلب شود. همچنین از قرار دادن اشیای گران بهایی مثل کیف پول، تبلت، موبایل، و دیگر لوازم باارزش در خودرو جلوگیری کنید. و یا در صورتی که قرار است اشیایی مانند لپتاب یا کیف و دیگر اشیای قیمتی را در صندوق عقب خودرو بگذارید باید حواستان باشد که این کار را جلو چشم سارقان انجام ندهید. 

 

از پارک کردن خودرو در اماکن خلوت و دور از دیدرستان خودداری کنید. هنگام پارک خودرو سعی کنید آن را در محدوده دید دوربین های مدار بسته پارک کنید. دوربین های مدار بسته این روزها تقریبا جلوی هر مغازه و اداره و حتی جلوی بعضی از خانه ها نصب میشوند. همیشه سعی کنید خودروتان را در چنین مکان هایی پارک کنید تا اگر هم مورد سرقت قرار گرفت با گزارش کردن آن بتوانید به راحتی سارق را پیدا کنید.

 

مواردی که ذکر شد تقریبا همگی ترفندهایی برای جلوگیری از سرقت خودرو بودند. شاید شما هم راه کار خلاقانه ای به ذهنتان خطور کند و بخواهید از آن استفاده کنید و به دیگران هم پیشنهاد کنید. 

 

در هر صورت به یاد داشته باشید که همیشه این روشها به صورت صددرصد تضمینی نیستند و احتمال دور زدن توسط سارقان وجود دارد. اما مجهز کردن خودروتان به ردیاب بهترین و مطمئن ترین روشی است که تا کنون بسیار مورد رضایت بوده است.

 

گردآوری: بخش خودرو بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب مجله خودرو(دنیای خودرو، بازار خودرو، اصول تعمیر و نگه داری خودرو و ...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------