جزییات قیمت‌گذاری، فروش خودرو و نظارت بر بازار اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی, بازار خودرو
معاون وزارت صمت گفت: رونق در برخی بازارها از جمله بورس و بعضی اتفاقات در حوزه پولی و سود بانکی، باعث شد عده‌ای با قیمت‌سازی، بازار خودرو را ملتهب کنند.

به گزارش صدا و سیما، مهدی صادقی نیارکی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر در ارزیابی وضعیت فعلی بازار خودرو گفت: مطابق آنچه در خبرها نیز اعلام شد، قیمت‌ها در حال کاهش و فضای التهاب رو به آرامش است. با توجه به اقدامات مؤثر ستاد تنظیم بازار، وزارت صمت و سایر دستگاه‌های نظارتی در برخورد با این پدیده، خوشبختانه فضا در حال مدیریت شدن است.

 

وی افزود: حبابی که طی دو هفته اخیر ایجاد شد، رو به کاهش و رئیس اتحادیه صنف نمایشگاهداران هم اعلام کرده که قیمت‌های موجود وجود خارجی ندارند و در فضای مجازی عددسازی و ایجاد التهاب شده است.

 

این مقام مسؤول با اشاره به برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت برای کنترل قیمت خودرو تصریح کرد: سه روش فروش فوق العاده، پیش فروش و مشارکت در تولید از جمله این اقدامات است؛ ضمن اینکه در هفته‌های اخیر، رونقی که در برخی بازارها از جمله بورس رخ داده و بعضی اتفاقات در حوزه پولی و سود بانکی، باعث شده عده‌ای با فضاسازی و قیمت سازی، بازار خودرو را ملتهب کنند.

 

صادقی نیارکی برنامه‌های وزارتخانه متبوعش در کنترل قیمت خودرو را تشریح کرد گفت محدودیت‌های جدید برای متقاضیان خودرو اعمال خواهد شد.

 

معاون امور صنایع وزارت صمت، متوسط ارزبری هر خودروی داخلی را دو هزار دلار برآورد و خاطرنشان کرد: در سال ۹۸، معادل ۲۷۵ میلیون یورو قرارداد داخلی سازی انجام شد.

 

عباس تابش رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان نیز در ادامه برنامه و در ارتباطی اینترنتی اعلام کرد: مالکانی که خودروهای خود را در پارکینگ‌ها نگهداری می‌کنند، باید در سامانه NWMS.IR عضو باشند. مردم محل‌های دپو خودروهای صفر کیلومتر را به سامانه ۱۲۴ سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع دهند.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------