ریزش ۲۰ تا ۲۵ درصدی قیمت خودرو/ احتمال کاهش بیشتر وجود دارد اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,قیمت خودرو
روند نزولی قیمت در بازار دارایی‌های مختلف بویژه دلار موجب شده قیمت خودرو در حاشیه بازار نیز روند نزولی بگیرد طوری که طی دو هفته اخیر قیمت انواع خودرو ۲۰ تا ۲۵ درصد کاهش یافته است. 

به گزارش مهر، روند نزولی قیمت در بازار دارایی‌های مختلف بویژه دلار موجب شده قیمت خودرو نیز روند نزولی بگیرد بطوری که طی چند روز گذشته قیمت انواع خودرو در حاشیه بازار ۲۰ تا ۲۵ درصد کاهش یافته است. نزولی شدن نرخ خودرو طی روزهای گذشته به ویژه ۳ روز اخیر به حدی بوده است که حتی در برخی از خودروها شاهد ریزش ۳۰ میلیونی قیمت‌ها بودیم. به عنوان نمونه قیمت سایپا ۱۱۱ از ۱۴۰ میلیون تومان به ۱۰۲ میلیون تومان رسیده است.

 

البته آنطور که فعالان بازار خودرو می‌گویند نرخ خودرو در بازار همچنان سلیقه‌ای تعیین می‌شود و هنوز بازار به ثبات نرسیده است و با ریزش بیشتر نرخ ارز، قیمت خودرو نیز به همان نسبت کاهش بیشتری را تجربه خواهد کرد. باید توجه داشت که نرخ دلار امروز به کانال ۲۲ هزار تومان کاهش یافته و با تداوم روند کاهشی آن، باید منتظر کاهش بیشتر نرخ خودرو طی روزهای آینده باشیم.

 

فعالان بازار خودرو می‌گویند امید به کاهش بیشتر قیمت ارز موجب شده معاملات در حاشیه بازار به حداقل برسد و افرادی که در بازار حضور می‌یابند صرفاً به دنبال شنیدن آخرین قیمت‌ها هستند.

 

در این رابطه، سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: در دو هفته گذشته با کاهش قیمت ارز، قیمت خودرو نیز روند کاهشی یافته است. طبق بررسی‌های انجام شده، نرخ خودرو چه در داخلی‌ها و چه در مونتاژ و خارجی بین ۲۰ تا ۲۵ درصد کاهش یافته است.

 

وی افزود: البته فقط نرخ خودرو پایین نیامده بلکه همه کالاهای سرمایه‌ای و مرتبط با ارز با کاهش قیمت مواجه شده‌اند. در صورت ریزش قیمت ارز، قیمت خودرو نیز به صورت مستقیم کاهش خواهد یافت.

 

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو، به قیمت برخی از خودروها در بازار امروز اشاره کرد و ادامه داد: در بازار امروز خودروی پژو ۲۰۶ تیپ ۲ بین ۲۰۵ تا ۲۰۶ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ حدود ۲۰۵ میلیون تومان، پژو پارس سال ۲۲۲ میلیون تومان، سمند LX بین ۱۹۲ تا ۱۹۳ میلیون تومان، پراید ۱۱۱ بین ۱۰۲ تا ۱۰۳ میلیون تومان، تیبا صندوق دار ۱۳۰ میلیون تومان، تیبا هاچ بک ۱۴۷ میلیون تومان و ساینا ۱۴۲ میلیون تومان قیمت خورده است.

 

موتمنی گفت: البته قفل معاملات همچون دو ماه گذشته هنوز باز نشده است و زمانی که قیمت ارز در کانالی ثابت بماند، معاملات در بازار شروع می‌شود زیرا فردی که قصد فروش دارد می‌داند که در صورت فروختن، دیگر توان خرید ندارد و همچنین کسی که قصد خرید دارد می‌داند که همچنان قیمت‌ها غیرواقعی است و احتمال ریزش وجود دارد.

 

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو اظهار داشت: به عنوان مثال در ۲۰ شهریور ماه که نرخ دلار ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان بود، قیمت پراید ۸۷ میلیون تومان بود و امروز که دلار کمتر از ۲۳ هزار تومان است، قیمت پراید ۱۰۲ میلیون تومان شده است، یا قیمت ۲۰۶ تیپ ۲ که ۲۰ شهریور ماه ۱۹۲ میلیون تومان بود در ادامه به ۲۵۰ میلیون تومان هم رسید و امروز ۲۰۵ میلیون تومان شده است؛ از این رو احتمال ریزش باز هم وجود دارد.

 

روند قیمت خودروهای داخلی در حاشیه بازار

 اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,قیمت خودرو
 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------