نقطه های سبز و نارنجی بالای صفحه گوشی آیفون به چه معناست؟نقطه های سبز و نارنجی بالای صفحه آیفون, حذف نقطه سبز بالای آیفون, روشن شدن چراغ سبز در آیفون

روشن شدن چراغ سبز در آیفون

 

نقاط سبز و نارنجی آیفون: همه چیزهایی که باید بدانید 

در این مقاله از بیتوته، به بررسی نقاط سبز و نارنجی در آیفون می‌پردازیم. این نقاط نشان می‌دهند که یک برنامه از دوربین یا میکروفون آیفون شما استفاده می‌کند. با خواندن این مقاله، می‌توانید در نحوه استفاده از این نقاط برای کنترل دسترسی برنامه‌ها به دوربین و میکروفون خود بیشتر بیاموزید.

اطلاعات بالای صفحه نمایش آیفون به طور کلی کاملاً واضح است. نمادهایی که در آنجا قرار دارند اطلاعاتی در مورد مواردی مانند سطح باتری، سیم کارت شما و قدرت اتصال Wi-Fi شما نشان می دهند. اما دو نماد کوچک وجود دارد که کمی مرموز هستند: نقاط سبز و نارنجی که گهگاه هنگام استفاده از تلفن ظاهر می شوند.

 

این نقطه ها از زمان معرفی iOS 14 که در سال 2020 راه اندازی شد وجود داشته اند و در واقع آنها بسیار ساده و قابل درک هستند. در اینجا چیزی است که باید در مورد نقاط سبز و نارنجی که در بالای صفحه نمایش آیفون شما ظاهر می شوند بدانید.

 

در این راهنمای کامل، به این خواهیم پرداخت که " نقطه نارنجی در آیفون به چه معناست ." به‌علاوه، اگر می‌خواهید از حریم خصوصی خود محافظت کنید، می‌خواهیم شما را در یک فرآیند گام به گام راهنمایی کنیم که چگونه آن را خاموش کنید. بنابراین، بیایید رمز و راز پشت این نقطه نارنجی را در آیفون کشف کنیم.

 

این نقاط رنگی آیفون چیست؟

نقاط رنگی که می‌بینید، چراغ‌های نشان‌دهنده‌ای هستند که برای هشدار دادن به شما در زمانی که برنامه‌ای از دوربین یا میکروفون شما استفاده می‌کند، طراحی شده‌اند. جستجو  اپل این ویژگی جدید را در iOS 14 در تمام آیفون‌های جست‌وجو  معرفی کرد تا امنیت و حریم خصوصی کاربر را تقویت کند.

 

نقطه نارنجی در آیفون من چیست؟

هنگامی که یک برنامه در تلفن شما از میکروفون شما استفاده می کند ، متوجه خواهید شد که یک نقطه نارنجی در بالای صفحه آیفون ظاهر می شود. این نشان می‌دهد که برنامه‌های خاصی می‌توانند در حین فعالیت‌های مختلف مانند تماس‌ها، FaceTime، زمانی که سیری فعال است ، ضبط ویدیو و موارد دیگر در پس‌زمینه به میکروفون شما دسترسی داشته باشند.

 

نقطه های سبز و نارنجی بالای صفحه آیفون, حذف نقطه سبز بالای آیفون, نقطه نارنجی در بالای صفحه آیفون

نقطه نارنجی در بالای صفحه آیفون 

 

نقطه سبز در آیفون من به چه معناست؟

هنگامی که برنامه ای در تلفن شما از دوربین شما استفاده می کند ، یک نقطه سبز رنگ در بالای صفحه نمایش آیفون خود خواهید دید. نقطه سبز رنگ هنگام ضبط ویدیو، ساختن حلقه‌های اینستاگرام یا هر زمانی که دوربین گوشی شما در حال استفاده است نشان داده می‌شود.

 

نقطه های سبز و نارنجی بالای صفحه آیفون, حذف نقطه سبز بالای آیفون, نقطه سبز رنگ در بالای صفحه نمایش آیفون

نقطه سبز رنگ در بالای صفحه نمایش آیفون

 

چگونه بررسی کنیم کدام اپلیکیشن از دوربین یا میکروفون آیفون شما استفاده می کند؟

بررسی اینکه کدام برنامه به میکروفون یا دوربین شما دسترسی دارد از زمان iOS 14 بسیار آسان است. هنگامی که هر نقطه رنگی در بالای صفحه ظاهر می شود، برای دسترسی به مرکز کنترل، کافی است از گوشه سمت راست بالا به پایین بکشید. نام برنامه در بالا ظاهر می شود. برای مشاهده تاریخچه کامل برنامه، از جمله زمانی که از آن استفاده شده است، روی آن ضربه بزنید.

 

نقطه های سبز و نارنجی بالای صفحه آیفون, حذف نقطه سبز بالای آیفون, مشاهده برنامه ای که از دوربین یا میکروفون استفاده می کنند

مشاهده برنامه ای که از دوربین یا میکروفون استفاده می کنند

 

چگونه چراغ نارنجی یا سبز آیفون را خاموش کنیم؟

در حالی که نمی‌توانید مستقیماً نقطه نارنجی یا سبز را خاموش کنید، می‌توانید دسترسی برنامه‌ها به میکروفون و دوربین خود را مدیریت کنید تا نقطه نارنجی را غیرفعال کنید. در اینجا نحوه انجام این کار را برای شما قرار داده ایم.

1. Settings آیفون خود را باز کنید.

2. به پایین بروید و Privacy & Security را انتخاب کنید.

3. روی Microphone (برای نقطه نارنجی) یا Camera (برای نقطه سبز) ضربه بزنید.

4. همه برنامه ها را بررسی کنید و با خاموش کردن کلید، برنامه های غیر ضروری را غیرفعال کنید

 

نقطه های سبز و نارنجی بالای صفحه آیفون, حذف نقطه سبز بالای آیفون, غیرفعال نقطه نارنجی و سبز بالای آیفون

غیرفعال نقطه نارنجی و سبز بالای آیفون

 

با انجام این مراحل شما دیگر نقطه نارنجی یا سبز را نخواهید دید.

 

نقاط رنگی در آیفون برای همه کاربران یک ویژگی حیاتی است. اگر برنامه‌های شخص ثالثی بخواهند از میکروفون یا دوربین شما بدون رضایت شما استفاده کنند، هشدار می‌دهند. اگر اپلیکیشنی را پیدا کردید که بدون اجازه شما به گوشی شما دسترسی دارد، باید آن را حذف کرده و در اسرع وقت گزارش دهید.

 

نقطه های سبز و نارنجی بالای صفحه آیفون, حذف نقطه سبز بالای آیفون, حذف نقطه نارنجی بالای آیفون

حذف نقطه نارنجی بالای آیفون

 

سوالات متداول درباره نقطه های سبز و نارنجی بالای صفحه آیفون

1. آیا نقطه نارنجی به این معنی است که کسی در حال ضبط است؟

نه، نقطه نارنجی لزوماً به این معنی نیست که کسی در حال ضبط است. وقتی هر برنامه ای از میکروفون شما استفاده می کند ظاهر می شود. این می تواند در حین ضبط باشد، اما می تواند به سادگی زمانی باشد که در حال مکالمه هستید یا از سیری استفاده می کنید.

 

2. چگونه از شر نقطه نارنجی آیفون خلاص شوم؟

شما نمی توانید مستقیماً نقطه نارنجی را خاموش کنید، اما می توانید برنامه هایی را که به میکروفون شما دسترسی دارند محدود کنید. برای انجام این کار، به Settings > Privacy & Security > Microphone بروید و هر برنامه‌ای را که نمی‌خواهید به آن دسترسی داشته باشید، خاموش کنید.

 

3. آیا هنگام برقراری تماس باید نقطه نارنجی ظاهر شود؟

بله، نقطه نارنجی باید هنگام برقراری تماس ظاهر شود. نقطه نشان می‌دهد که میکروفون شما در حال استفاده است، که در حین تماس تلفنی وجود دارد.

 

سخن پایانی درباره نقطه های سبز و نارنجی بالای صفحه آیفون

نقاط سبز و نارنجی بالای صفحه آیفون نشان‌دهنده استفاده از یک برنامه از دوربین یا میکروفون دستگاه شما هستند. این یک ویژگی امنیتی جدید است که در iOS 14 معرفی شد و به شما کمک می‌کند تا بدانید کدام برنامه‌ها به دوربین یا میکروفون شما دسترسی دارند.

 

اگر نقطه سبز یا نارنجی را مشاهده کنید که نمی‌شناسید، می‌توانید آن را روی لیستی از برنامه‌هایی که اخیراً از دوربین یا میکروفون شما استفاده کرده‌اید، ضربه بزنید، مشاهده کنید. همچنین می‌توانید در تنظیمات آیفون خود، برنامه‌ها را به دوربین و میکروفون کنترل کنید.

 

با استفاده از این ویژگی‌ها، می‌توانیم ویژگی‌های خود را در آیفون خود کنترل کنید و مطمئن شوید که برنامه‌ها فقط به دوربین یا میکروفون شما دسترسی دارند که به آن نیاز دارند.

 

 

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آموزش و مشاوره,آموزش کامپیوتر

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023