اختلال در واریز وجه برندگان خودرو اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,پیش‌فروش خودرو

 

پیش‌فروش خودروسازان بزرگ کشور در حالی از دو روز پیش آغاز شده که همزمانی آن با پروسه پرداخت وجه برندگان طرح فروش فوق‌العاده، سبب اختلال در روند ثبت‌نام‌های جدید و واریز پول شده است.آن‌طور که برخی برندگان قرعه‌کشی سایپا در تماس با «دنیای‌اقتصاد» عنوان می‌کنند، به‌دلیل مختل شدن سایت (ناشی از ترافیک زیاد) امکان واریز وجه برای آنها فراهم نشده است.

 

به گفته آنها مشکل دیگر این است که امکان واریز وجه بیش از ۵۰ میلیون تومان در یک روز وجود ندارد، بنابراین با توجه به مهلت ۴۸ ساعته برای تکمیل وجه، مختل شدن سایت ممکن است به قیمت از دست رفتن سهمیه برخی برندگان قرعه‌کشی شود. طبق اعلام خودروسازان اگر برندگان قرعه‌کشی ظرف ۴۸ ساعت  واریز وجه انجام ندهند، امتیازشان از بین رفته و مشتریان رزرو جایگزین آنها خواهند شد. اگر چنین اتفاقی رخ بدهد، ناعدالتی در حق برندگان قرعه‌کشی صورت گرفته، چه‌ آنکه آنها تقصیری بابت اختلال سایت نداشته‌اند و مقصر این موضوع، خودروسازان هستند. به نظر می‌رسد بروز اختلال در سایت فروش خودروسازان با توجه به همزمانی طرح پیش‌فروش با واریز وجه مربوط به فروش فوق‌العاده، قابل پیش‌بینی بود، از همین رو بهتر بود خودروسازان این دو را با فاصله از یکدیگر انجام می‌دادند تا مشتریان سرگردان نشوند.اما بروز اختلال در سایت فروش سایپا طی روز گذشته در حالی بود که روابط عمومی این شرکت در اطلاعیه‌ای خبر از رفع مشکل و همچنین تمدید مهلت واریز وجه داد. در این اطلاعیه‌ای آمده «در حالی که برخی مشتریان منتخب طرح فروش فوق‌العاده گروه خودروسازی سایپا در واریز وجه دچار مشکل بودند، مشکل پیش آمده به‌دلیل فرآیند مشخص شدن سهمیه نمایندگی‌ها در محل سکونت مشتریان بوده و رفع می‌شود؛ ضمن اینکه مهلت ۴۸ ساعته واریز وجه نیز از امروز لحاظ خواهد شد.»

 

مبلغ پیش‌ پرداخت مشخص شد

اما پیش‌فروش خودروسازان که از یکشنبه آغاز شده، همچنان ادامه دارد و در این بین سایپا نیز مبالغ لازم را برای پیش‌پرداخت محصولات عرضه شده در طرح پیش‌فروش خود اعلام کرد و دور جدید پیش‌فروش محصولات سایپا به مدت سه روز و به‌صورت شبانه‌روزی آغاز شده و اگر تمدید نشود، امروز به پایان می‌رسد. براساس فهرست اعلامی در پیش‌فروش سایپا، سه خودروی جدید از جمله شاهین، کوئیک S و ساینا S نیز به گزینه‌های انتخابی متقاضیان اضافه شده‌ است. متقاضیانی که در فروش فوق‌العاده انتخاب نشده‌اند می‌توانند در این طرح با رعایت شرایط و بدون دریافت مجدد کد کاربری و کلمه عبور ثبت‌نام کنند. در صورت درخواست بیش از ظرفیت بخشنامه، انتخاب متقاضیان از طریق قرعه‌کشی خواهد بود و اگر تعداد متقاضیان از ظرفیت کمتر باشد، تعیین اولویت تحویل خودروها با قرعه‌کشی مشخص می‌شود. اما طبق اعلام سایپا، پیش‌پرداخت لازم برای خرید شاهین (رهام سابق)، ۸۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده و برای کوئیک S نیز باید ۴۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان پرداخت شود. همچنین مبلغ پیش‌پرداخت برای ساینا S نیز ۳۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده و کوئیک دنده‌ای نیز ۳۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پیش‌پرداخت نیاز دارد. در بین وانت‌هایی که پیش‌فروش شده‌اند نیز برای وانت پراید، پیش‌پرداختی ۳۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی لحاظ شده است. برای ثبت‌نام در طرح پیش‌فروش، نیازی به پرداخت هیچ وجهی نیست و مشتریان در صورت برنده شدن باید نسبت به واریز مبالغ اعلامی اقدام کنند.

 

 

دنیای‌اقتصاد

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------