انتقاد شدید از «بی‌برنامگی و بلبشوی» بازار خودرو؛ حضرات تصمیمی نگیرند و دخالتی نکنند بهتر استاخبار،اخبار جدید،اخبار روز
روزنامه اطلاعات از بلاتکلیفی و گرانی در بازار خودرو به شدت انتقاد کرده و از مسئولان خواسته تصمیمی نگیرند و دخالتی نکنند بهتر است.

به گزارش اطلاعات، ماجرای قیمت‌گذاری و فروش خودرو و آنچه که این بی‌برنامگی و بلبشو و بلاتکلیفی بر سر ملک و ملت آورده و می‌آورد، مثنوی هفتاد من درد است؛ اصولاً به دولت یا وزارت صمت چه ربطی دارد که برای کالاها قیمت تعیین کند؟ اصولاً شورای رقابت یا شورای قیمت‌گذاری یعنی چه؟ نکته دیگر سردرگمی و بلاتکلیفی حضرات مقامات در اتخاذ یک تصمیم درست برای مدیریت بحران و قبول مسئولیت آن است. این یکی می‌ترسد که اگر قیمت‌ها را اعلام کند بازار آزاد رم کند و قیمت‌ها که همین‌طوری بالا و بالاتر رفته و می‌رود، افسار بگسلاند. آن یکی هم که قیمت‌ها را اعلام می‌کند مورد عتاب و خطاب قرار می‌گیرد که تجدید نظر کنید و در سال مهار تورم قیمت‌ها را بالا نبرید و مردم و تولیدکننده‌ها هم تماشاچی ماجرایی هستند که به یک خیمه‌ شب‌بازی بیشتر شبیه است.

 

اطلاعات سپس تاکید کرده است: در حالی‌که اگر حضرات کاری نکنند و تصمیمی نگیرند و دخالتی هم در کار مردم نکنند و شرایط رقابت را فراهم آورند و بر سر واردات خودرو بازی درنیاورند و بی‌دلیل و منطق و دور از تدبیر و عقل جلوی واردات خودروهای کارکرده مناسب را که در تعدیل قیمت نقشی اساسی می‌تواند ایفا کند، نگیرند و…، هم تولیدکننده و از جمله صنعت خودرو و قطعه‌ رشد و پیشرفت خوبی خواهد کرد و از شر زیان انباشته خلاص می‌شوند و هم بازار دلالی و سوداگری که امان مردم و مملکت را بریده از رونق می‌افتد و هم مردم با رشد عرضه و تعدیل قیمت خودروی مناسب سوار می‌شوند و هم مقامات بی‌آنکه با تصمیماتشان کلی هزینه برای مردم و مملکت بتراشد و نفرین برای خودشان بخرند، حقوق و مزایایشان را می‌گیرند و تازه دعای خیر جماعت هم بدرقه راهشان خواهد بود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------