مرسدس بنز۱۹۹۵ گران‌ترین خودروی تاریخ مرسدس بنز,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
یک دستگاه خودروی مرسدس بنز ۳۰۰ اس‌ال‌آر که در سال ۱۹۵۵ طراحی و تولید شد در حراج به قیمت ۱۳۵ میلیون یورو به فروش رفت. بنا به اعلام بنگاه «آر ام ساتبی» این خودرو یکی از دو نمونه موجود از مدل مرسدس بنز ۳۰۰ اس‌ال‌آر است. 

به گزارش یورونیوز، قیمت پرداخت‌شده برای این خودرو آن را به گران‌ترین خودرویی که تاکنون در جهان به فروش رفته است تبدیل می‌کند. رکورد قبلی گران‌ترین خودرو در سال ۲۰۱۸ با فروش یک دستگاه فراری ۲۵۰ جی‌تی‌او مدل سال ۱۹۶۲ به ثبت رسیده بود.

 

آن خودرو بیش از ۴۸میلیون دلار معادل ۴۵میلیون یورو به فروش رفته بود. خودروی مرسدس بنز ۳۰۰ اس‌ال‌آر که با درهای رو به بالای خود شناخته می‌شود در جریان حراج خصوصی در موزه مرسدس بنز در شهر اشتوتگارت آلمان به فروش رفت.

 

درهای رو به بالای این خودرو باعث شده بود از آن به عنوان خودرویی با «درهای پروانه‌ای» یاد شود.قیمت پرداخت‌شده برای یکی از دو نمونه این خودرو باعث شده است که مرسدس بنز ۳۰۰ اس‌ال‌آر اکنون در فهرست گران‌ترین اجناس فروخته‌شده در حراجی قرار بگیرد. تخمین زده می‌شود که این خودرو اکنون در فهرست گران‌ترین اجناس فروخته‌شده در حراج در جایگاه ششم یا هفتم قرار داشته باشد. خریدار این خودرو یک مجموعه‌دار خصوصی است. از نمونه دوم این خودرو قرار است در موزه مرسدس بنز در اشتوتگارت نگهداری شود.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------