عامل گران شدن قیمت خودرو در بازار آزاد چیست؟ اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , قیمت خودرو
یک کارشناس مسائل اقتصادی، دلالی را عامل اصلی گران شدن قیمت خودرو در بازار آزاد دانست و گفت: این شرایط حداقل تا عید ادامه دارد، اما حباب قیمت‌ها شکسته خواهد شد. 

علی حیات‌نیا در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به افزایش قیمت‌های اخیر خودرو در بازار، اظهار کرد: این گرانی‌ها کاملاً غیرمنطقی و بی‌دلیل است، زیرا هیچ اتفاق اقتصادی خاصی در کشور رخ نداده که بر قیمت خودرو تأثیر بگذارد.

 

وی یکی از مهمترین عواملی که باعث گرانی خودرو شده را فعالیت دلالان اعلام کرد و افزود: افرادی که خودرو پیش‌خرید کرده بودند و اکنون می‌خواهند این خودروها را وارد بازار کنند، با ایجاد جو روانی قصد دارند قیمت‌ها را بالا نشان دهند.

 

به گفته این کارشناس مسائل اقتصادی، عمده این افراد به قصد سرمایه‌گذاری و درآمدزایی وارد بازار خودرو و دلالی در آن شده اند.

 

حیات‌نیا، یک عامل دیگر گرانی خودرو را نزدیک شدن ایام نوروز دانست و ادامه داد: معمولاً هر سال در آستانه ایام عید افزایش قیمت خودرو را به دلیل بالا رفتن تقاضا برای خرید، داریم.

 

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر برخی مردم که نگران آن هستند که واردات قطعات در آینده با مشکل بیشتری مواجه شود، خرید خودرو را آغاز کرده اند.

 

این کارشناس مسائل اقتصادی معتقد است، چون افزایش قیمت خودرو در بازار منطقی نیست، بخش زیادی از گرانی آن حباب است و این حباب شکسته خواهد شد.

 

حیات‌نیا با بیان اینکه نمی‌توان زمان دقیقی برای کاهش قیمت خودرو پیش‌بینی کرد، افزود: حداقل تا عید این گرانی خودرو را داریم و بعد از عید ممکن است ریزش قیمت رخ دهد.

 

وی، شرایط کنونی را برای خرید خودرو مناسب ندانست و تاکید کرد: بهتر است مردم فعلاً از خرید خودرو صرف نظر کنند.

 

این کارشناس مسائل اقتصادی درباره راهکار کاهش قیمت خودرو در بازار نیز اظهار کرد: از آنجایی که عرضه خودرو در ایران عمدتاً انحصاری است، باید با عرضه بیشتر و پیش فروش خودرو اقدامات لازم برای تنظیم بازار انجام شود.

 

وی گفت: به نظر می‌رسد دخالت نا مناسب بخش دولتی در بازار خودرو در این چند روز، به گرانی‌ها دامن زده است.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023