کاهش ۱۵ درصدی قیمت خودرو هم دردی از بازار دوا نکرد | اعلام نرخ جدید هیوندایقیمت خودرو،اخبار بازار خودرو،خبرهای بازار خودرو
نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران گفت: برخی از اقدامات وزارت صمت مبنی بر کاهش و یا تثبیت قیمت‌ها در بازار خودرو مقطعی است و تنها برای گذر از یک بحران اقدام به یک سری کار‌ها می‌کند از این رو نمی‌توان به آینده وضعیت قیمت‌ها خوش بین بود.

به گزارش اقتصاد24، با افزایش قیمت کارخانه‌ای خودروها، به نظر می‌رسد بازار خودروی سواری نیز به آرامش برسد چراکه گران شدن محصولات کارخانه‌ای منجر به افزایش تولید خواهد شد. خودروسازان تعهد داده‌اند متناسب با افزایش قیمت کارخانه‌ای محصولات خود، افزایش تولید داشته باشند، البته این موضوع هنوز از سوی خودروسازان تأیید نشده است، چون انتظار افزایش بیشتر قیمت‌ها را داشته اند.

 

به هر حال بازار امروز خودرو با کاهش هرچند اندک قیمت‌ها به سمت آرامش کوتاه مدت رفته است و خریداران با تکرار وعده‌های وزارت صمت در انتظار کاهش بیشتر قیمت‌ها در بازار هستند.

 

اسد کرمی، نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران در گفتگو با اقتصاد ۲۴ وضعیت بازار خودرو را چنین تشریح کرد: ریزش جزئی قیمت‌ها در برابر افزایش چند درصدی قیمت محصولات داخلی باز هم به نفع خریدار واقعی است.

 

وزارت صمت در اجرای تصمیمات خود یک نظر داشته باشد

به گفته اسدی، وزارت صمت با طرح یکپارچه خودرو و ثبت نام خودرو در سامانه یکپارچه فروش خودرو داخلی به دنبال کنترل و تثبیت قیمت در بازار پُر متقاضی خودرو است. البته این طرح تا حدودی توانست قیمت خودرو‌ها را کاهش دهد، اما نتوانست جبران جهش چند ده یا چند صد میلیونی قیمت خودرو‌های داخلی را کند.

 

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران گفت: برخی از اقدامات وزارت صمت مبنی بر کاهش و یا تثبیت قیمت‌ها در بازار خودرو مقطعی است و تنها برای گذر از یک بحران اقدام به یک سری کار‌ها می‌کند از این رو نمی‌توان به آینده وضعیت قیمت‌ها خوش بین بود.

 

این فعال صنفی با تأکید بر اینکه اگر وزارت صمت طرح یکپارچه خودرو را ادامه دهد شاید بتواند قدری از تنش قیمت‌ها در بازار را کم کند، گفت: تغییر در تصمیمات با اعمال دستور العمل‌های جدید وضعیت بازار خودرو را به این شرایط فعلی در آورده است. وزارت صمت باید در اجرای یک طرح جامع مصمم باشد و اگر قرار به تصمیم‌های جدید باشد قطعاً موقعیت قیمت‌ها در بازار با توجه به وضعیت تولید بدتر خواهد شد.

 

بازار همچنان در شوک افزای قیمت هاست

کرمی گفت: طی هفته‌های اخیر قیمت خودرو‌های داخلی ۱۰ تا ۱۵ درصد در بازار ریزش داشته است، اما این کاهش قیمت منجر به افزایش خرید و فروش خودرو در بازار نشده است.

 

وی با اشاره به اینکه افزایش چند صد میلیونی قیمت خودرو‌های داخلی شوک بزرگی به بازار وارد کرد، گفت: امروز خریدار با نگاه به قیمت‌های یکسال گذشته انتظار کاهش بیشتر قیمت‌ها را دارد این در حالی است که فروشندگان نیز قصد کوتاه آمدن ندارند و به دنبال سود بیشتر از فروش خودرو خود هستند. از این رو خرید و فروش خودرو در بازار همچنان در بی رمقی بسر می‌برد.

 

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران تأکید کرد: وزارت صمت با افزایش تولید خودرو می‌تواند بازار را به سمت کاهش قیمت ببرد. امروز شاید در ظاهر بازار خودرو آرام‌تر از قبل شده، اما ارزانی چند میلیون تومان در برابر گرانی چند صد میلیون تومان یعنی کاهش قیمت!

 

***

 

قیمت خودروهای وارداتی در بازار/ اعلام نرخ جدید هیوندای

گمرک ایران قیمت پایه چهار خودرو سواری هیوندای را با در نظرگرفتن تعرفه و قیمت گمرک اعلام کرده است. حال چهار خودروی وارداتی شرکت کره‌ای به چه قیمتی به بازار ایران می‌رسند؟

 

قیمت خودرو،اخبار بازار خودرو،خبرهای بازار خودرو

به گزارش تجارت‌نیوز، سازمان گمرک ایران، قیمت پایه چهار خودروی سواری هیوندای را اعلام کرد. در همین رابطه، بازار شاهد اعلام قیمت پایه چهار خودروی هیوندای النترا با پیشرانه 1.6 لیتری تنفس طبیعی، النترا با پیشرانه 2.0 لیتری تنفس طبیعی، اکسنت با پیشرانه 1.6 لیتری تنفس طبیعی و هیوندای توسان با پیشرانه 2.0 لیتری تنفس طبیعی است.

 

قیمت خودروهای وارداتیخودروی هیوندای النترا در تیپ پایه (مجهز به موتور 1.6 لیتری تنفس طبیعی) 18 هزار و 160 یورو و مدل فول آن که مجهز به پیشرانه 2.0 لیتری تنفس طبیعی بوده، 19 هزار و 400 یورو قیمت‌گذاری شده است. آن‌طور که اعلام شد، تعرفه واردات برای هردو تیپ، 75 درصد است.

 

قیمت خودرو،اخبار بازار خودرو،خبرهای بازار خودرو

همچنین برای هر خودرو، 450 یورو دیگر هزینه حمل و نقل (کرایه) در نظر گرفته شده و به قیمت خودروها افزوده خواهد شد.

 

در رابطه با دو خودروی دیگر، آن‌طور که اعلام شد، هیوندای اکسنت 15 هزار و 235 یورو و هیوندای توسان 2023، 19 هزار و 995 یورو قیمت‌گذاری شده است. تعرفه واردات در نظر گرفته شده برای این دو خودرو نیز 75 درصد است.

 

هزینه کرایه برای اکسنت، 450 یورو و برای توسان، 580 یورو اعلام گردیده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------