پاسخ مثبت جهانگیری به سازمان بازرسی برای قیمت‌گذاری خودرو توسط شورای رقابت اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , قیمت خودرو
رئیس سازمان بازرسی‌کل کشور گفت: حتماً باید قیمت‌گذاری زیر نظر شورای رقابت باشد و اصرار ما بر این موضوع ادامه دارد، البته پاسخ آقای جهانگیری هم در این رابطه مثبت است. 

به گزارش تسنیم،‌ ناصر سراج در جمع خبرنگاران در خصوص ورود سازمان بازرسی به آشفته‌بازار خودرو اظهار کرد: اتفاقاً در روزهای گذشته قیمت خودرو کاهش پیدا کرده است.

 

وی در خصوص عدم ارائه خودرو از سوی کارخانه‌های خودروسازی به مردم گفت: در این رابطه وزیر و خودروسازان را خواستیم و جلسه نهایی برگزار خواهیم کرد. در رابطه با قطعات داخلی هم جلساتی در این رابطه با این اشخاص خواهیم داشت. در رابطه با خودرو بررسی‌هایی کردیم و قیمت تمام‌شده را مشخص کرده در این رابطه اقداماتی انجام دادیم، حتماً باید قیمت‌گذاری زیر نظر شورای رقابت باشد و اصرار ما بر این موضوع ادامه دارد.

 

رئیس سازمان بازرسی کل کشور، در خصوص ارسال نامه به معاون اول رئیس جمهور گفت: علاوه بر این، مصوبه‌ای هم هست و اقداماتی انجام خواهیم داد تا قیمت‌گذاری در یک جا صورت گیرد. پاسخ آقای جهانگیری هم در این رابطه مثبت است تا ان‌شاءالله این موضوع یک‌کاسه شده و دلال‌ها حذف شوند. اگر دلالها حذف شوند قیمت خودرو این قیمت‌های اعلام‌شده فعلی نخواهد بود.

 

سراج در خصوص تصویب آیین‌نامه اجرایی سازمان بازرسی کل کشور گفت: آیین‌نامه را سال 93 نوشته بودیم که متأسفانه اقدام نشده اما آیت‌الله رییسی بررسی و سپس ابلاغ کرد. با آیین‌نامه جدید هر کسی نظر خود را نمی‌تواند بدهد و همه امور کارشناسی شده و کار ما بهتر خواهد شد.

 

وی در پاسخ به این سؤال که قرار بود گزارشی از سوی بازرسی کل کشور در رابطه با تخلفات بازار خودرو به رییس قوه قضاییه ارسال شود این گزارش‌ها در چه‌مرحله‌ای است، گفت: گزارش را قبلاً داده بودیم و قرار است این هفته گزارش نهایی را بدهیم.

 

رئیس سازمان بازرسی کل کشور همچنین در خصوص اختصاص شعبی از دادگاه به پرونده‌های سازمان بازرسی کل کشور هم گفت: آیت‌الله رییسی به معاون اول دستور داده و قرار است بستگی به استان‌ها و میزان پرونده‌ها شعب تخصصی اختصاص یابد.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------