سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن: واردات خودروی هیبریدی آزاد می شود  خودروهای هیبریدی,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس با واردات هدفمند خودروهای هیبریدی برای کاهش قیمیت و ساماندهی بازار موافقت کرده است.

 به گزارش برنا از قزوین؛ روح اله عباسپور نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رقابت در تمام عرصه ها موجب ارتقا کیفیت و همچنین تعادل قیمت می شود اظهار کرد: طرح ساماندهی خودرو که از شورای محترم نگهبان برگشت خورده بود از سوی هیئت رئیسه مجلس برای رفع ایراد شورای نگهبان به کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارجاع شد.

 

وی افزود: در کمیسیون صنایع و معادن پس از بحث و بررسی و بهره گیری از نظر کارشناسان ماده چهار را اصلاح و تصویب کردیم.

 

عباسپور گفت: در مصوبه کمیسیون صنایع و معادن که در صحن علنی مجلس هم به تصویب رسید با تعیین شرایطی واردات خودرو آزاد شد.

 

رئیس مجمع نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی واردات خودور در برابر صادرات خودرو و هچنین قطعات خودرو امکان پذیر شده است.

 

وی یادآورشد: واردات خودرو نباید هیچ گونه  تعهد ارزی برای کشور ایجاد کند.

 

نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس شورای در خصوص نوع خودروهای وارداتی اظهارداشت: در مصوبه مجلس تاکید شده فقط خودرو های برقی و هیبریدی امکان ورود به کشور را دارند.

 

عباسپور گفت: هر شش ماه شورای رقابت موضوع واردات خودرو را رصد می کند تا انحرافی از مصوبات مجلس صورت نگیرد و اهداف تعریف شده در قانون مورد توجه قرار گیرد.

 

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: بدون تردید واردات هدفمند خودرو می تواند به کاهش قیمت این محصول کمک کند و ضمن ایجاد رقابت برای تولیدکنندگان داخلی موجب ارتقای کیفیت خودرو های داخلی می شود و اگر تولید کنندگان داخلی کیفیت خودرو های خود را افزایش ندهند بازار را از دست خواهند داد. 

 

رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در خصوص زمان اجرای مصوبه مجلس در خصوص ساماندهی خودرو تصریح کرد: از نظر مجلس بررسی طرح سامان دهی خودرو به پایان رسیده و ما منتظر تصویب آن از سوی شورای محترم نگهبان هستیم و به محض تایید برای اجرا به دستگاه های مرتبط ابلاغ می شود.

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------