هشدار رئیس پلیس راهور در مورد کلاهبرداری با عنوان" فروش خودروی خارجی با پلاک گذر موقت" اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,خودروی خارجی
رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به کلاهبرداری هایی که با عنوان فروش خودروی گذز موقت انجام می شود گفت: خرید و فروش خودرو با پلاک گذر موقت امکان پذیر نیست.  

به گزارش عصر ایران سردار هادیان فر ادامه داد:  به استناد ماده 50 و 78 قانون گمرک کشور، برای خودروهای گذر موقت، امکان نقل و انتقال و خرید و فروش وجود ندارد.  

 

وی خاطر نشان کرد: متأسفانه در برخی از سایت ها  آگهی هایی با عنوان "نقل و انتقال" یا " خرید و فروش خودروهای دارای پلاک موقت" دیده می شود که باید بگویم امکان چنین فرآیندی وجود ندارد و برخی از افراد سودجو به دنبال کلاهبرداری هستند.

  

کاهش 60 درصدی شماره‌گذاری خودروها در بهار

سردار  هادیانفر در مورد چگونگی آمار شماره گذاری خودرو های صفر کیلومتر در سال جاری نیز گفت: شماره‌گذاری خودروهای نوشماره در سه ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال 60 درصد کاهش داشته است. نقل و انتقال و تعویض پلاک خودرو نیز 6.1 درصد کاهش داشته است.

 

وی ادامه داد: اما شماره‌گذاری و نقل و انتقال موتورسیکلت 38 درصد افزایش داشته است..

 

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا  همچنین در مورد وضعیت خودرویی که مالکش فوت شده است نیز گفت: برابر ماده 8 و 9 آیین نامه راهنمایی و رانندگی ناجا، وراث فرد فوت شده موظف هستند ظرف 6 ماه خودرو را تعیین تکلیف کنند و پس از تعیین تکلیف، پلاک از نام فرد فوت شده خارج می شود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------