بازار خودرو در دوره پسابرجام در مرداب رکود گیر کرده است  اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی , بازار  خودرو

نایب رئیس اتحادیه دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودروی استان تهران گفت: بازار خرید و فروش خودرو در دوره پسابرجام در مرداب رکود گیر کرده و واردات خودروهای لوکس جریانی طبیعی شده است.

غلام‌حسین قاسمیان در گفت‌وگو با  فارس در شمال استان تهران در مورد وضع بازار خودرو اظهار داشت: بازار خرید و فروش خودرو در کشور همچنان در دوره پسابرجام در مرداب رکود گیر کرده است.

وی تصریح کرد: خرید و فروش خودرو به تعداد انگشتان یک دست انجام می‌شود و بی‌رونقی در بازار موج می‌زند.

قاسمیان با تأکید بر اینکه واردات خودروهای لوکس خارجی به یک جریان طبیعی در کشور تبدیل شده است، اضافه کرد: متأسفانه شاهد این نوع واردات در کشور هستیم.

نایب رئیس اتحادیه دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودروی استان تهران با بیان اینکه امحای خودروهایی که به‌صورت غیرقانونی وارد کشور می‌شود درس عبرتی برای افراد متخلف خواهد بود، اضافه کرد: واردات با قاچاق دو مقوله مجزا و با ساختارهای متفاوت است.

وی با تأکید بر اینکه قاچاق به تولید ملی ضربه وارد می‌کند، تصریح کرد: واردات در حوزه خودرو با دید مثبت باعث رقابت بین تولید داخلی و خودروهای خارجی می‌شود.

قاسمیان افزود: این نوع واردات باعث می‌شود تا خودروسازان داخلی هم از کورس رقابت جا نمانند و هم تولیدات باکیفیت‌تری را به بازار تزریق کرده و در اختیار مردم قرار دهند.

نایب رئیس اتحادیه دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودروی استان تهران با اشاره به اینکه قیمت‌گذار خودروهای خارجی دولت نیست، اضافه کرد: قیمت خودروهای خارجی با درهم و دلار بالا و پایین می‌رود و دائم در نوسان است.

قاسمیان اظهار داشت: نگاه ویژه به تولید ملی ضامن رونق اقتصاد به‌ویژه در حوزه خودرو است و باید اقتصاد مقاومتی عملیاتی شود.
 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------