چُرت پاییزی بازار خودرو/افت۲ میلیونی قیمت ساندرو/بازار در انتظار تازه‌واردهای خارجی اخباراقتصادی,خبرهای اقتصادی,بازار خودرو

با فرا رسیدن فصل پاییز و همزمانی آن با ماه‌های محرم و صفر، رکود بازار خودرو تشدید شده و همین مسئله افت ۵۰۰ هزار تومانی قیمت برخی خودروها را به همراه داشته است. در مورد برخی خودروها نیز شاهد افت قیمت یک تا ۲ میلیون تومانی هستیم.

 به گزارش فارس، با فرارسیدن فصل پاییز و کاهش تقاضا برای خرید خودرو، قیمت‌ها در بازار با روندی کاهشی روبه‌رو شده و به طور متوسط حدود 500 هزار تومان افت قیمت را در خودروهای داخلی شاهد هستیم. در چنین شرایطی، شرکت‌های خودروساز سعی می‌کنند با مدیریت تولید و عرضه خود، مانع از ریزش زیاد قیمت‌ها در بازار شوند.

 

در حال حاضر خودروسازان با دپوی زیادی از محصولاتشان روبه‌رو نیستند و در عین حال، پیش‌فروش‌هایی را برای تحویل خودرو در ماه‌های کم‌مشتری انجام داده‌اند. با این حال پیش‌بینی می‌شود شرایط بهتری برای فروش خودرو و عرضه به صورت اقساطی در ماه‌های آینده از سوی خودروسازان ارائه شود.

 

* افت 2 میلیونی قیمت ساندرو و کاهش یک میلیونی قیمت تندر90

 

در بررسی بازار خودرو باید به کاهش قیمت قابل‌ توجه برخی محصولات اشاره کنیم که در این مورد می‌توان به افت 2 میلیون تومانی قیمت رنو ساندرو در بازار اشاره کرد، به طوری که قیمت این محصول طی روزهای گذشته از 53.5 میلیون تومان به 51.5 میلیون تومان رسیده است. 

 

همچنین قیمت تندر 90 مدل E2 با کاهش یک میلیون تومانی به 40 میلیون تومان در بازار رسیده است.

 

در چنین شرایطی قیمت خودروهای دیگر نیز حدود 200 تا 500 هزار تومان کاهش داشته است که می‌توان به افت 500 هزار تومانی قیمت پژو 405 مدل GLX و عرضه این خودرو به قیمت 30 میلیون و 500 هزارتومان در بازار اشاره کرد. 

 

قیمت پژو پارس سال نیز با 500 هزار تومان کاهش در بازار به 37 میلیون تومان رسیده و سمند LX بنزینی هم با همین میزان افت قیمت، با قیمت 31.5 میلیون تومان به مشتریان عرضه می‌شود. 

 

قیمت پژو 206 تیپ 5 نیز با افت 400 هزارتومانی به 38 میلیون و 100 هزار تومان رسیده است. 

 

پژو 206 صندوق‌دار مدل V8 نیز با افت قیمت 400 هزارتومانی، این روزها به قیمت 38 میلیون و 400 هزار تومان به مشتریان عرضه می‌شود.

 

* قیمت پراید 200 هزار تومان کاهش یافت

 

در مورد قیمت پراید نیز باید به کاهش 200 هزار تومانی این خودرو در بازار اشاره کنیم به طوری که سایپا 131 مدل SE با افت 200 هزار تومانی، به قیمت 21 میلیون و 300 هزار تومان به خریداران عرضه می‌شود. 

 

قیمت سایپا 132 مدل SE نیز 200 هزار تومان کاهش یافته و به 21.5 میلیون تومان رسیده است. 

 

در مورد قیمت برلیانس مدل H330 دنده اتوماتیک نیز باید به افت 500 هزار تومانی اشاره کنیم که هم‌اکنون این محصول با قیمت 57 میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود. 

 

در چنین شرایطی قیمت برخی خودروهای داخلی نیز ثابت مانده که می‌توان به قیمت 49 میلیون تومانی تندر 90 دنده اتوماتیک و قیمت 41 میلیون تومانی پارس تندر اشاره کنیم. 

 

قیمت رانا نیز بدون تغییر در بازار 33 میلیون و 400 هزار تومان است.

 

این روزها تیبا صندوق‌دار بدون تغییر قیمت حدود 25 میلیون تومان به دست مشتری می‌رسد و قیمت هاچ‌بک این خودرو نیز بدون تغییر در بازار همچنان 27 میلیون و 300 هزار تومان است. 

 

سایپا 111 مدل SE نیز طی روزهای گذشته تغییر قیمتی را تجربه نکرده و همچنان به قیمت 21 میلیون و 600 هزار تومان به مشتریان عرضه می‌شود. 

 

در این مورد باید به ثبات قیمت چانگان CS35 در بازار اشاره کنیم که با قیمت 68 میلیون تومان به فروش می‌رسد. 

 

در چنین شرایطی شرکت ایران‌ خودرو اخیراً طی بخشنامه اعلام قیمت‌ها به نمایندگی‌های فروش محصولاتش، قیمت 3 محصول پژو 405، پژو 206 و سمند ال ایکس را حدود 300 هزار تومان افزایش داده بود، اما هنوز زمانی برای اعمال این افزایش قیمت اعلام نشده است. این مسئله هر چند اجرایی نشده، اما می‌تواند روشی برای بازار گرمی محصولات و رشد تقاضای خرید به حساب آید. 

 

* بازار منتظر خارجی‌های 2017

 

در بررسی بازار خودروهای خارجی نیز باید گفت که طی روزهای اخیر تغییر خاصی اتفاق نیفتاده و بازار منتظر ورود خودروهای با مدل‌ 2017 است. در عین حال می‌توان به افزایش 6 میلیون تومانی قیمت اپتیما فول طی سه ماه گذشته اشاره کرد که هم‌اکنون این محصول با قیمت 197 میلیون تومان به مشتریان عرضه می‌شود. 

 

قیمت توسان فول نیز با رشد 4 میلیون تومانی طی سه ماه اخیر، به 191 میلیون تومان رسیده است. 

 

در مورد اسپورتیج فول هم می‌توان به رشد 4 میلیون تومانی قیمت این خودرو و عرضه آن به قیمت 178 میلیون تومان اشاره کرد. 

 

افزایش قیمت دلار طی ماه‌های اخیر دلیل اصلی رشد قیمت خودروهای خارجی در بازار بوده است. 

 

در عین حال، برخی خودروها مانند مزدا 3 نیز به دلیل افزایش قیمت از سوی نمایندگی، در بازار با رشد قیمت روبه‌رو شده‌اند که در این مورد باید به افزایش دو مرحله‌ای قیمت مزدا 3 اشاره کنیم. قیمت این خودرو طی 4 ماه اخیر از 108.5 میلیون تومان به 112 میلیون تومان و در مرحله بعد به 115 میلیون تومان افزایش یافت. 

 

در شرایط فعلی بازار خودرو در حالی به استقبال تازه واردهای خارجی و خودروهای با مدل 2017 می‌رود که فروش خودروهای داخلی همچنان در شرایط رکودی به سر می‌برد. 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------