افزایش ۷ میلیونی قیمت خودرو از کارخانه تا بازار طبیعی نیست اخباراقتصادی  ,خبرهای  اقتصادی ,خودرو

رئیس شورای رقابت خاطرنشان کرد: از درب کارخانه تا بازار مصرف، افزایش ۴۰۰ هزار تومانی طبیعی است، افزایش هفت میلیون تومانی برخی خودروها مثل رنوساندرو در چارچوب مقررات و دستورالعمل تنظیمی ما نیست و نظارتی بر آنها نیست. 

به گزارش ایسنا، رضا شیوا در ارتباط تلفنی با برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما گفت: در ایران سه نوع خودرو داریم، وارداتی، مونتاژی و ساخت داخل و آنچه حاشیه بازار داخلی نخواهد داشت خودروهای خانواده پراید و پژو هستند و شورای رقابت دستورالعمل تنظیم قیمت آنها را ارائه کرده است.

 

وی گفت: حداکثر مواقع، افزایش تقاضا سبب افزایش قیمت می‌شود و این کاملاً معمولی است. ما فقط در مورد خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان اجازه ورود داریم.

 

شیوا در ادامه عنوان کرد: اگر خودرو برای ارائه داشته باشیم تقاضا افزایش نمی یابد، در کشور ما هر وقت عرضه کم می شود تقاضا افزایش پیدا می کند.

 

رئیس شورای رقابت گفت: در علم اقتصاد وقتی عرضه و تقاضا برابر نباشد نرخ منطقی هم بوجود نمی آید. در حال حاضر شرایط بگونه ای است که با کاهش واردات خودروهای خاص هرکس پولی دارد دلش می خواهد اقدام به خرید کند تا با رقم بالاتری بفروشد.

 

  

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------