تبلیغات ، چاپ ,جذب فالورX

آموزش نحوه پاک کردن حافظه پنهان در آیفون و آیپدبرنامه های پاک کردن حافظه پنهان در آیفون و آیپد, پاك كردن حافظه پنهان اپل, حذف حافظه پنهان در آیفون و آیپد

حافظه پنهان می تواند حافظه ی اصلی را تحت تأثیر قرار دهد

 

چطور حافظه پنهان آیفون و آیپد را پاک کنیم؟

حافظه پنهان، یکی از مواردی است که می توان گفت تقریبا در تمام تلفن های هوشمند امروزی یافت می شود. حافظه پنهان، می تواند در مواردی حافظه کل را تحت تأثیر قرار دهد و باعث پر شدن آن شود. در ادامه این مطلب، به شما خواهیم آموخت که چگونه می توانید حافظه پنهان را در دستگاه های آیفون و آیپد پاک کنید، و فضای بیشتری را برای ذخیره سازی خودتان ایجاد کنید.

حافظه پنهان و اهمیت حذف آن

 

پاک کردن حافظه پنهان مرورگر سافاری در آیفون, پاک کردن حافظه پنهان در آیفون و آیپد, پاک کردن حافظه پنهان در آیفون

حذف حافظه پنهان در آیفون و آیپد اهمیت زیادی در عملکرد موبایل دارد

 

شاید برای شما هم سوال پیش امده باشد که حافظه پنهان چیست و چرا باید حذف شود؟ حافظه پنهان، تقریبا در تمام تلفن های همراه وجود دارد و نام دیگر آن کش است. این حافظه، یک سخت افزار است که در بین پردازنده مرکزی و رم اصلی وجود دارد.

 

سرعت حافظه پنهان یا همان کش، به علت تکنولوژی ساختاری متفاوت با رم، بسیار بیشتر است. هنگامی که یک نرم افزار، یا یک بازی را در آیفون یا آیپد خود نصب می کنید، حافظه پنهان، وظیفه دارد که فایل های سیو بازی یا نرم افزار را در خودش ذخیره کند.

 

فرایند ذخیره سازی فایل ها در حافظه پنهان یا کش، پس از گذشت مدت طولانی، باعث ایجاد فایل های بسیار زیاد و بدرد نخور می شود که می تواند حجم ذخیره سازی را کاهش دهد و حتی سرعت تلفن را تحت تأثیر قرار دهد.

 

به طور کلی، حافظه پنهان در آیفون و آیپد، کاربرد های خاص خودش را دارد و می توان گفت که وجود آن ضروری است. البته در برخی مواقع، نیاز است که فایل های اضافی ایجاد شده در آن را حذف کرد. برای مثال، هنگامی که شما در دستگاه آیفون یا آیپد خودتان، یک بازی را نصب می کنید، بخشی از حافظه پنهان به آن اختصاص داده می شود. این در حالی است که اگر بازی را حذف کنید، حافظه پنهان آن باقی می ماند و حذف نمی شود. در نتیجه، روز به روز بر حجم فایل های کش افزوده می شود.

فرایند پاک کردن حافظه پنهان سخت نیست، اما ممکن است در دستگاه های مختلف متفاوت باشد.

 

دلایل پاک کردن حافظه پنهان در آیفون و آیپد 

 

پاک کردن حافظه پنهان در آیفون و آیپد, پاک کردن حافظه پنهان در آیفون, حافظه پنهان آیفون

دراکثر مواقع نیاز است که فایل های اضافی حافظه پنهان در آیفون حذف شود

 

همانطور که پیش تر به آن اشاره شد، فایل های کش در اکثر مواقع بدون اینکه کاربر آنها را حذف کند، حذف نمی شوند. در نتیجه، روز به روز فضای بیشتری اشغال می کنند. در این حالت، متوجه می شوید که گوشی آیفون و یا آیپد شما، سرعت کمتری نسبت به قبل دارد و حتی در مواردی هنگ می کند.

 

فایل های کش در صورتی که به موقع پاک نشوند، می توانند از سرعت تلفن همراه بکاهند. پس باید در بازه های زمانی مشخص، پاک شوند تا از سرعت تلفن همراه کاسته نشود.

 

نحوه پاک کردن حافظه پنهان در آیفون و آیپد 

 

برنامه های پاک کردن حافظه پنهان در آیفون و آیپد, پاك كردن حافظه پنهان اپل, حذف حافظه پنهان در آیفون و آیپد

به فایل های موجود در حافظه ی پنهان فایل های کش (cache) هم گفته می شود

 

نرم افزار های گوناگونی وجود دارند که باعث ایجاد فایل کش در حافظه پنهان آیفون و آیپد می شوند. در تلفن های همراه مختلف، روش های گوناگونی برای پاک کردن حافظه پنهان وجود دارد، اما نکته قابل توجه این است که در اکثر این دستگاه ها، مانند آیفون و آیپد، شما نمی توانید حافظه پنهان نرم افزار ها را به طور جداگانه شناسایی و حذف کنید. در ادامه، روش های متفاوتی را برای پاک کردن حافظه پنهان آیفون و آیپد به شما خواهیم گفت.

 

1. استفاده از نرم افزار battery Doctor

 

 پاك كردن حافظه پنهان اپل, حذف حافظه پنهان در آیفون و آیپد, پاک کردن حافظه پنهان مرورگر سافاری در آیفون

برای حذف حافظه پنهان در آیفون و آیپد برای یک نرم افزار خاص روش پیش فرض وجود ندارد

 

همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم، امکان دسترسی به فایل های کش و حافظه پنهان برای یک نرم افزار خاص، به طور پیش فرض در آیفون و آیپد وجود ندارد. با استفاده از نرم افزار های شخص ثالث، می توانید امکان این را داشته باشید که فایل کش هر کدام از نرم افزار هایی را که می خواهید را پیدا کرده و حذف کنید. البته روش دیگری نیز برای این کار وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

 

نرم افزار های شخص ثالث، نرم افزار هایی هستند که توسط نهاد ها یا افرادی ساخته می شوند که مستقل از شرکت سازنده تلفن همراه کار می کنند. نرم افزار های شخص ثالث، ممکن است توسط شرکت سازنده تلفن همراه، مورد استقبال قرار بگیرند، یا اینکه توسط آنها رد شوند و حتی در مواردی مجوز نصب بر روی دستگاه تلفن همراه را نداشته باشند.

 

 battery Doctor، یک نرم افزار شخص ثالث است که با استفاده از آن می توانید فایل های کش نرم افزار ها را حتی به طور جداگانه پیدا کرده و حذف کنید. این برنامه، رایگان است و این یعنی نیازی به پرداخت پول جهت دریافت آن ندارید، و می توانید به راحتی آن را از فروشگاه آنلاین اپ استور دریافت کنید.

 

برای اینکه حافظه پنهان در آیفون و آیپد را با استفاده از نرم افزار battery Doctor حذف کنید، مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

• نرم افزار battery Doctor را از اپ استور دانلود و نصب کنید.

 

• وارد نرم افزار battery Doctor شوید.

 

• این نرم افزار، کاربرد های خاصی دارد و می توانید از فروشگاه آن نیز استفاده کنید. پس از اینکه وارد نرم افزار شدید، در بخش پایین، دومین گزینه از سمت راست که نام آن Junk است را انتخاب کنید.

 

• هنگامی که وارد تب Junk می شوید، می توانید حافظه دستگاه خودتان را مشاهده کنید. در بخش پایین، گزینه CLEAN UP CACHE را مشاهده خواهید کرد. آن را انتخاب کنید.

 

• پس از انتخاب گزینه CLEAN UP CACHE، پیامی برای شما نمایش داده می شود به صورت یک اخطار است. این پیام را بخوانید و در صورت تأیید آن، گزینه Clean را انتخاب کنید.

 

• پس از انتخاب گزینه Clean، نرم افزار battery Doctor به دنبال فایل های کش در حافظه پنهان خواهد بود. پس از اینکه نرم افزار، فایل های کش را پیدا کرد، آنها را حذف می کند. گزارشی که پس از اتمام کار نرم افزار به شما نمایش داده می شود را بخوانید و نتیجه را بررسی کنید.

 

در نتیجه انجام مراحل بالا، حافظه پنهان آیفون و یا آیپد شما پاک خواهد شد. نکته قابل توجه، این است که اگر حافظه پنهان خود را پاک کنید، ممکن است تمام سیو های بازی های شما از بین برود، زیرا فایل های سیو اکثر بازی ها در حافظه پنهان ذخیره می شود.

 

2. پاک کردن حافظه پنهان مرورگر سافاری در آیفون و آیپد

 

پاک کردن حافظه پنهان مرورگر سافاری در آیفون, پاک کردن حافظه پنهان در آیفون و آیپد, پاک کردن حافظه پنهان در آیفون

می توانید حافظه پنهان آیفون را از طریق مرورگر سافاری هم حذف کنید

 

مرورگر سافاری، فایل های به نسبت زیادی را در حافظه پنهان دستگاه آیفون و یا آیپد شما ذخیره خواهد کرد. در نتیجه پاک کردن حافظه پنهان مرورگر سافاری، می تواند از حجم فایل های کش به مقدار قابل توجهی بکاهد.

 

در ادامه، به شما خواهیم آموخت که چگونه می توانید فایل های کش مرورگر سافاری را حذف کنید. برای پاک کردن فایل های کش مرورگر سافاری، مراحل زیر را دنبال کنید.

• ابتدا وارد تنظیمات، یا همان Settings دستگاه خود شوید.

 

• پس از وارد شدن به Settings، وارد بخش Passwords & Accounts شوید.

 

• در بخش Passwords & Accounts به دنبال گزینه Safari بگردید و آن را انتخاب کنید.

 

• پس از اینکه وارد تنظیمات اکانت مرورگر Safari شدید، گزینه Clear History and Website Data را انتخاب کنید.

 

• توجه داشته باشید که با حذف شدن فایل های کش مرورگر سافاری، تمام اطلاعاتی که در آن ذخیره کرده بودید، مانند رمز ها، بوک مارک ها و... از بین خواهند رفت. از این جهت، دو بار از شما در مورد پاک کردن حافظه پنهان مرورگر سافاری سوال خواهد شد. هر دوی آنها را تأیید کنید تا فایل های کش مربوط به مرورگر سافاری حذف شوند.

 

پس از انجام مراحل بالا، شما توانسته اید حافظه پنهان مرورگر سافاری را پاک کنید. البته پس از استفاده مجدد از این مرورگر، فایل های کش به مرور زمان دوباره ایجاد خواهند شد و شاید نیاز داشته باشید دوباره آنها را حذف کنید.

 

3. پاک کردن داده های مربوط به نرم افزار ها در آیفون و آیپد

 

حافظه پنهان آیفون, پاك كردن حافظه پنهان گوشی آیفون, پاك كردن حافظه سيستم ايفون

یکی از روش های حذف حافظه پنهان آیفون و آیپد حذف دیتای نرم افزارها است

 

یکی دیگر از راه هایی که می توانید با استفاده از آن، فایل های کش ایجاد شده را حذف کنید، پاک کردن داده های نرم افزار ها است. این داده ها، فایل های مربوط به خود نرم افزار ها نیستند و موجب پاک شدن آنها نمی شوند، بلکه فایل های مربوط به موارد ذخیره شده در این نرم افزار ها هستند.

 

برای پاک کردن فایل های کش و داده های اضافی نرم افزار ها در آیفون و آیپد، مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

• به بخش تنظیمات یا همان Settings تلفن همراه خود بروید.

 

• پس از اینکه وارد تنظیمات تلفن شدید، به دنبال گزینه General بگردید و وارد آن شوید.

 

• گزینه های مختلفی در بخش General برای شما وجود دارد. وارد گزینه iPhone storage شوید.

 

• ممکن است مدتی طول بکشد تا اطلاعات ذخیره ای شما لود شوند، مدتی صبر کنید.

 

• پس از اتمام فرایند آماده سازی فایل های ذخیره شده، وارد قسمت Recommendations شوید. 

 

• در قسمت Recommendations، می توانید لیستی از برنامه های موجود در تلفن همراه خود را مشاهده کنید. در این لیست، فضای اشغال شده توسط نرم افزار ها نیز قابل مشاهده هستند. اگر احساس می کنید که یک برنامه بیش از اندازه حجم دارد، در همین لیست گزینه مربوط به آن نرم افزار را انتخاب کنید.

 

• پس از اینکه وارد صفحه ذخیره سازی نرم افزار هدف شدید، بخش های مختلفی را مشاهده خواهید کرد. در صورتی که حجم موجود در بخش Documents & Data از 500 مگابایت بیشتر است، یعنی اینکه فایل های کش ایجاد شده توسط این نرم افزار بسیار زیاد هستند. پس از مشاهده این حالت، گزینه Delete App را انتخاب کنید.

 

• با انتخاب کردن گزینه Delete App، شما نرم افزار را حذف خواهید کرد. پس از حذف نرم افزار، دوباره آن را نصب کنید.

 

با انجام مراحل بالا، فایل های کش ایجاد شده در نرم افزار ها، به همراه خود نرم افزار حذف خواهند شد و در صورت تمایل به نصب دوباره نرم افزار، می توانید آن را از اپ استور و یا از سایت های معتبر دانلود کنید.

 

4. استفاده از نرم افزار iMYFone Umate

 

پاك كردن حافظه پنهان اپل, حذف حافظه پنهان در آیفون و آیپد, پاک کردن حافظه پنهان مرورگر سافاری در آیفون

حافظه پنهان دستگاه شما باید پاکسازی شود تا کارایی آن افزایش یابد

 

نرم افزار iMYFone Umate، یکی دیگر از نرم افزار هایی است که می توانید با استفاده از آن، فایل های کش مربوط به نرم افزار های آیفون و آیپد را پاک کنید. این نرم افزار، برای شناسایی فایل های اضافی در حافظه پنهان، و حذف آنها طراحی شده است.

 

نکته قابل توجه در مورد نرم افزار iMYFone Umate، این است که نمی توان آن را در دستگاه های آی او اس اجرا کرد. این نرم افزار بر روی سیستم عامل های ویندوز و مک قابل اجرا است.

 

اگر می خواهید با استفاده از این نرم افزار، فایل های کش و حافظه پنهان مربوط به آیفون یا آیپد را حذف کنید، مراحل زیر را دنبال کنید:

نرم افزار iMYFone Umate را در کامپیوتر خود نصب کنید. توجه داشته باشید که این نرم افزار، هم برای سیستم عامل ویندوز و هم برای سیستم عامل مک قابل دسترسی است.

پس از نصب نرم افزار iMYFone Umate بر روی کامپیوتر، دستگاه آیفون یا آیپد خود را با استفاده از USB یا روش های اتصالی دیگر، به کامپیوتر وصل کنید.

 

نرم افزار iMYFone Umate را در بخش Search سیستم عامل خود پیدا کرده و آن را اجرا کنید

پس از اینکه برنامه iMYFone Umate را اجرا کردید، یک منو در سمت چپ پنجره آن مشاهده خواهید کرد. در این منو، گزینه Home که اولین گزینه است را انتخاب کنید.

در بخش Home، گزینه Scan را انتخاب کنید تا فرایند جستجو برای فایل های کش در دستگاه آیفون یا آیپد شما شروع شود.

 

پس از اینکه اسکن کردن فایل های دستگاه شما تکمیل شد، آپشن های متفاوتی برای شما نمایش داده می شوند. بر روی گزینه Clear junk & temporary files کلیک کنید.

با انتخاب گزینه Clear junk & temporary files، حافظه پنهان و فایل های اضافی شما حذف خواهند شد. یکی از ویژگی های دیگر نرم افزار iMYFone Umate، توانایی تشخیص فایل های بزرگ مانند ویدئو های طولانی و فیلم ها و بازی ها است. 

 

جمع بندی مطالب و سخن پایانی

حافظه پنهان، کاربردهای بسیار گسترده ای دارد و اگر وجود نداشت، انجام بسیاری از کار ها در تلفن های همراه سخت می شد. برای مثال، نرم افزار هایی که مدتی است با آن ها کار می کنید، سریع تر از بار اول اجرا نمی شدند. نکته مهم، این است که حافظه پنهان باید در بازه های زمانی نسبتا طولانی، پاکسازی شود تا سرعت دستگاه شما پایین نیاید. در صورتی که حافظه پنهان در طولانی مدت پاک نشود، و فایل های کش زیادی تشکیل شوند، حتی ممکن است که تلفن همراه شما هنگ کند.

 

گرداوری: بخش اینترنت و کامپیوتر بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------