تولید وانت نصف شد اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,تولید وانت
جدیدترین آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که تولید انواع وانت در آبان ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، تقریبا نصف شده است. 

به گزارش ایسنا، آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد تولید وانت در آبان ماه سال جاری به ۴۰۸۴ دستگاه رسیده که نسبت به تعداد ۷۵۶۹ دستگاهی سال گذشته، ۴۶ درصد کاهش یافته است.

 

طبق این آمار میزان تولید وانت در گروه خودروسازی سایپا و گروه بهمن بیشترین کاهش را داشته، به طوریکه این دو مجموعه در آبان ماه به ترتیب ۲۴۰۳ و ۷۵۱ وانت تولید کرده‌اند که به ترتیب ۵۳.۹ و ۴۳.۶ درصد نسبت به آبان سال گذشته کاهش تولید داشته‌اند.

 

آمار منتشر شده از سوی وزارت صمت نشان می‌دهد که میزان تولید وانت در گروه صنعتی ایران خودرو نیز با کاهش ۹.۹ درصدی همراه بوده و از ۱۰۲۰ دستگاه در آبان ماه سال گذشته به ۹۱۹ دستگاه رسیده است.

 

در میان تولیدکنندگان وانت تولید این محصول تنها در شرکت سازه‌های خودرو دیار صعودی بوده و از صفر دستگاه در آبان ماه سال گذشته به ۱۱ دستگاه رسیده است.

 

در این میان وضعیت تولید آبان ماه سال جاری در شرکت ارس خودرو دیزل نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تغییری نداشته و در هیچ کدام از زمان‌های یاد شده هیچ وانتی در این شرکت تولید نشده است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------