قیمت جدید خودرو به‌زودی اعلام می‌شود اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,قیمت جدید خودرو
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از اعلام قیمت‌های جدید خودرو در آینده نزدیک خبر داد و گفت: اگرچه نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد کاهش تولید داشته‌ایم، اما تولید خودرو در حال افزایش است. 

محسن صالحی‌نیا در حاشیه بازدید از سومین نمایشگاه بین‌المللی خودروی تهران در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر اینکه چه برنامه‌ای برای جلوگیری از روند افت شدید تولید خودرو دارید و قیمت‌های جدید خودرو چه زمانی اعلام می‌شود، اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۸۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید شده است که نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد و نسبت به برنامه‌ ۴۰ درصد کاهش تولید داشته‌ایم، اما برنامه‌های جبرانی برای افزایش تولید داریم و به زودی تولید خودرو افزایش پیدا می‌کند.

 

وی در پاسخ به این سوال که براساس آخرین آمارها تولید خودرو در آذر ماه با ۷۱ درصد کاهش روبه‌رو شده است دلیل آن چیست، گفت: در سال جاری در مجموع کاهش تولید ۳۰ درصدی نسبت به سال گذشته داشته‌ایم و دلیل آن مشکلاتی است که قطعه‌سازان و تولیدکنندگان خودرو با آن روبه‌رو هستند.

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که قیمت جدید خودروهای داخلی به زودی اعلام می‌شود.

 

صالحی‌نیا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا خودروهایی که مردم پیش‌خرید کرده‌اند در زمان مقرر به آنها تحویل داده نمی‌شود، گفت: قطعا بر روند تولید و عرضه خودروی تولیدکنندگان داخلی نظارت صورت می‌گیرد اما این مشکلات در دو بخش هستند یکی از آنها خودروهایی است که تولیدکنندگان داخلی در گذشته متعهد شده‌ بودند که به مردم تحویل دهند، اما به دلیل مشکلاتی از جمله تامین قطعات و غیره این مساله با مشکلاتی روبه‌رو شده است که البته خودروسازان متعهد هستند که بخش زیادی از این تعهدات را تا پایان سال عملی کنند. اما در برخی خودروها که مردم هم نسبت به تاخیر در تحویل آنها اعتراض دارند مشکلاتی به وجود آمده که به دلیل محدودیت‌های ایجاد شده به خروج شرکت‌های خارجی که به صورت همکاری مشترک پیش از این آغاز به کار کرده بودند به وجود آمده است و برای حل آن تا جایی که ممکن بوده جایگزینی برای آنها در نظر گرفته شده است.

 

وی ادامه داد: با توجه به شرایطی که وجود دارد خودروسازان خودشان را متعهد می‌دانند که سیاست‌های کلان و محوری دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت را براساس توافقی که با مشتریانشان انجام داده‌اند، اجرا کنند که بنابراین یا باید خودروی جایگزین به آنها معرفی کنند یا آنکه براساس قراردادهای امضاء شده با توجه به نوع قرارداد و شرایط موجود موظف هستند تا سود مشارکت و جرائم در نظر گرفته شده را به مردم بدهند و در این شرایط هرکاری که انجام می‌شود باید با توافق با مشتریان باشد.

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مقدمات کار برای قیمت‌گذاری خودرو انجام شده است و به زودی با توافقاتی که در ستاد تنظیم بازار به عمل آمده در آینده نزدیک اعلام می‌شود و خودروسازان با مشخص شدن تکلیف‌شان با مشتریان‌ تعامل خواهند کرد و برای مشتریانی که با قیمت قطعی خودروی خود را خریداری کرده‌اند یا پیش‌خرید کرده‌اند یا می‌خواهند پیش‌خرید انجام دهند تصمیمات لازم اتخاذ شده است.

 

صالحی‌نیا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با این نوع سیاست بار به دوش مردم می‌افتد و مجددا مردم باید بار گرانی خودرو را به دوش بکشند، اعلام کرد: امروز خودروسازان محصولاتی را که تولید کرده‌اند را به مردم تحویل داده‌اند و خودرویی که به این معنا تولید شده باشد و به مردم تحویل داده نشده باشد، وجود ندارد و البته خودروسازان می‌توانند در این زمینه آمار و ارقام دقیق‌تری ارائه دهند و اگر خودرویی با قیمت قطعی فروخته شده همان قیمت مدنظر است.

 

وی اظهار کرد: خودروسازان متعهد شده‌اند که نسبت به اقناع مشتریانشان اقدام کنند و براین اساس با توافق مشتریانشان را راضی نگه دارند.

 

او درباره قیمت خودرو اینگونه به خبرنگار ایسنا پاسخ داد که مصوبه ستاد تنظیم بازار ملاک عمل است و درباره روز آن باید منتظر باشیم تا قیمت‌ها اعلام شوند که به زودی این اتفاق می‌افتد.

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: قیمت‌گذاری در هر سناریو و حالتی متفاوت است و هر کسی قیمت قطعی خودرو خریداری کرده تکلیفش مشخص است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------