چپاول فولکس واگن از سوی آمریکایی‌ها اخباراقتصادی,خبرهای   اقتصادی, فولکس واگن

ارزش سهام فولکس واگن هفته گذشته پس از این‌که این شرکت کاهش ۵۶ درصدی سود ناخالص خود در سه ماهه دوم را گزارش کرد، کاهش یافت و نتایج عملیاتی مطلوب این شرکت تحت‌الشعاع هزینه‌های جدید مربوط به رسوایی تقلبی آلایندگی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، وال استریت ژورنال نوشت: عده معدودی برای این غول خودروسازی که از نرم‌افزار غیرقانونی برای دستکاری سیستم‌های کنترل آلایندگی خودروهای دیزلی و تقلب در تست‌های آلایندگی استفاده کرده است متاسف هستند، اما اکنون زمان آن رسیده که بپرسیم دادستان‌های آمریکایی تا چه میزان قادر خواهند بود از سهامداران فولکس واگن پول بگیرند.

یک قاضی‌ فدرال در سانفرانسیسکو اواخر ماه گذشته با بسته توافق فولکس واگن به ارزش ۱۴.۷ میلیارد دلار که بزرگ‌ترین توافق در تاریخ صنعت خودرو به‌شمار می‌رود، موافقت مقدماتی کرد، اما کار وکلا تازه آغاز شده زیرا این رقم بالا همه خودروهای مربوط و ادعاهای خسارت را پوشش نمی‌دهد و همچنین این شرکت ناچار است برای جریمه‌هایی که از سوی مقامات ایالتی و فدرال تعیین شده‌اند، پول بیشتری پرداخت کند.

دولت واشنگتن با ۱۷۶ میلیون دلار جریمه‌ای که هفته گذشته اعلام کرد آغازگر این جریمه ها بود.

ارزش سهام فولکس واگن از زمانی که آژانس حفظ محیط زیست آمریکا و کمیسیون منابع هوایی کالیفرنیا در ماه سپتامبر فولکس واگن را به دلیل پنهان کردن سطح بالای آلایندگی خودروهایش هدف قرار دادند بیش از ۲۰ درصد کاهش یافته و به ۲۱ میلیارد دلار رسیده است. اما نکته مضحک این است که این شرکت با عرضه خودروهای دیزلی که سطح آلایندگی اکسید نیتروژن آنها بالاتر از حد مجاز بوده است، گازهای گلخانه‌ای را کاهش داده است در حالیکه خودروهای معمولی معمولا دی‌اکسید کربن بیشتری منتشر می‌کنند.

اما قانون، قانون است. این شرکت سال گذشته به عدم صداقت خود اعتراف کرد و میلیونها سند و میلیاردها دلار به سازمانهای دولتی مختلف پرداخت کرد.

توافق فولکس واگن که در سانفرانسیسکو موافقت اولیه را دریافت کرده است این پرسش را مطرح می‌کند که چند بار و به چه میزان سهامداران فولکس واگن می‌توانند ناچار خواهند بود برای یک تخلف پول پرداخت کنند.

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------