واردکنندگان خودرو در نیمه اول امسال چقدر مالیات دادند؟ اخباراقتصادی,خبرهای اقتصادی , واردکنندگان خودرو

درآمد دولت از محل واردات خودرو در نیمه اول سال جاری بیش از 120 درصد افزایش یافت 

 به گزارش خبرآنلاین، آخرین آمار ارائه شده از سوی بانک مرکزی نشان می دهد هر چند درآمد دولت از محل واردات خودرو افزایشی برابر با 120 درصد را در نیمه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرده است اما همچنان درآمد محقق شده در این حوزه با پیش بینی های دولت تفاوتی فراوان دارد.

 

  دولت پیش بینی کرده بود در نیمه اول امسال یک هزار و 750 میلیارد تومان مالیات از محل واردات خودرو دریافت کند اما حجم مالیات دریافتی از این محل در نیمه اول سال جاری تنها 460 میلیارد تومان بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایشی برابر با 120 درصد را نشان می دهد.  

 

به این ترتیب تنها 26 درصد از درآمدهای پیش بینی شده در این قالب در نیمه اول سال جاری محقق شده است . پیش از این رئیس انجمن واردکنندگان خودرو در مورد آمار واردات در 6 ماهه ابتدایی امسال گفت 32 هزار و 428 دستگاه خودرو به ارزش 850 میلیون دلار و از نظر تنوعی 56 مدل خودرو در این مدت وارد کشور شده است.

 

واردات خودرو در نیمه اول سال گذشته 20 هزار و 866 دستگاه گزارش شد.  واردات خودرو به ایران در سال 1384 با واردات کمی بیش از 11 هزار دستگاه خودرو به کشور آغاز شد.

 

درست در سال های مضیقه ارزی ایران، واردات خودروهای لوکس به کشور شدت گرفت اما دولت یازدهم واردات خودروهایی که لوکس تلقی می شوند را ممنوع کرد و حجم واردات خودرو به کشور در این دوره زمانی با تغییراتی محسوس روبرو شد. 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------