مدیرعامل ایران خودرو: خرید قطعه خارجی خودرو که در کشور تولید می‌شود، ممنوع استاخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
مدیرعامل ایران خودرو گفت: قابل پذیرش نیست که از سال قبل به قطعه سازان بدهکار هستیم.

به گزارش ایسنا، فرشاد مقیمی در جلسه ای که در حاشیه بازدید از کارخانجات قطعه سازی خودرو در گلپایگان داشت، اظهار کرد: در قیمت‌گذاری، پرداخت ها و... همواره باید عدالت رعایت شود، از نگاه ما هیچ کس در قطعه سازی بر دیگری برتری ندارد.

 

وی ادامه داد: صنعت خودرو در هیچ دوره‌ای از تحریم‌ها رتبه اول را نداشت اما در این دوره، تحریم از خودرو آغاز شد. خرید قطعه خارجی خودرو که در کشور تولید می شود، ممنوع است.

 

مدیرعامل ایران خودرو، گلپایگان را یکی از قطب های تولید قطعات خودرو در کشور دانست و گفت: برای من قابل پذیرش نیست که از سال قبل به قطعه سازان بدهکار هستیم، طی سه ماه گذشته پرداخت هایی داشتیم، البته ممکن است مبلغ پرداختی مورد اعتراض قطعه سازها باشد.

 

مقیمی افزود: در شهریور ماه امسال ۷۰ هزار خودرو در ایران خودرو وجود داشت و اکنون این تعداد به مرز ۱۹ هزار خودرو رسیده است و تا پایان آذر ماه به صفر خواهد رسید.

 

همچنین در ادامه علی بختیار، نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه بعضی از تولیدکنندگان با مشکلات زیادی مواجه هستند و باوجود توان ساخت و تولید محصولات، مقابل دیدگان شرکت‌های داخلی از شرکت‌های چینی خریدهایی می شود که این کار سبب زمین خوردن تولید کننده داخلی است. برای مثال شرکتی رول محور بلبرینگ تولید کرده اما خریدار ندارد. این روش با شعاری که مقام معظم رهبری برای سال انتخاب کردند هماهنگ نیست.

 

همچنین مدیر کارخانه سازه موتور در گلپایگان نیز گفت: بیشترین مشکل، عدم تأمین نقدینگی است. در واردات مواد اولیه و نقدینگی مشکل داریم، در گذشته مواد اولیه ای که تهیه می کردیم از مبدا زودتر به دست ما می‌رسید اما اکنون باید روند تحریم را هم پشت سر بگذاریم.

 

محمدعلی غفاری اظهار کرد: شرکت سازه موتور، قطعه فوق ایمنی را تولید می کند که خرابی آن می تواند خساراتی را به خانواده ها وارد کند، بنابراین نظارت های شدیدی داریم و این قطعه با ایمنی تولید می شود.

 

وی تصریح کرد: ۴۰ درصد کل محصول مورد نیاز ایران خودرو و بیشتر از ۳۳درصد محصولات مورد نظر سایپا را تامین می‌کنیم. در سال ۹۶ تولید ماهانه این شرکت حدود ۲۰۰ هزار قطعه بود اما اکنون این آمار به کمتر از ۱۰۰ هزار قطعه رسیده است.

 

همچنین در ادامه مدیر مالی کارخانه سازه ترمز خاطر نشان کرد: مطالبات معوقه بیش از ۱۸۰ روزی این شرکت بیش از ۵ میلیارد تومان از ایران خودرو است. همچنین ۴ میلیارد تومان هم چک در اختیار داریم و بیش از ۴ میلیارد تومان هم از مگا موتور طلب داریم.

 

صائب فصاحت یادآورشد: این شرکت برای تامین نقدینگی زمین و دارایی خود را می فروشد تا بتواند قطعه تامین کند. در یکی دو سال گذشته بیش از ۴۸ نفر نیرو داشتیم اما اکنون به ۲۵ نفر رسیده است.

 

مدیران عامل و نمایندگان کارخانجات قطعه سازی گلپایگان که در جلسه حاضر بودند خواهان پرداخت به موقع مطالبات خود و خرید بیشتر ایران خودرو از آنها بودند تا بتوانند با ظرفیت بیشتری فعالیت کنند. افزایش تولید ایران خودرو سبب بهبود شرایط تولید کنندگان هم می شود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------