دبیر انجمن خودروسازان: خودرو باید ۱۴ درصد گران می‌شدخودرو,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
نعمت بخش گفت: خودروسازان به دلیل قیمت گذاری دستوری، زیان هنگفتی کرده اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ؛ احمد نعمت بخش، دبیر انجمن خودروسازان با اشاره به عملکرد شورای رقابت و قیمت گذاری این شورا برای خودرو، گفت: شورای رقابت متاسفانه به تعهدات خود عمل نکرده است، سال گذشته بنا شد که هر سه ماه یکبار افزایش قیمت داشته باشیم، اما برای سه ماه چهارم سال با توجه به افزایش ۱۴ درصدی تورم، اما هیچ افزایش قیمتی در نظر گرفته نشد.

 

او بیان کرد: جلوگیری از افزایش قیمت خودرو در سه ماه پایانی سال ۱۳۹۹ باعث شد خودروسازان به ویژه ایران خودرو زیان هنگفتی کند به طوری روی هر خودرو تولیدی ۶ میلیون تومان زیان کرد، یعنی ایران‌خودرو بالغ بر ۱۸ هزار میلیارد تومان زیان دیده است.

 

دبیر انجمن خودروسازان گفت: امسال نیز ۸.۹ درصد به قیمت خودروها افزوده اند در حالی که تورم ۱۴ درصدی داشتیم، این یعنی خودروسازان امسال هم در زیان خواهند بود. از بهمن سال گذشته قیمت مواد اولیه افزوده شده است از امسال هم حقوق کارگر و بهای آب، برق گاز و … افزوده شده است که این نشان می‌دهد خودروسازان همچنان در زیان هستند.

 

دبیر انجمن خودروسازان: خودرو باید ۱۴ درصد گران می‌شد

 

نعمت بخش گفت: امسال باید قیمت خودرو ۱۴ درصد افزایش می‌یافت تا زیان خودروسازان جبران می‌شد. هشدارهای لازم به مسئولان داده شده است که اگر فکری به حال صنعت خودرو نکنند این زیان روز به روز افزوده می‌شود.

 

او ادامه داد: ایران خودرو ۸۵ هزار میلیارد تومان زیان انباشته دارد. باید تا جایی که ممکن است اختلاف قیمت بین کارخانه و حاشیه بازار را کم کرد و قیمت خودرو تک نرخی شود.

 

دبیر انجمن خودروسازان گفت: یعنی باید خودرویی که در بازار ۲۳۰ میلیون به فروش می‌رود، کارخانه آن را ۱۷۰ میلیون تومان بفروشد نه ۱۰۰ میلیون کنونی!

 

نعمت بخش با بیان اینکه زیان خودروسازان که کم شود، می‌توان روی کیفیت کار کرد، گفت: خودروسازان با مشکل کمبود فولاد مواجه شده اند، خودروسازان به شدت درگیر مشکلات تامین مواد اولیه هستند، نه تنها تولید قطعه سازان بلکه تولید خودروسازان هم اکنون کم شده چرا که با کمبود ورق فولادی مواجه هستند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------