دستور تولید ۳ محصول جدید در ایران خودرو تا پایان سال/ تاکید بر واگذاری اموال و املاک غیرتولیدیاخبار,اخبار بازار خودرو,رضا رحمانی
رحمانی خواستار توقف تولید یکی از محصولات ایران خودرو شد و این شرکت را مکلف به تولید و عرضه ۳ محصول جدید تا پایان سال کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید سرزده از خطوط تولید ایران خودرو و نشست با مدیرعامل و معاونان این شرکت، خواستار توقف تولید یکی از محصولات این شرکت شد و همچنین این گروه خودروسازی را مکلف به تولید و عرضه سه محصول جدید تا پایان سال جاری کرد.

 

وی بر انجام تعهدات به مشتریان تاکید کرد و گفت: مردم از عملکرد خودروسازان ناراضی هستند باید از همین امروز مسیر جدید را آغاز کنید و با برنامه زمانبندی به انجام تعهدات اقدام کنید.

 

رحمانی تصریح کرد: با بازدیدی که از ایران خودرو داشتم نگرانی از بابت انجام تعهدات وجود ندارد و قطعا تا قبل از پایان سال تعهدات معوق به روز خواهد شد.

 

وزیر صمت تکمیل خودرو‌های کف پارکینگ، افزایش تیراژ تولید، افزایش عمق ساخت داخل و فروش اموال مازاد را از محور‌های اصلی ایران خودرو عنوان کرد و گفت: مبنا بر این است که اموال و املاک غیرتولیدی هر چه سریع‌تر واگذار شود. این سیاستی است که مطلقا برای اجرای آن کوتاه نمی‌آییم.

 

وی یکی دیگر از محور‌های مورد نظر را اصلاح رابطه میان ایران خودرو و قطعه سازان عنوان کرد و گفت: باید قطعه سازان احساس کنند که عضو یک خانواده هستند. باید این رابطه طبق اصول و قواعدی تنظیم شود تا دو طرف به راحتی بتوانند مسایل و مشکلاتشان را حل و فصل کنند.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر استفاده از استارت آپ‌ها در صنعت خودرو گفت: باید با استفاده از فکر شرکت‌های استارت آپ در حوزه‌های مختلف از جمله تامین مالی تحول ایجاد کرد.

 

وی افزود: در صنعت خودرو ظرفیت‌هایی وجود دارد که در هیچ جای دیگری نیست، باید دیدگاه‌هایمان عوض شود.

 

رحمانی با بیان این که با تمام توان در زمینه‌های مختلف از صنعت خودرو کشور حمایت خواهیم کرد گفت: نیرو‌های متخصص در رده‌های مختلف در ایران خودرو حضور دارد که عملکرد آنان به ویژه در تکمیل خودرو‌های ناقص قابل تقدیر است.

 

وی همچنین افزود: موضوع کاهش هزینه در سازمان باید با ساز و کار‌هایی مانند نظام پیشنهادات دنبال شود.

 

 رحمانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره حفظ تولید موجود گفت: حفظ تولید با توجه به ارتباط با حفظ اشتغال کشور کاری جهادی است.

 

وی در ادامه ضمن تقبیح فساد در سیستم گفت: اگر قرار بر وجود کار ناسلامت باشد شخصا با آن مقابله و برخورد می‌کنم. تولید مقدس و بسیار ارزشمند است ولی اگر کسی در جایی سوءاستفاده می‌کند باید جلوی آن گرفته شود.

 


کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023