احتمال ورود "روحانی" به پرونده خودروهای وارداتی اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,وزیر اقتصاد
وزیر اقتصاد توضیحاتی درباره خودروهای موجود در گمرک و احتمال ورود رییس جمهور به این موضوع ارائه کرد. 

به گزارش تسنیم، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و امور دارایی در گفت‌وگویی با اشاره به خودروهای مانده در گمرک و تصمیمات لازم برای ساماندهی و تعیین تکلیف آنها، گفت: این موضوع باید از وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیری شود چرا که گمرک مجری سیاست‌های تجاری است و اگر کالایی ثبت سفارش شده و از پایانه‌ها و بنادر عبور کرده باشد هیچ دلیلی ندارد برای ترخیص آن اقدام نشود بنابراین باید دید این خودروها از نظر تعیین منشا ارز و ثبت سفارش در چه مرحله‌ای هستند.

  

وی افزود:گمرک مجری سیاست‌های تجاری است و اگر کالایی ثبت سفارش شده و از پایانه‌ها و بنادر عبور کرده باشد هیچ دلیلی ندارد برای ترخیص آن اقدام نشود.

 

وزیر اقتصاد در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است رئیس جمهور به موضوع تعیین تکلیف خودروهای مانده در گمرک ورود کند، اظهار داشت: دنیا دنیای ممکن و متحمل است نمی‌توان احتمال آن را صفر کرد.

 

دژپسند در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت درباره انتشار اخباری مبنی بر احتمال موافقت رئیس جمهور با ترخیص خودروهای در گمرک مانده بدون ثبت سفارش و اینکه وزارت اقتصاد به رئیس جمهور پیشنهاد کرده خودروهایی هم که ثبت سفارش بانکی نشده‌اند، ترخیص شوند،گفت: اطلاعاتی از این موضوع ندارم و این موضوع را نشنیدم.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------