مصوبه مجلس برای واردات خودرو در مجمع تشخیص مصلحت نظام نهایی شد واردات خودرو ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از نهایی شدن قانون واردات خودرو در مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد و گفت: ساماندهی صنعت خودرو یکی از مصوبات مهم مجلس برای ارتقای کیفیت تولیدات داخلی است. 

به گزارش ایرنا، سید نظام الدین موسوی روز پنجشنبه با اشاره به پیگیری‌های متعدد مجلس شورای اسلامی برای ایجاد مسیر واردات خودرو به خبرنگاران گفت: پس از چندین مرتبه رفت و برگشت مصوبه مجلس برای واردات خودرو در مجمع تشخیص مصلحت نظام، سرانجام این مصوبه نهایی شد و  به زودی فرایند ابلاغ آن انجام می‌شود.‌

 

سخنگوی هیات رییسه مجلس افزود: یکی از موضوعاتی که مجلس یازدهم از ابتدا دنبال کرد، موضوع خودرو بود، لذا طرح ساماندهی صنعت خودرو با اصلاحاتی در مجلس مصوب شد اما این مصوبه مهم، چندین مرتبه با مخالفت و ایراداتی مواجه شد. ولی در نهایت با اصرار نمایندگان بر مصوبه خود و پیگیری‌های رییس مجلس در مجمع تشخیص، این مصوبه نهایی شد.

 

وی تصریح کرد: این مصوبه به نحوی است که ضمن قانونی کردن واردات خودرو، تمهیدات لازم برای ارتقای تولید داخلی نیز در آن اندیشیده شده است.

 

موسوی خاطرنشان کرد: امیدوارم پس از ابلاغ، آیین نامه‌های این قانون در دولت نیز با سرعت تدوین و نهایی شود تا با واردات خودرو طبق این مصوبه مجلس و افزایش عرضه خودرو به بازار شاهد تعادل بخشی بازار و تاثیر آن بر ارتقای کیفیت خودروهای داخلی باشیم.‌

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------