کارخانه کیان تایر تعطیل شد/ ۱۲۰۰ کارگر بیکار شدندکارخانه کیان تایر،اخبار بازار خودرو،خبرهای بازار خودرو
کارخانه تایرسازی کیان‌تایر به دلیل خصوصی‌سازی نادرست دهه ۷۰ تعطیل شد و همه کارگران آن بیکار شدند.

به گزارش ایرنا، کارخانه لاستیک سازی کیان تایر که به نوعی بزرگترین تولیدکننده تایرهای معدنی و دامپتراک کشور محسوب می‌شد و تایرهای خودروهای نظامی و با اندازه‌های بزرگ و خاص نیز تولید می‌کرد، به دلیل بلاتکلیفی مالکیت کارخانه و مشکلات مالی و مواد اولیه، از چند روز پیش تعطیل و درب کارخانه روی کارگران بسته شده تا حدود یک‌هزار و ۲۰۰ خانواده با معضل بیکاری مواجه شوند.

 

در این زمینه یک مقام آگاه گفت:‌ کارخانه کیان تایر که در منطقه چهاردانگه استان تهران واقع شده، در دهه ۷۰ به بخش خصوصی واگذار شد، اما همان زمان هم به نظر می‌آمد که خریدار به طمع اراضی ارزشمند این مجموعه -که در محدوده شهری واقع شده بود- آن را در اختیار گرفته باشد.

 

وی بیان‌داشت: این شرکت که تولیدکننده تایرهای مورد نیاز بخش معدن محسوب می‌شود، به تولید سایر تایرهای کشاورزی و سواری، تایر خودروهای نظامی و حتی تایرهای با اندازه‌های بزرگ و خاص مشهور بود، اما هیچ‌گاه سرمایه‌گذاری خاصی در آن انجام نشد.

 

این مقام تصریح‌کرد: به دلیل عدم بازپرداخت بدهی تسهیلات بانکی از جمله به بانک سپه و بانک کشاورزی، این کارخانه از مالک خصوصی آن خلع ید شده بود و از چند سال پیش با مدیریت دولتی اداره می‌شد و حتی شنیده شده که مالک خصوصی آن در بازداشت به سر می‌برد.

 

وی یادآور شد: ‌ظرفیت اسمی این شرکت سالیانه ۱۵ هزار تن است و تا همین بهمن‌ماه پارسال هرچند به صورت محدود، تولید می‌کرد و فعال بود.

 

شنیده شده در روزهای گذشته کارگران این مجموعه تجمعاتی داشته اند و مطالبه اصلی آنان تعیین تکلیف مالکیت مجموعه و بازگشت آن به دولت است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------