خیز پژو برای استقلال در ایران؟ اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی, پژو

مدیران پژویی مستقر در ایران طی هفته‌های گذشته از سایت‌های ایران‌خودرو در خارج از تهران بازدید کرده‌اند و به نظر می‌رسد در تدارک مهاجرت از جاده مخصوص به سایت تولیدی جدیدی هستند. 

به گزارش عصر خودرو؛ قرارداد رنویی‌ها فعالان بزرگ بازار ایران را بر آن داشته تا مستقل‌تر از شرکای قدیمی خود در بازار ایران فعالیت کنند و بر این اساس مدیران ارشد پژو در ایران به تازگی و طی هفته‌های گذشته از سایت‌های ایران‌خودرو در کرمانشاه، تبریز، بابل و نیز امکاناتی در منطقه سلفچگان دیدن کرده‌اند و به نظر می‌رسد که در تدارک سایت تولیدی اختصاصی خود در ایران هستند.

 

پیچیدگی‌های میزبانی ایران‌خودرو در همه بخش‌ها از جمله فروش، خدمات پس از فروش، بازاریابی، تبلیغات، تولید و تامین باعث شده پژویی‌ها خواهان استقلال بیشتری در بازار ایران شوند. خدمت‌رسانی همزمان به شرکای مختلف و محصولات تولیدی داخلی ایران‌خودرو و ترس پژویی‌ها از استقلال رقیب هموطن خود یعنی رنو باعث شده پژویی‌ها با وجود شراکت 50-50 با ایران‌خودرو در شرکت ایکاپ حداقل در جست‌وجوی استقلال فیزیکی خود باشند.

 

مدیریت ارشد ایران‌خودرو هم همواره علاقمند بوده پژویی‌ها کمی دست به جیب شوند. آیا این دست به جیب شدن با استقلال یعنی با تغییرات میزان سهام در ایکاپ همراه خواهد بود  یا فقط استقلال فیزیکی اتفاق می‌افتد؟ باید منتظر ماند و دید  ابتدا وزیر جدید صنعت تکلیف جاده‌مخصوص‌نشینان را روشن خواهد کرد یا خیر. تا امروز وزیر از دیدارهای خودرویی با داخلی‌ها و خارجی‌ها به جز یکی دو مورد خاص اجتناب کرده است و در حال رایزنی برای تعیین تکلیف اداره چهار سال آینده این صنعت است. از سوی دیگر خبر می‌رسد که معاون اول رییس‌جمهور در حال رایزنی برای واگذاری مدیریت صنعت خودرو به بخش خصوصی است. سکوت این روزها نشان می‌دهد که شاید انقلابی در جاده مخصوص حادث شود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------