آزادسازی قیمت‌ خودرو صحت ندارد/ آماری از واردات پوشاک استوک نداریم اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,قیمت‌ خودرو
نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سازمان حمایت قیمت‌گذاری خودروها را انجام خواهد داد. اگر سازمان حمایت بعد از مدت زمان مشخصی قیمت‌گذاری نکرد هیئت مدیره خودروسازان می‌توانند قیمتی پیشنهاد دهند. 

علی جدی در گفت‌وگو با ایلنا در مورد حذف قیمت‌گذاری ۱۰ خودرو از شورای رقابت اظهار داشت: طبق طرح ساماندهی بازار خودرو قیمت‌گذاری این خودروها از شورای رقابت حذف و به سازمان حمایت داده می‌شود. قرار نیست که قیمت‌گذاری این خودروها به صورت آزاد انجام شود بلکه از طریق سازمان حمایت خواهد بود. 

 

وی افزود: اگر سازمان حمایت بعد از مدت زمان مشخصی قیمت‌گذاری نکرد هیئت مدیره خودروسازان می‌توانند قیمتی پیشنهاد دهند. 

 

نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس در پاسخ به پرسشی در مورد واردات پوشاک از کشورهای اروپایی و آسیایی از جمله پوشاک استوک اظهار کرد: به دلیل شرایط ایجاد شده بر اثر شیوع کرونا میلیاردها دلار پوشاک تولید شده توسط تولیدکنندگان اروپایی و برخی کشورهای آسیایی روی دست‌شان مانده و به دلیل محدودیت‌های زیست‌محیطی حتی نمی‌توانند این البسه را بسوزانند و معدوم کنند.

 

وی ادامه داد: بنابراین از طریق تجار این محصولات را به قیمت بسیار نازل به دیگر کشورها می‌فرستند تا مصرف شود. نگرانی در این مورد این است که با ورود این محصولات به کشور تولیدکنندگان داخلی دچار مشکل شوند. اما آماری از میزان ورود این البسه و همینطور پوشاک استوک به کشور وجود ندارد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------