قطعه خودرو گران شد قطعه خودرو ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
به علت کمبود در بازار،قیمت قطعات خودرو 8درصد افزایش یافت. 

به گزارش نبض‌بازار، رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو گفت: کمبود قطعه در بازار باعث رشد ۷ تا ۸ درصدی قیمت قطعات یدکی خودرو شده است.

 

طرح برخورد با عرضه لوازم یدکی خودروی قاچاق و تقلبی و جمع آوری آن‌ها از بازار ۱۵ فروردین اجرایی شده است. بر اساس این طرح، در مرحله اول باید باتری و کمک فنر خودرو تقلبی از بازار جمع آوری شود.

 

این طرح که به موجب پیشگیری از قاچاق کالا و از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اجرایی می‌شود، اکنون وارد فاز دوم شده و به موجب آن ۵۳ قلم کالایی نیز باید دارای شناسه و کد رهگیری شوند.

 

در همین ارتباط علیرضا نیک آیین به عنوان رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو با اشاره به اینکه ما موافق طرح برخورد با فروش قطعات یدکی خودرو هستیم، افزود:، اما متاسفانه نوع اجرایی این طرح ایراد دارد و هنوز تلاشی برای رفع ایرادات صورت نگرفته است.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۴۰ درصد بازار قطعات یدکی در اختیار برند‌های تقلبی و قاچاق است، گفت: زمانی که این حجم از کالا را از بازار حذف می‌کنید باید جایگزینی برای آن تعریف شود. امروز هر کس جنسی هم دارد به دلیل نداشتن شناسه کالا تمایلی به فروش ندارد و همین امر بازار را با کمبود قطعه روبه رو ساخته است.

 

به گفته نیک آیین، کمبود قطعه در بازار باعث رشد ۷ تا ۸ درصدی قیمت قطعات یدکی خودرو شده است.

 

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تصریح کرد: مراحل دریافت کد شناسه هنوز برای صنف فروشندگان لوازم یدکی و تعمیرکاران ناآشناست کسی هم در این رابطه اطلاع رسانی لازم را انجام نمی‌دهد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------