تویوتا رکورد زدتویوتا ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
تویوتا موتور ژاپن رکورد تولید سالانه جهانی را در سال تجاری منتهی به ماه مارس به ثبت رساند و از هدف خود یعنی ۹.۱ میلیون خودرو عبور کرد زیرا اختلالات کارخانه به دلیل مشکلات عرضه تراشه‌های جهانی و محدودیت‌های همه‌گیری کاهش یافت. 

به گزارش ایسنا، بزرگ‌ترین خودروساز جهان از نظر فروش هشدار داد که تأثیرات کمبود طولانی‌مدت تراشه جهانی هنوز هست و گفت که پیش‌بینی تأثیر آن در آینده مشخص نیست.

 

تویوتا اعلام کرد که در ۱۲ ماهه منتهی به ۳۱ مارس ۹.۱۳ میلیون دستگاه خودرو تولید کرده است که اندکی جلوتر از هدف خود است، هرچند که این هدف در بحبوحه اختلال در صنعت، دو بار از هدف ۹.۷ میلیون کاهش یافته است.

 

تولید خودرو سال گذشته ۸.۵۷ میلیون بود. فروش جهانی برای ۱۲ ماه منتهی به مارس از ۹.۵۱ میلیون دستگاه سال قبل به ۹.۶۱ میلیون دستگاه افزایش یافت و رکورد سالانه دیگری را به ثبت رساند. البته این شرکت اهداف فروش یا تولید جدید برای سال تجاری جاری را منتشر نکرده است.

 

بر اساس گزارش رویترز، این شرکت اعلام کرد که تاکنون ۱۷ هزار و ۴۷۳ وسیله نقلیه الکتریکی در سراسر جهان، از جمله خودروهای لوکس لکسوس، در سه ماه اول سال ۲۰۲۳ فروخته است که در مقایسه با ۲۴ هزار و ۴۶۶ خودروی برقی فروخته شده تویوتا در سراسر جهان برای سال ۲۰۲۲ است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------