خودروهای الکتریکی ارزان می‌شوند  اخباراقتصادی,خبرهای اقتصادی , خودروهای الکتریکی
ماشین های الکتریکی در ده سال آینده می توانند از خودروهای گازسوز هم ارزان تر شوند. 

به گزارش خبرآنلاین به نقل از بلومبرگ، تا سال 2025 خودروهای الکتریکی ارزان تر از خودروهای بنزینی و گاز سوز خواهند شد.

 

خرید یک خودروی الکتریکی به‌واسطه مزایای آن در کاهش آلایندگی و مصرف سوخت در سراسر جهان با مشوق‌هایی همراه است که باعث می‌شود تا پول کمتری برای این امر توسط مصرف‌کنندگان پرداخت شود. بعلاوه صرفه‌جویی در یک بازه طولانی‌مدت هفت ساله ناشی از هزینه‌های مصرف سوخت و استهلاک کمتر تقریباً باعث می‌شود تا یک خودروی الکتریکی، هزینه‌ای معادل یک خودروی درون‌سوز مشابه خود داشته باشد.

 

برخی از مدل ها با تغییر در اندازه احتراق موتور طراحی شده که تا سال 2024 وارد بازار می شوند و تا این سال قیمت آنها نیز ارزان خواهد شد.قیمت باتری ها بسته به تقاضای بازار و البته نرخ مواد اولیه به قیمت روز خواهد بود.

 

هیاهو برای تولید خودروهای الکتریکی افزایش یافته است و کشورها و شرکت ها برای حرکت در مسیر توافقنامه پاریس که اهداف بلندپروازانه پاک کردن شهرها از آلودگی خودروها را دنبال می کند،رقابت خود را آغاز کرده اند.

 

قانونگذاران بریتانیایی در ماه سپتامبر تحقیقی را در بازار این کشور آغاز کرده اند که زیرساخت های لازم را مهیا کرده و تلاش برای آنچه پایان وقت فروش و استفاده از خودروهای بنزین اعلام شده را  دنبال می کنند.

 

اتحادیه سبز گزارش داده که با هدفی که بریتانیا دنبال می کند می تواند کسری تراز تجاری خود را با 5 میلیارد پوند معادل 7 میلیارد دلار را کاهش دهد.

 

صندوق جهانی حمایت از حیات وحش نیز گفته است که خارج کردن خودروهای بنزینی و دیزلی می تواند 14 هزار شغل تازه در این صنعت ایجاد کند.

 

در گزارش های جداگانه ای که هفته جاری منتشر شده گروههای مختلفی در بریتانیا خواستار ممنوعیت استفاده از سوخت های پتروشیمی از دولت این کشور شده اند.

 

چین به عنوان دومین کشورآلاینده جهان به دنبال هماهنگ شدن با دولتش جهت تولید خودروهای الکتریکی است  تا میزان خودروهای الکتریکی را افزایش دهد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------