آغاز پیش‌فروش ۱۲ محصول ایران خودرو و ۹ خودروی سایپااخبار,اخبار بازار خودرو,پیش فروش ایران خودرو سایپا
گروه صنعتی ایران خودرو از امروز یکشنبه ۱۸ خرداد پیش فروش ۱۲ محصول خود به تعداد ۴۵ هزار دستگاه را با موعد تحویل حداکثر ۱۲ ماهه آغاز کرد.

به گزارش تسنیم، بابک رحمانی معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو پیش از این از عرضه 45 هزار دستگاه دیگر از محصولات این خودروساز در این طرح خبر داده و خاطرنشان کرده بود: در این طرح پیش فروش، 12 مدل از خودروهای تولیدی ایران خودرو قابل عرضه است.

 

 در این طرح پیش فروش، متقاضیانی که در فروش فوق العاده انتخاب نشده اند می توانند در این طرح با رعایت شرایط بدون دریافت مجدد کد کاربری و کلمه عبور ثبت نام کنند.

 

نکته : در صورت درخواست بیش از ظرفیت بخشنامه، انتخاب متقاضیان از طریق قرعه کشی خواهد بود و در صورتیکه تعداد متقاضیان از ظرفیت کمتر باشد، تعیین اولویت تحویل خودروها با قرعه کشی مشخص خواهد شد.

 

طرح پیش فروش یک ساله خودرو از ساعت 8 صبح روز یک شنبه 18 خردادماه آغاز و به صورت شبانه روزی تا 20 خردادماه اجرا خواهد شد.

 

قیمت خودرو و نحوه پرداخت:

- قیمت خودرو مطابق قیمت زمان تحویل مندرج در قرارداد خواهد بود.

 

- پس از اعلام اسامی، انتخاب شدگان مبلغ پیش پرداخت هر خودرو را از درگاه ایران خودرو واریز می نماید و الباقی وجه خودروها در زمان ارسال دعوتنامه با لحاظ هزینه های قانونی تعیین و دریافت می گردد.

 

- قبل از اعلام اسامی انتخاب شدگان، مشتری هیچگونه وجهی واریز نخواهد نمود.

 

- در هیچ مرحله ای از ثبت نام نیازی به ارائه چک از سوی مشتریان نخواهد بود.

 

* جزئیات پیش پرداخت‌ها

در این برنامه پیش فروش، خودروی پژو پارس ال ایکس با موتور تی. یو 5 با پیش پرداخت علی الحساب 399 میلیون ریالی، پژو 206 تیپ 2 با پیش پرداخت علی الحساب 359 میلیون ریالی، پژو 207 آی دستی با پیش پرداخت علی الحساب 505 میلیون ریالی و دنا پلاس با پیش پرداخت علی الحساب 539 میلیون ریالی ارائه شده که موعد تحویل همه این خودروها بهمن 99 تا خرداد 1400 است.

 

همچنین پژو 405 بنزینی اس ال ایکس با پیش پرداخت علی الحساب 342 میلیون ریالی  و پژو 206 صندوق دار (وی 8) با پیش پرداخت علی الحساب 429 میلیون ریالی عرضه شده که موعد تحویل آنها آبان تا اسفند 99 است.

 

در این طرح، همچنین سمند ال ایکس ای اف 7 بنزینی با پیش پرداخت علی الحساب 327 میلیون ریالی و دنا معمولی با پیش پرداخت علی الحساب 472 میلیون ریالی موجود است که موعد تحویل آنها اردیبهشت و خرداد 1400 ذکر شده است.

 

برپایه این طرح، سورن ای. ال. ایکس با پیش پرداخت علی الحساب 426 میلیون ریالی 400 و رانا پلاس با پیش پرداخت علی الحساب 374 میلیون ریالی با موعد تحویل مهر 99 تا خرداد 1400 عرضه شده است.

 

شایان ذکر است سمند ال. ایکس با پیش پرداخت علی الحساب 317 میلیون ریالی و پژو پارس سال با پیش پرداخت علی الحساب 384 میلیون ریالی هر دو با موعد تحویل بهمن و اسفند 99 عرضه شده اند.

 

***

 

پیش فروش ۹ خودروی سایپا آغاز شد + شرایط و نحوه ثبت نام

اخبار,اخبار بازار خودرو,پیش فروش ایران خودرو سایپا

در این طرح که به‌مدت سه روز و تا سه‌شنبه 20 خردادماه اجرا خواهد شد، علاقه‌مندان می‌توانند به‌صورت شبانه‌روزی با ورود به سایت فروش اینترنتی محصولات سایپا به‌نشانی https://saipa.iranecar.com پس از ثبت اطلاعات شخصی و دریافت کد کاربری و رمز عبور، نسبت به ثبت‌نام و انتخاب نوع خودرو اقدام کنند.

 

براساس این گزارش، متقاضیانی که قبلاً جهت شرکت در روش فروش فوق‌العاده، نسبت به ثبت اطلاعات شخصی و دریافت کد کاربری و رمز عبور اقدام کرده‌اند نیز لازم است با مراجعه مجدد به سایت مذکور نسبت به انتخاب خودرو اقدام کنند.

 

در طرح پیش‌فروش مذکور، هیچ‌گونه مبلغی به‌عنوان پیش‌دریافت تا قبل از اعلام اسامی منتخبان در قرعه‌کشی اخذ نمی‌شود.

 

پس از اعلام نتایج قرعه‌کشی، منتخبان باید ظرف 48 ساعت نسبت به واریز وجه پیش‌پرداخت قیمت خودرو به‌صورت علی‌الحساب، انتخاب نوع و مدل خودرو و زمان تحویل اقدام کنند.

 

همچنین در این طرح نیز همه محدودیت‌های قبلی همچون محدودیت کد ملی، داشتن حداقل 18 سال سن و دارا بودن گواهینامه رانندگی خودرو، عدم امکان صلح و ممنوعیت انتقال خودرو به‌صورت وکالتی و نداشتن سابقه ثبت‌نام و صدور فاکتور خودرو در 36 ماه گذشته نزد سایپا و ایران‌خودرو برقرار است.

 

کد پستی متقاضی و کد نمایندگی انتخابی توسط مشتری باید از یک استان باشد و درصورتی‌که مشتری حداکثر سه‌ماه پس از تاریخ تحویل خودرو برای سرویس اولیه به نمایندگی مجاز سایپا مراجعه نکند، کارت گارانتی خودرو غیرفعال خواهد شد.

 

گفتنی است؛ اگر تعداد ثبت‌نام‌ها و متقاضیان بیشتر از خودروی قابل عرضه باشد، قرعه‌کشی انجام خواهد شد و همچنین منتخبان قرعه‌کشی تاریخ‌های 17 و 18 خرداد طرح فروش فوق‌العاده محصولات سایپا و ایران‌خودرو، امکان شرکت در این طرح پیش‌فروش را نخواهند داشت.

 

شرایط ثبت نام در طرح فروش سایپا به شرح زیر است:

 

شرایط عمومی بخشنامه جهت استفاده از روش پیش فروش یکساله:

محدودیت کد ملی برای ثبت نام ها اعمال خواهد شد.  ( هر کد ملی مجاز به ثبت نام  یک دستگاه خودرو از مجموع دو گروه سایپا و ایران خودرو میباشد )

 

حداقل سن متقاضیان خرید خودرو 18 سال و ملزم به ارائه گواهینامه رانندگی  خودرو حداقل  پایه سوم می باشند.

 

امکان صلح (خرید انصرافی) و انتقال خودرو بصورت وکالتی وجود ندارد.

 

متقاضی طی 36 ماه گذشته ثبت نام و صدور فاکتور خودرو نزد شرکت های سایپا و ایران خودرو نداشته باشد .

 

متقاضیانی که دارای پلاک انتظامی فعال یا فاقد گواهینامه رانندگی بوده و نسبت به ثبت نام اقدام نمایند تا 3 سال امکان ثبت نام در بخشنامه های فروش در دو شرکت خودروسازی سایپا و ایران خودرو را نخواهند داشت .

 

شماره کارت , شماره حساب بانکی و شماره شبا که در آینده  وجوه خرید خودرو از آن به حساب شرکت خودروساز واریز می گردد الزاماً باید متعلق به شخص متقاضی باشد . در صورت درج اطلاعات نادرست(شماره شبا)، تمام مسئولیت آن متوجه متقاضی ثبت نام کننده خواهد بود.

 

شماره تلفن همراه اعلام شده می بایست متعلق به شخص متقاضی باشد.

 

کدپستی متقاضی ثبت نام کننده و کد نمایندگی انتخابی توسط مشتری می بایست از یک استان باشند . بدیهی است پس از انتخاب کد نمایندگی ، امکان تغییر نمایندگی تحویل گیرنده وجود نداشته و مسئولیت آن بر عهده گروه سایپا نمی باشد.

 

در صورتیکه مشتری حداکثر 3 ماه پس از تاریخ تحویل خودرو برای سرویس اولیه به نمایندگی مجاز سایپا مراجعه ننماید کارت گارانتی خودرو غیرفعال خواهد شد. لذا در مراجعه مشتریان به نمایندگیهای مجاز گروه خودرو سازی سایپا ، پیمایش (کارکرد ) حداقل 1000 کیلومتر خودرو الزامی می باشد.

 

ثبت نام برای مشتریان حقوقی میسر نمی باشد.

 

روش پیش فروش یکساله فاقد سود مشارکت و سود انصراف می باشد.  

 

در صورتی که متقاضی خرید خودرو در قرعه کشی تاریخ های 17/03/99 و 18/03/99  طرح فروش فوق العاده محصولات گروه سایپا و ایران خودرو  منتخب گردند، امکان شرکت در طرح های پیش فروش را نخواهد داشت .

 

چنانچه در هر یک از مراحل ثبت نام تا تحویل خودرو ، مشخص گردد اطلاعات متقاضی ناصحیح بوده و یا ناقض شرایط بخشنامه می باشد، ثبت نام متقاضی کان لم یکن خواهد گردید.

 

شرایط اختصاصی روش  پیش فروش یکساله: 

پیش فروش مذکور با قیمت غیرقطعی  بوده و هیچگونه مبلغی به عنوان پیش دریافت، تا قبل از اعلام اسامی انتخاب شدگان در قرعه کشی اخذ نمی گردد.

 

ظرفیت ثبت نام در روش پیش فروش یکساله متناسب با  برنامه تولید گروه خودروسازی سایپا می باشد.

 

درصورت ثبت نام بیش از ظرفیت  تعیین شده برای خودروهای تحویلی در این طرح ،  پس از پایان ثبت نام اولیه و پس از صحت سنجی اطلاعات ثبت شده و با حضور مراجع نظارتی ، قرعه کشی به تفکیک هر خودرو جهت انتخاب متقاضیان نهایی و اولویت بندی زمان تحویل خودرو مطابق ضوابط ابلاغی از کمیته خودرو صورت خواهد پذیرفت.

 

فهرست انتخاب شدگان نهایی از طریق سایت فروش اینترنتی سایپا و ارسال پیامک ظرف 3 روز  پس از اتمام قرعه کشی اعلام خواهد شد.

 

پس از اعلام نتایج قرعه کشی، منتخبین می بایست ظرف 48 ساعت نسبت به واریز وجه پیش پرداخت قیمت خودرو به صورت علی الحساب، انتخاب نوع و مدل خودرو و زمان تحویل که در بخشنامه آتی اعلام خواهد شد، اقدام نمایند.

 

در صورت عدم تکمیل وجه در موعد مقرر ؛ امتیاز ثبت نام متقاضی منتخب شده در قرعه کشی ابطال خواهد شد .

 

در روش های پیش فروش ، قیمت نهایی خودروها  به قیمت روز شرکت بوده و بر اساس قیمت زمان تحویل مندرج در قرارداد مشتریان، محاسبه خواهد شد .

 

مابه التفاوت قیمت خودرو در زمان ارسال دعوتنامه و به قیمت روز شرکت از مشتریان گرامی اخذ خواهد شد .

 

رنگ خودرو توسط مشتری و پس از صدور دعوتنامه تکمیل وجه بر اساس رنگ های قابل عرضه ، انتخاب خواهد شد.

 

امکان انتخاب بسته گارانتی بدنه پایه برای خودروها بصورت اختیاری فراهم می باشد . در صورت انتخاب بسته ، مبلغ آن در زمان پرداخت مابه التفاوت از مشتریان اخذ می گردد.

 

ملاحظاتی در ارتباط با برنامه های فروش سایپا:

مشتری گرامی از این پس جهت خرید خودرو می بایست فرایند احراز هویت و تعیین کد کاربری (کدملی) و رمز عبور را از طریق لینک "ورود/ثبت نام" انجام و با استفاده از آن وارد سامانه شوید.

 

* با توجه به الزام ورود به سیستم جهت خرید خودرو، لطفا قبل از اقدام به خرید خودرو نسبت به تکمیل پروفایل خود اقدام نمایید.

 

* فرآیند احراز هویت از طریق سامانه امتا (مربوط به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت ) انجام می گردد.

 

* جهت آگاهی از مراحل خرید، قوانین و مقررات، راهنمای احراز هویت و قرعه کشی و راهنمای خرید خودرو را دقیقا مطالعه بفرمایید.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------