راهنمای خرید لپ تاپ حسابداری: چگونه بهترین گزینه را انتخاب کنیم؟لپ تاپ حسابداری, لپ تاپ حسابداری با کیفیت, نکات مهم انتخاب لپ تاپ حسابداری

نکات مهم انتخاب لپ تاپ حسابداری

 

راهنمای خرید لپ تاپ حسابداری: چگونه از بین مدل‌های مختلف انتخاب کنیم؟

یکی از مواردی که باید قبل از خرید لپ تاپ به آن توجه کنید، نوع شغل و رشته ی تحصیلی تان است. برای انجام کارهای حسابداری و استفاده از نرم افزارهای آن تقریبا می توان با انواع مختلف لپ تاپ ها کار کرد؛ در این مطلب از بیتوته قصد داریم که به صورت تخصصی به ارزیابی بهترین لپ تاپ هایی که برای کارهای محاسباتی مناسب هستند، بپردازیم. با ما همراه باشید.

بهترین لپ تاپ برای کارهای محاسباتی

افرادی که دارای مشاغل مرتبط با حسابداری هستند اغلب با داده های عددی زیادی سرو کار دارند. حساب و کتاب داده های آنها به قدری حساس است که اگر کوچترین اشتباهی در اعداد و ارقام وارد شود، مجموع نتایج آنها با اشتباهات فاحشی روبرو خواهد شد.

 

به همین دلیل لازم است که برای کارهای خود از نرم افزارهای دقیق حسابداری استفاده کنند. از لحاظ پردازنده، لپ تاپ حسابداری باید دارای پردازنده ی مناسبی باشد تا ضمن اجرای نرم افزارهای دارای گرافیک بالای مهندسی، سرعت اجرایی خوبی داشته باشد.

 

علاوه بر اجرای نرم افزارهای تخصصی و بررسی نتایج عددی مختلف، لپ تاپ مناسب کارهای حسابداری باید بتواند اطلاعات عددی را به خوبی در حافظه ی خود ذخیره کرده و دسترسی به آنها را در مواقع مورد نیاز فراهم کند. ویژگی دیگری که این لپ تاپ ها باید داشته باشند وزن سبک و قابلیت انعطاف است.

 

بسیاری از مهندسان تمایل دارند که لپ تاپ خود را به محل کارشان ببرند. به همین دلیل بهترین لپ تاپ برای آن ها لپ تاپی است که از لحاظ وزن به گونه ای طراحی شده باشد که به راحتی قابلیت جا به جایی داشته باشند. غیر از موارد ذکر شده ویژگی های دیگری نیز وجود دارد که لازم است به دقت بررسی شود.

 

لپ تاپ حسابداری, لپ تاپ حسابداری با کیفیت, خصوصیات لپ تاپ حسابداری

خصوصیات لپ تاپ حسابداری

 

ویژگی های لپ تاپ حسابداری

مهم ترین مواردی که لازم است در هنگام خرید لپ تاپ های مهندسی به آن دقت کنید، شامل موارد زیر است:

* فضای ذخیره‌سازی (SSD یا HDD)

* کیبورد و نامبرپد

* عمر باتری

* سیستم عامل (OS)

* وزن

* حافظه RAM

* صفحه نمایش (اندازه و میزان رزولوشن)

 

کیفیت صفحه ی نمایش

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که لازم است در هنگام تهیه ی لپ تاپ حسابداری و یا مهندسی به آن دقت کنید کیفیت صفحه ی نمایش آن است. کیفیت صفحه ی نمایش لپ تاپ اهمیت زیادی دارد؛ زیرا قرار است ساعت های زیادی را مقابل لپ تاپ سپری کنید تا به خوبی از پس حساب اعداد و ارقام مختلف بربیایید.

 

بنابراین برای کارهای حسابداری لپ تاپی مناسب است که بتوانید بدون خستگی چشم هایتان ساعت ها با آن کار کنید. به طور کلی هر چه اندازه ی صفحه ی نمایشگر بزرگ تر باشد (15.6 اینچ، 16 اینچ و 17.3 اینچ) استفاده از آن برای شما راحت تر خواهد بود.

 

مورد مهم دیگر کیفیت تصویری مانیتور است. بهترین لپ تاپ ها انواعی هستند که دارای کیفیت Full HD یا بالاتر هستند. این لپ تاپ ها وضوح بالایی دارند و این امکان را به شما می دهند که بتوانید با شرایط بهتری فرمول های مقابلتان حساب کنید. همچنین در تعدادی از لپ تاپ ها روکش های ماتی وجود دارد که از بازتاب نور و ضعیف شدن چشم ها جلوگیری می کند.

 

لپ تاپ حسابداری, لپ تاپ حسابداری با کیفیت, توجه به کیفیت صفحه نمایش در لپ تاپ حسابداری

توجه به کیفیت صفحه نمایش در لپ تاپ حسابداری

 

نوع کیبورد

برای افراد تایپیست و حسابدار بیش از سایر افراد اهمیت دارد که بتوانند با سرعت زیاد و البته دقت بالا تایپ کنند. به همین دلیل توصیه می کنیم لپ تاپ هایی را تهیه کنید که در صفحه ی کیبورد فاصله ی کلید های آن کم باشد تا بتوانید بدون خستگی دست و با سرعت بالا تایپ کنید. از طرف دیگر برای افرادی که کارهای حسابداری می کنند و با اعداد زیاد سروکار دارند، اهمیت دارد که از انواع لپ تاپ هایی استفاده کنند که دارای نامرپد مجزا باشد. لپ تاپ هایی که از 15.6 اینچ به بالا هستند دارای نامبرپدهای مجزا هستند.

 

لپ تاپ حسابداری, لپ تاپ حسابداری با کیفیت, کیفیت کیبورد در لپ تاپ حسابداری

کیفیت کیبورد در لپ تاپ حسابداری

 

وزن و ابعاد

همانطور که در قسمت قبلی مقاله اشاره شد، از آنجایی که مهندسان برای کارهای خود لازم است که لپ تاپ شان را زیاد جابه جا کنند، بهتر است به سراغ مدل هایی بروند که وزن و ابعاد کمی دارند. لپ تاپ های سبک باعث می شوند که در هنگام جابه جایی آسیب کمتری به شانه های شما وارد شود.

 

همچنین دقت کنید که علاوه بر وزن سبک، لپ تاپ مورد نظرتان دارای بدنه ی محکمی باشد. خبر خوب این است که اغلب نرم افزارهای مهندسی توسط لپ تاپ های معمولی و ارزان اجرا می شود. بنابراین بر خلاف لپ تاپ های گیمینگ این لپ تاپ ها می توانند وزن سبکی داشته باشند.

 

لپ تاپ حسابداری, لپ تاپ حسابداری با کیفیت, وزن و ابعاد لپ تاپ حسابداری

وزن و ابعاد لپ تاپ حسابداری

 

کیفیت سخت افزاری

مناسب علاوه بر موارد ذکر شده لپ تاپ های مهندس باید کیفیت سخت افزاری بالایی داشته باشند. لپ تاپ های دارای کیفیت سخت افزاری پایین امکانات محدودتری برای کارهای مهندسی دارند. در ادامه به تفکیک به شرح جزئی تر این موارد می پردازیم.

 

کیفیت رم رم یکی از مهم ترین اجزایی است که در لپ تاپ باعث ذخیره ی موقت اطلاعات می شود. اطلاعات دریافتی در لپ تاپ پس از رم به حافظه‌های HDD یا SSD منتقل می شود. در لپ تاپ های مهندسی کیفیت رم لپ تاپ بسیار اهمیت دارد؛ زیرا حسابداران دائما در حال وارد کردن اطلاعات مختلف هستند و حتی ممکن است لازم باشد که به طور همزمان از اطلاعات چندین نرم افزار استفاده کنند.

 

به همین دلیل باید لپ تاپ حسابداری ضمن داشتن قدرت پردازش بالا، دارای رم مناسب باشد. به طور کلی هر چه کیفیت و ظرفیت رم لپ تاپ بالاتر باشد، قدرت ذخیره سازی و پردازش اطلاعات آن بیشتر است. برای استفاده بهتر از نرم افزارهای مهندسی توصیه می شود از مدل هایی که دارای حافظه رم 8 گیگابایتی و بالاتر هستند، استفاده کنید.

 

لپ تاپ حسابداری, لپ تاپ حسابداری با کیفیت, کیفیت رم در لپ تاپ حسابداری

کیفیت رم در لپ تاپ حسابداری

 

قدرت گرافیک

برخلاف نرم افزارهای مناسب برای کارهای طراحی، نرم افزارهای حسابداری به گرافیک بالایی احتیاج ندارند. به همین دلیل انواع کارت های گرافیک اینتل و GeForce برای استفاده های مهندسی مناسب هستند. البته در نظر داشته باشید که هنگام خرید لپ تاپ، مدل هایی را انتخاب کنید که علاوه بر انجام کارهای حسابداری، بتوانید سایر فعالیت های جانبی تان را نیز به خوبی انجام دهید.

 

پردازنده مرکزی یا CPU

مشابه با قدرت گرافیک، برای لپ تاپ های حسابداری نیازی نیست که هزینه ی زیادی برای پردازنده های قوی پرداخت کنید. برای محاسبات حسابداری، لپ تاپ هایی که دارای پردازنده معمولی مانند انواع Celeron و Pentium هستند، مناسب است. البته در نظر داشته باشید که به هر حال ممکن است از لپ تاپ خود برای سایر فعالیت هایی که به پردازنده مرکزی قدرتمندی نیاز دارند، استفاده کنید.

 

به همین دلیل توصیه می شود که مدل هایی را تهیه کنید که دارای پردازنده های مرکزی و Core i5 اینتل و یا پردازنده‌های Ryzen 5 AMD هستند. همچنین مورد مهمی دیگری که بید برای انتخاب لپ تاپ در نظر بگیرید این است که لپ تاپ مورد نظرتان باید دارای فرکانس پردازنده4 گیگاهرتز یا بالاتر باشد تا سرعت تجزیه و تحلیل اطلاعات را افزایش دهد.

 

لپ تاپ حسابداری, لپ تاپ حسابداری با کیفیت, CPU در لپ تاپ حسابداری

CPU در لپ تاپ حسابداری 

 

پورت

پورت به ورودی های اطراف لپ تاپ گفته می شود که از طریق آن می توانید لپ تاپ را به وسایلی مانند: پرینتر، اسکنر، تلویزیون و سایر دستگاه های مورد نیازتان وصل کنید. از انجایی که افراد حسابدار برای کارهای خود به دستگاه هایی مانند: پرینتر احتیاج دارند، توصیه می شود انواع لپ تاپ هایی را انتخاب کنید که دارای انواع پورت USB2 ، USB3، USB Type-C، HDMIباشد تا به راحتی به انواع دستگاه های مورد نیازتان متصل شوید. همچنین برای اتصال مودم به لپ تاپ لازم است که لپ تاپ مورد نظرتان دارای ورودی Ethernet و LAN باشد.

 

هارد

یکی از مهم ترین اجزای سخت افزاری که در هنگام تهیه ی لپ تاپ، اکثر مهندسان در مورد ویژگی های آن سوال می کنند، ظرفیت هارد لپ تاپ است. هارد به وسیله ای گفته می شود که در لپ تاپ از آن برای ذخیره ی دائم اطلاعات استفاده می شود. از انجایی که حسابداران و مهندسان دائما در حال داده سازی هستند، لازم است که سیستم مورد نظر آنها دارای ظرفیت هارد بالایی باشد.

 

کیفیت هارد همچنین تعیین کننده ی سرعت تجزیه و پردازش داده های لپ تاپ است. از انجایی که در لپ تاپ های مهندسی لازم است که لپ تاپ سرعت بالایی داشته باشد، توصیه می شود از مدل هایی استفاده کنید که دارای هارد HDD هستند. این هاردها دارای سرعتی 7 تا 10 برابر بیشتر از هاردهای مدل SSD هستند.

 

در نهایت توصیه می شود که برای تهیه ی لپ تاپ مناسب ابتدا نوع کاربری های خود را مشخص کنید. سپس با توجه به اطلاعات مقاله و استفاده از توصیه های مهندسین با تجربه ی کامپیوتر، لپ تاپ مناسب تان را از میان مدل های متنوع پیدا کنید.

 

گردآوری : بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

  سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X خدمات و محصولات دیجیتال ,خدمات سیم کارت و تلفن همراه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023