چطور دسترسی‌های یک برنامه‌ را در اندروید تغییر دهیم؟تغییر دسترسی‌های یک برنامه‌ در اندروید

 

در سیستم عامل اندروید این امکان به کاربر داده می‌شود تا دسترسی اپلیکیشن‌ها به بخش‌های مختلف گوشی را بررسی کرده و بعد به صورت دستی تغییر دهد. در ادامه مطلب شما را با نحوه انجام این کار آشنا می‌کنیم. همراه ما باشید.

 

برای اینکه بتوانید یک برنامه جدید را برای اولین بار بر روی تلفن هوشمند اندرویدی خود اجرا کنید، باید اجازه دسترسی اپ به بخش‌‌های مختلف گوشی را بدهید. این دسترسی‌ها با توجه به عملکرد اپ به صورت پیش فرض مشخص شده‌اند و شما باید آن‌ها را حین اجرا تایید کنید. برای مثال در صورتی که اینستاگرام را برای اولین بار بر روی گوشی اندرویدی خود نصب می‌کنید، از شما دسترسی به دو فاکتور دوربین و حافظه، برای گذاشتن پست جدید سوال می‌شود.

 

احتمال این هم وجود دارد که برخی برنامه‌ها که معمولا غیرقابل اعتماد هستند، به صورت خودکار به برخی از بخش‌های غیر مرتبط دسترسی پیدا کنند که شما باید برای برقراری امنیت، سریعا این دسترسی‌های غیرمرتبط را حذف کنید.

 

خوشبختانه سیستم عامل اندروید برای بررسی این موضوع بخش خاصی را قرار داده تا به صورت مجزا برای هر اپلیکیشن، به بررسی دسترسی‌های ایجاد شده بپردازید.

 

برای بررسی دسترسی اپلیکیشن‌ها در اندروید چه مراحلی را باید طی کرد؟

دسترسی‌ اپلیکیشن‌ها در انواع مختلف تلفن‌های هوشمند اندرویدی مشابه هم بوده و تفاوتی در این زمینه مشاهده نمی‌شود. مراحل انجام این کار را در ادامه دنبال کنید:

وارد منوی تنظیمات یا همان Settings شوید.

 

بررسی دسترسی اپلیکیشن‌ها در اندروید

 

بخش Apps را باز کنید.

 

جلوگیری از دسترسی اپلیکیشن به پیام ها

 

بر روی اپلیکیشن‌ مورد نظر برای بررسی دسترسی‌هایش کلیک کنید.

 

بررسی دسترسی اپلیکیشن‌ها

 

 

در صفحه باز شده، بر روی Premissions کلیک کنید.

 

 دسترسی اپلیکیشن‌ در اندروید

 

در این بخش تمامی دسترسی‌های لازم برای اپ مورد نظر قابل مشاهده بوده و شما می‌توانید به صورت دستی موارد خاص را فعال و یا غیرفعال کنید.

 

دسترسی اپلیکیشن‌ها به بخش‌های مختلف گوشی

 

بهتر است هر از چند گاهی برای امنیت دستگاه خود سری به منوی Premissions بزنید و دسترسی برنامه‌های مختلف را به صورت مجزا بررسی کنید. برای مثال در صورتی که یک اپلیکیشن دانلود منیجر بر روی گوشی خود نصب کرده‌اید و در این منو علاوه بر حافظه دستگاه، دسترسی به مخاطبین را هم مشاهده می‌کنید، بهتر است سریعا آن را غیرفعال کرده و یا به طور کل برنامه را از روی گوشی حذف کنید.

 

احتمال به خطر افتادن امنیت کاربر با نصب برنامه‌هایی که دسترسی به موارد غیر مرتبط را می‌خواهند، بسیار بالا بوده و در این وضعیت احتمال سو استفاده از داده‌های کاربر وجود دارد.

 

منبع:click.ir

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------