آیا قیمت خودرو کاهش می یابد؟ اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,قیمت خودرو
یک نماینده مجلس معتقد است که مصوبه اخیر پارلمان درباره ممنوعیت حقوق ورودی خودروهای هیبریدی تأثیر بسزایی در کاهش قیمت خودروهای داخلی طی ماه‌‌های آینده خواهد داشت.

محمد حسن‌نژاد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به مصوبه اخیر مجلس مبنی بر لغو حقوق ورودی خودروهای هیبریدی به مدت پنج سال، گفت: این مصوبه تأثیر بسزایی در کاهش قیمت خودروهای داخلی و همین‌طور توازن بازار دارد.

 

وی در تشریح مصوبه مجلس برای لغو حقوق ورودی خودروهای هیبریدی، اظهار داشت: طبق این مصوبه، دولت مکلف شده تا ظرف پنج سال ظرفیت‌های لازم برای تولید خودروهای هیبریدی(تمام برقی) را فراهم کند و تا این زمان تعرفه واردات این خودروها برای کمک به پاکیزگی محیط زیست صفر در نظر گرفته شده است.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: خودروسازان باید در شرایط رقابتی بتوانند اقدامات لازم نسبت به تولید خودورهای هیبریدی را فراهم کنند و از طرفی این مصوبه مجلس موجب می‌شود تا قیمت خودروهای بنزینی ساخت داخل نیز طی ماه‌های آینده کاهش یابد.

 

حسن‌نژاد به ذکر مثالی در تشریح تحلیلش برای کاهش قیمت خودروهای داخلی طی ماه‌های آینده پرداخت و گفت: فرضا اگر قیمت تمام‌شده یک خودروی هیبریدی خارجی در داخل کشور حدود 190 تا 200 میلیون تومان باشد، در داخل کشور دیگر تقاضایی برای خودروی داخلی بنزینی با رِنج قیمتی 200 میلیون تومان وجود نخواهد داشت که از این طریق می‌توان به رقابتی شدن بازار و نیز کاهش قیمت خودروهای داخلی در ماه‌های آینده امیدوار بود.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: مجلس به طور قطع از تولید داخلی حمایت می‌کند و این مصوبه نیز نباید به منزله  آزادسازی واردات تلقی شود، زیرا هدف ما حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده به صورت توأمان است و می‌خواهیم شرایط برای ارتقای کیفی خودروهای داخلی رقابتی شود.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------