اپلیکیشن اوبر ارائه خودروهای دیزلی را در انگلستان متوقف می‌کند  اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,اپلیکیشن اجاره خودروی اوبر

اپلیکیشن اجاره خودروی اوبر (Uber) تحت تاثیر قانون ممنوعیت خودروهای دیزلی در انگلستان، اعلام کرد که تا سال ۲۰۱۹ میلادی استفاده و ارائه خودروهای دیزلی را متوقف خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، شرکت اجاره تاکسی و خودروی اوبر (Uber ) روز جمعه اعلام کرد که با توجه به قانون جدید در رابطه با ممنوعیت استفاده و فروش خودروهای دیزلی در انگلستان، قصد دارد از سال ۲۰۱۹ میلادی تنها خودروهای تمام برقی و یا هیبریدی را به مشتریانش ارائه دهد.

 

دولت انگلیس قرار است تا سال ۲۰۴۰ استفاده و فروش تمامی خودروهای بنزینی و دیزلی را در این کشور ممنوع اعلام کند تا بدین وسیله با معضل آلودگی هوا مقابله کرده و خودروهای دوستدار محیط زیست را بکار بگیرد.

 

شرکت های خودروساز بسیاری در ماه های اخیر اعلام کرده اند که قصد دارند تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی خود را در این کشور متوقف کرده و اقدام به ساخت خودروهای برقی کنند. شرکت خودروسازی ولوو (Volvo ) نخستین خودروسازی بود که تاریخ دقیق توقف خط تولید موتورهای بنزینی و دیزلی اش را اعلام کرد.

 

پس از انگلستان، کشورها و شهرهای دیگری همچون فرانسه، مادرید، میکزیکو سیتی و آتن نیز می خواهند روند تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را متوقف کنند.

 

اپلیکیشن اوبر که هم اکنون دارای ۴۰ هزار راننده در لندن است، قرار است با آغاز دهه جدید سال میلادی یعنی از ۲۰۱۹ به بعد، تنها خودروهای تمام برقی و یا هیبریدی را به مشتریانش در لندن ارائه دهد و از سال ۲۰۲۲ به بعد هم قرار است در تمامی کشور انگستان این برنامه را عملی کند.

 

  اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,اپلیکیشن اجاره خودروی اوبر

 

فرد جونز – مدیر اوبر در انگلستان – خاطرنشان می کند:" آلودگی هوا یک معضل بزرگی است که همه ما وظیفه داریم به مقابله با آن بپردازیم. بدین ترتیب ما تصمیم گرفتیم در این برنامه انگلستان مشارکت کنیم".

 

وی در ادامه افزود:"شهروندان اهل لندن که از نرم افزار اوبر استفاده می کنند، بخوبی می دانند که در حال حاضر بسیاری از خودروهای ما هیبریدی هستند. اما چیزی که ما می خواهیم آن است که از وضعیت فعلی خود فراتر رفته تا در پایتخت تمامی خودروها برقی و الکتریکی باشند".

 

شرکت اوبر روز جمعه همچنین اعلام کرد که به رانندگانش در انگلستان تسهیلاتی به ارزش ۱۵۰ میلیون پوند یا ۱۹۷ میلیون دلار اعطا خواهد کرد تا بتوانند خودروهای خود را به خودروهایی پاک تر و سبزتر تبدیل کنند.

 

  اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,اپلیکیشن اجاره خودروی اوبر

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------