گران‌ترین خودروی دنیا کدام است!؟+عکساین هفته مالک یکی از گران‌ترین خودروهای دنیا یعنی پرستون هن از دنیا رفت. این احتمال وجود دارد که خودروی او در روزهای بعد از مرگش و در جریان یک حراجی لقب گران‌ترین خودروی دنیا را به خود اختصاص دهد.

 به گزارش پدال، او از سال 1970 تاکنون مالک فراری 275 GTB/C مدل 1964 با شماره شاسی 06886 بوده و بسیار بر این نکته تأکید داشته که هرگز خودروی خود را نخواهد فروخت. هن روی حرف خود ایستاد و هرگز این خودرو را نفروخت. بسیاری از کارشناسان و طرفداران جهان خودرو معتقدند فراری زردرنگ او می‌تواند گران‌ترین خودروی دنیا باشد و با بهای بیشتر از 100 میلیون دلار فروخته شود؛ اما چرا این خودرو این‌قدر گران‌بها است؟ خب دلایل خوبی وجود دارد.

 

در ابتدا باید گفت این خودرو یکی از تنها 3 مدل تولید به عنوان جانشین مدل مشهور 250 GTO بوده و بر پایه‌ی نسخه‌ی جاده‌ای 275 GTB ساخته شده است. فراری هن تنها مدلی است که بنا به ادعای افراد در کلاس GT مسابقات 24 ساعته ی لمانز سال 1965 برنده شده است.

 

زیر بدنه‌ی برجسته‌ی خودرو پیشرانه‌ی 12 سیلندر 3.3 لیتری با کارتل خشک و 6 کاربراتور وبر برگرفته شده از فراری 250 LM قرار دارد. خروجی پیشرانه حدود 330 اسب بخار بوده و از جزئیات فنی آن می‌توان به سیستم تعلق مستقل در عقب و گیربکس ترانس اکسل عقب اشاره کرد.

 

در سال 2014 یکی دیگر از 3 فراری یاد شده با بهای 26.4 میلیون دلاری در یک حراجی فروخته شد. البته این خودرو هیچ سابقه‌ای در مسابقات نداشته است. دوستان هن می‌گویند که او حدود 10 سال پیش پیشنهادی بین 35 تا 40 میلیون یورویی از سوی کلکسیونری ژاپنی دریافت کرد اما هن پیشنهاد او را قبول نکرد و گنجینه‌ی خود را به هیچ‌کس نفروخت.

 

هنوز مشخص نیست که پس از هن چه اتفاقی در انتظار فراری گران‌بهای او خواهد بود اما اتوویک می‌گوید هن خواهان به نمایش درآمدن خودرو در مغازه‌ی خود در فلوریدا بوده است.

 اخبارگوناگون ,خبرهای گوناگون, گران‌ترین خودرو

 

 اخبارگوناگون ,خبرهای گوناگون, گران‌ترین خودرو

 

 اخبارگوناگون ,خبرهای گوناگون, گران‌ترین خودرو

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023