وضعیت هیئت مدیره تسلا نابسامان است؟ / رمز گشایی از توییت های اخیر ایلان ماسک اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,
توییت های مدیرعامل تسلا؛ ایلان ماسک همیشه جنجالی و پر حاشیه بوده و به نظر می رسد وی قصد ندارد دست از جنجال بردارد. اما نگاهی به توییت های اخیر وی نشان می دهد اوضاع تسلا آن طور که انتظار می رود مثبت پیش نمی رود.  

به گزارش انتخاب، نگاهی به توییت های ایلان ماسک نشان می دهد که وضعیت کار هیئت مدیره تسلا رضایت بخش نیست و این موضوع می تواند در آینده تسلا نیز تاثیری منفی داشته باشد.

 

چند ماه پیش بود که ایلان ماسک با نشر یک توییت جنجالی در مورد نحوه فروش سهام شرکت تسلا باعث شد از سوی کمیسیون اوراق بهادار ایالات متحده یک جریمه سنگین نصیب تسلا شود، اکنون به نظر می رسد این وضعیت در سایه توییت های ایلان ماسک احتمال تکرار دارد و هیئت مدیره تسلا همچنان قادر به نظارت بر توییتر ایلان ماسک نیست.

 

به نظر می رسد مدیران ارشد این شرکت خودروسازی انتظار دارند که ایلان ماسک احتیاط بیشتری در مورد محتواهایی که منتشر می کند داشته باشد، اما خود ایلان ماسک در این زمینه چندان قوی عمل نمی کند. وی هنوز هم در توییتر به مدیران شرکت خود می تازد، در مورد وضعیت سهام اظهار نظر می کند و حتی در مورد موضوعات فرعی اظهار نظرهای جنجالی دارد. درواقع شواهد حکایت از آن دارند که ایلان ماسک هنوز نمی تواند روی مواردی که در توییتر می نویسد به درستی قضاوت کند و اساسا توجهی ندارد محتواهایی که نشر می دهد می توانند نادرست یا گمراه کننده باشند.

 

این موضوع می تواند ماسک و شرکت تسلا را به مشکلی بزرگتر از آنچه که قبلا تجربه کرده اس(جریمه سنگین کمیسیون اوراق بهادار) دچار کند.

 

ایلان ماسک اخیرا در توییتی مدعی شده که تا پایان سال 2019  حدود نیم میلیون خودرو را تولید خواهد کرد، اما این ادعا می تواند به وقوع بپیوندد؟این وعده  تقریبا 2 برابر تعداد خودروهای تسلا در سال گذشته است. بر این اساس تولید 500،000 خودرو در سال جدید می تواند به عنوان یک چالش شکننده به نظر برسد.

 

جالب است که ماسک به فاصله ای کوتاه از این توییت نوشت شاید بتوانند 400 هزار یا 3500 خودرو تولید کنند. یعنی توییت پیشین خود را نقض کرد. با این شرایط سهامداران و هیئت مدیره فعلا از توییت های عجیب ایلان ماسک در امان نیستند اما باید دید این توییت های عجیب می تواند یک جریمه دیگر به تسلا تحمیل کند یا خیر.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------