مدیرعامل رنو: تحت هیچ شرایطی ایران را ترک نمی کنیم/ نقش پررنگ ایران در برنامه میان مدت رنو اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی, رنو

مدیرعامل شرکت خودروسازی رنو اعلام کرد: هر اتفاقی که در 15 اکتبر آینده (23 مهرماه) بیفتد، این شرکت نه تنها ایران را ترک نخواهد کرد، بلکه برای تداوم حضور در ایران برنامه ریزی بلندمدت و جدی دارد. 

به گزارش ایرنا، دولت آمریکا به موجب قوانین داخلی این کشور باید هر 90 روز یکبار گزارشی درباره پایبندی ایران به تعهداتش در برجام تقدیم کنگره این کشور کند؛ رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در دو گزارش در ماه‌های آوریل (اسفند - فروردین ) و جولای (تیر - مرداد) تاییدیه مربوط به این توافق هسته‌ای را صادر کرده است. موعد گزارش بعدی دولت آمریکا 15 اکتبر (23 مهرماه) است و در این تاریخ طبق قانون وضع‌شده در کنگره آمریکا، رئیس‌جمهور ملزم است پایبندی ایران به برجام را تایید کند یا نکند.

 

در همین پیوند، اما «کارلوس گون» مدیرعامل گروه خودروسازی رنو در ایران با اشاره به برنامه های میان مدت این گروه با تاکید بر اهمیت بازار ایران تاکید کرد که رنو ایران را ترک نخواهد کرد و برای این کشور برنامه ریزی بلندمدت و جدی دارد.

 

به گفته این مقام مسئول فرانسوی، سال گذشته رنو بهترین عملکرد خود را از ابتدای حضور بی وقفه خود در ایران از سال 2004 تجربه کرد و رکورد تولید و فروش را شکست؛ در 9 ماهه سال 2017 نیز رکوردهای جدیدی از تولید و فروش به ثبت رسیده است.

 

مطابق این برنامه 6 ساله، درآمد سالیانه رنو به بیش از 70 میلیارد یورو خواهد رسید و در پایان 6 سال حاشیه عملیاتی این شرکت بیش از هفت درصد خواهد بود.

 

برپایه این گزارش، رنو پیش بینی کرده که فروش خودرو در پایان این برنامه 6 ساله، به پنج میلیون دستگاه در سال خواهد رسید. گسترش سبد محصولات از جمله خودروهای تجاری سبک، خودروهای برقی و خودروهای خاص منطقه ای، از برنامه های دیگر این شرکت است.

 

به گزارش ایرنا، شنبه گذشته «استفانک چومبا» سفیر جمهوری چک در تهران در آیین امضای قرارداد همکاری صنعتی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و وزارت صنعت و تجارت جمهوری چک نیز اظهار کرده بود: هر اتفاقی که در 15 اکتبر برابر با 23 مهر ( تایید و یا رد برجام توسط ترامپ) بیفتد، تصمیم جمهوری چک مشخص است و هیچ تغییری در آن رخ نخواهد داد.

 

وی تصریح کرد: دولت چک معتقد است که این کشور همراه با جامعه جهانی از برجام حمایت خواهد کرد و اگر اختلافی هم باشد آن را حل کرده و راهی بجز برجام نمی شناسیم.

 

سفیر جمهوری چک در تهران تاکید کرد: فرصت ها و زمینه های زیادی برای توسعه مراودات و همکاری های بین 2 کشور و همچنین با جامعه جهانی موجود است و باید با احترام گذاشتن به برجام، به توسعه این همکاری ها پرداخت.

 

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت نیز در این باره گفته است: اکنون یک طرف ادعایی را مطرح کرده که به دنبال زمینه سازی برای خروج از برجام است و از طرف دیگر کشورهای چین، روسیه و اتحادیه اروپا در جهت ابقاء و استمرار برجام هستند و اظهار نظرهایی را نیز داشته اند.

 

نوبخت همچنین گفت: بنابراین بی جهت سخنان ترامپ را تقویت نکنیم و این گونه مواضع که از سوی یک فرد گرفته شده را موضع جهان تلقی نکنیم و تلاش کنیم زمینه را در جهت اتحاد همه کشورها نسبت به استمرار برجام آماده کنیم.

 

** نقش ایران در برنامه های رنو

مطابق برنامه اعلام شده، رنو سرمایه گذاری ویژه ای به روی دو کشور استراتژیک در منطقه AMI (آفریقا، خاورمیانه، ایران و هند) یعنی ایران و هند کرده است.

 

به طور خاص در ایران، تولید خودروهای رنو در این برنامه 6 ساله به بیش از 250 هزار خودرو در سال خواهد رسید. همچنین 150 هزار دستگاه به ظرفیت تولید خودروهای رنو در ایران افزوده خواهد شد.

 

رنو در طول این 6 سال علاوه بر معرفی محصولات جدید شبکه توزیع خاص رنو را به بهترین شکل در ایران راه اندازی و توسعه خواهد داد، به طوری که به سهم بازار بیش از 15 درصد دست یابد.

 

محصولات رنو در ایران که از ابتدای تولید صدرنشین ارزیابی های کیفی بودند، در سال 2017 اغلب چهار ستاره کیفی را از آن خود کردند.

 

طبق آخرین گزارش سازمان بازرسی کیفیت ساندرو، ساندرو استپ وی و تندر90 اتومات، پارس تندر و تندر90 پلاس دارای چهار ستاره و تندر90 دستی و تندر90 پیکاپ سه ستاره کسب کرده اند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------