اپلیکیشن مخصوص ردیابی موقعیت مکانی از طریق موبایلردیابی گوشی موبایل ، دانلود اپلیکیشن ردیابی موقعیت مکانی از طریق موبایل ، برنامه های ردیابی موقعیت مکانی از طریق موبایل

می توان با استفاده از برنامه ها ردیابی موقعیت مکانی از طریق موبایل را انجام داد

 

ردیابی موقعیت مکانی اعضای خانواده با اپلیکیشن های موبایل

در برخی از شرایط و موقعیت های خاص ممکن است نیاز به اطلاع یافتن از موقعیت مکانی افراد از طریق ردیابی تلفن همراه آنها کنیم. مثلا زمانی که کودک و یا یکی از اعضای خانواده به جایی می رود و ما احتمال می دهیم که خطری او را تهدید می کند نیاز داریم تا از موقعیت مکانی آنها مطلع شویم. برای این کار اپلیکیشن هایی وجود دارد که از طریق  GPS ما را از موقعیت مکانی افراد در شرایط ضروری آگاه می کند.

ردیابی موقعیت مکانی از طریق تلفن همراه

شاید بارها با تبلیغاتی مبالغه آمیز در ارتباط با ردیابی با استفاده از شماره موبایل برخورد کرده باشید. در بسیاری از تبلیغات ادعا می شود که با داشتن شماره موبایل فرد مورد نظر به صورت آفلاین یا آنلاین قادر خواهید بود به موقعیت مکانی او پی ببرید.

 

برای دست یافتن به اطلاعات دقیق در مورد این ادعا و راه های مطلع شدن از موقعیت مکانی افراد با استفاده از تلفن همراه مقاله را تا آخر مطالعه فرمایید.

برای درک بهتر این موضوع ابتدا باید با تکنولوژی های ردیابی موبایل و نحوه کار آنها آشنا شوید. در این ارتباط دو نوع تکنولوژی وجود دارد که یکی بر اساس GPS بوده و دیگری وابسته به شبکه های اپراتورهای ارائه دهنده سیم کارت است.

 

ردیابی موقعیت مکانی از طریق GPS 

 

ردیابی موقعیت مکانی افراد با موبایل ، ردیابی موقعیت مکانی اعضای خانواده ، برنامه های ردیابی موقعیت مکانی

در هر سطحی از زمین حداقل 4 ماهواره بالای سرمان است

 

GPS یا Global Positioning System یا سامانه موقعیت یابی یک تکنولوژی است که در آن سیگنال هایی از طریق ماهواره هایی که مدام در یک مدار مشخص در حال حرکت هستند به زمین ارسال می شود.

ماهواره ها به گونه ای قرار گرفته اند که در هر سطحی از زمین حداقل 4 ماهواره بالای سرمان می باشد.

 

گوشی های ما مجهز به چیپ های سخت افزاری هستند که این سیگنال ها را دریافت کرده و مکان ما را مشخص می کنند. صورت گیری این عمل به علت وجود سه پارامتر مکان ارسال، مکان دریافت و فاصله می باشد که همیشه به یکدیگر وابسته هستند و تلفن همراه ما می تواند با در دست داشتن مکان ماهواره و فاصله مکان ما را مشخص کند.

 

مکان یابی از طریق جی پی اس به شبکه موبایل یا شماره موبایل بستگی ندارد و هر دستگاه گیرنده سیگنال می تواند آن را درک کند. اما تا زمانی که خود آن دستگاه در مورد موقعیت مکانی اش به ما اطلاع ندهد ما نمی توانیم از موقعیت مکانی آن مطلع شویم.

گوشی های هوشمند نیز همین گونه هستند و تا زمانی که برنامه ای اطلاعات مکانی GPS اش را به کسی ارسال نکند موقعیت آن مخفی خواهد ماند.

 

ردیابی موقعیت یابی رادیویی تلفن همراه

در این تکنولوژی ردیابی وابسته به سیم کارت و اپراتور های ارائه دهنده است. این تکنولوژی به GPS و سایر برنامه ها متکی نیست.

در این نوع ردیابی سیگنال های ارسال شده از یک منبع توسط دکل های مخابراتی و یا اپراتورها تجزیه و تحلیل می شود و نتایجی ارائه می شود.

 

در این نوع ردیابی ها تنها با درخواست مراجع قضایی و یا نیروهای امنیتی و پلیس این اطلاعات تحویل داده می شود بنابراین افراد عادی امکان مکان یابی از طریق تلفن همراه را نخواهند داشت.

با این توضیحات مشخص شد که تبلیغات گوناگون در مورد امکان  ردیابی و اطلاع از موقعیت افراد با استفاده از گوشی و شماره موبایل آنها کاملا بی اساس است و این امر تنها زمانی امکان پذیر است که گوشی های تلفن همراه هر دو طرف مقابل مجهز به اپلیکیشن های مکان یابی باشند و هر دو طرف بخواهند با استفاده از تنظیماتی در این برنامه ها همدیگر را از موقعیت مکانی شان باخبر کنند.

 

در ادامه به معرفی چند اپلیکیشن مکان یاب می پردازیم که با فعال کردن این اپلیکیشن ها در گوشی های هر دو طرف، آنها امکان ردیابی و به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی را با هم دارند.

 

اپلیکیشن (Glympse) گلیمپس

 

ردیابی موقعیت مکانی از طریق موبایل ، ردیابی موقعیت مکانی از طریق تلفن همراه ، ردیابی از طریق موبایل

یکی از برنامه ها برای ردیابی موقعیت مکانی از طریق موبایل Glympse است

 

اپلیکیشن Glympse یکی از برنامه های محبوب برای ردیابی از طریق GPS در گوگل پلی است. در این برنامه شما با به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی خود از طریق GPS با دوستان و خانواده و همکاران آنها را از مکان خود مطلع می کنید.

این اپلیکیشن دارای مزایایی است که یکی از این مزایا عدم نیاز به ثبت نام یا Sign Up در برنامه می باشد و تنها با اتصال به اینترنت امکان پذیر است. همین قابلیت، این برنامه را از سایر برنامه هایی مانند واتس اپ و گوگل مپ متمایز می کند.

 

یکی دیگر از قابلیت های این برنامه این است که تمام لوکیشن های ارسالی تان بعد از یک دوره زمانی مشخص به طور خودکار حذف می شو و دیگر نیازی به نگرانی در ارتباط با فراموش کردن لغو اشتراک لوکیشن نیست.

 

اپلیکیشن Sygic Family Locator

 

ردیابی گوشی موبایل ، دانلود اپلیکیشن ردیابی موقعیت مکانی از طریق موبایل ، برنامه های ردیابی موقعیت مکانی از طریق موبایل

با استفاده از Sygic Family Locator ردیابی موقعیت مکانی از طریق موبایل امکان پذیر است

 

این برنامه مناسب برای افرادی است که دارای فرزند خردسال می باشند و مایل هستند تا دائما از موقعیت مکانی فرزند شان و یا سایر اعضای خانواده مطلع شوند.

در این اپلیکیشن یک سرویس پیام رسان داخلی برای برقراری ارتباط با سایر کاربران در این اپلیکیشن نیز وجود دارد.

 

این برنامه مجهز به بخش امنیتی کودک است که دارای دکمه SOS می باشد. با فعال کردن این دکمه موقعیت مکانی کودک یا فرد مورد نظر بلافاصله بر روی نقشه مشخص می شود. استفاده ازآن قابلیت در مکان های شلوغ و در مسافرت ها و جاهایی که امکان گم شدن کودک وجود دارد بسیار کمک کننده است.

 

همچنین والدین می توانند با تنظیمات خاص هنگام رسیدن کودک خود به مقصد مورد نظر هشدار دریافت کنند. این برنامه قابلیت ایجاد مناطق امن و ناامن را نیز دارد. مثلا در صورت عبور کودک از یک مکان خاص و تعیین شده برای والدین هشدار ارسال می شود.

در این اپلیکیشن باید هر دو طرف آن را نصب کنند تا بتوانند از موقعیت مکانی همدیگر مطلع شوند.

 

اپلیکیشن A-GPS Tracker

 

ردیابی موقعیت مکانی اعضای خانواده ، برنامه های ردیابی موقعیت مکانی ، ردیابی موقعیت مکانی از طریق موبایل

A-GPS Tracker از دیگر برنامه های ردیابی موقعیت مکانی از طریق موبایل است

 

این برنامه ها تنها برای اطلاع از موقعیت مکانی کودکان و خردسالان طراحی نشده بلکه در موارد خاص و شرایط استثنائی برای یافتن مکان افراد دیگر نیز بسیار مفید است. مثلا زمانی که مجبور به گذراندن مدتی طولانی برای تفریحاتی مانند کوهنوردی و ... هستید.

گشت و گذار درطبیعت و مناطق ناشناخته می تواند خطرناک باشد به خصوص با تغییر ناگهانی هوا ممکن است شرایط سخت تر شده و افراد همدیگر را گم کنند.

 

قبل از شروع سفر بهتر است این برنامه فوق العاده را روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنید. این برنامه دارای قابلیت اندازه گیری ارتفاع و مختصات طول و عرض جغرافیایی در نقشه ها می باشد. اگر از مکان تعیین شده دور شوید می توانید مسیر های سایر کاربران را بارگیری کرده و یک هشدار صوتی دریافت کنید.

 

اپلیکشن Geo Tracker

یکی دیگر از برنامه هایی که از طریق GPS موقعیت مکانی را پیدا می کند اپلیکیشن Geo Tracker می باشد.

این برنامه نیز مناسب کوهنوردان و کسانی است که در طبیعت و مکان های ناشناخته پیاده روی می کنند.

 

این برنامه مکان شما را روی نقشه رسم می کند و اطلاعات دیگری مانند سرعت، ارتفاع، فاصله عمودی و میزان شیب را فراهم می کند. همه این اطلاعات در فرمت‌های GPX و KML ذخیره می‌شود و شما می توانید آنها وارد برنامه هایی مانند Google Earth و Ozi Explorer کنید.

 

یکی از قابلیت های مهم این برنامه این است که شما می توانید مکان خود را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید و در صورتی که مدتی از آنها بی خبر بودید می توانید از طریق گوشی موبایل آنها را پیدا کنید.

از دیگر قابلیت های این برنامه پشتیبانی از نقشه های یاندکس است که در کشور هایی نظیر روسیه کاربرد دارد.

 

اپلیکیشن Google Maps

برنامه گوگل مپس این امکان را نیز دارد که برای ردیابی افراد مورد استفاده قرار بگیرد.

اما این برنامه دارای محدودیت هایی است. مثلا بستگی به شخصی که موقعیت مکانی خود را به اشتراک می گذارد دارد. اما برای افرادی که با هم در یک مکان خاصی هستند مناسب می باشد.

 

برای دانستن نحوه اشتراک گذاری مکان خود با دوستان در گوگل مپس به صورت زیر عمل می کنیم:

1. ابتدا برنامه گوگل مپس را باز کرده و سپس روی عکس پروفایل خود در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.

2. از لیست گزینه ها، گزینه Location Sharing  را انتخاب کنید.

3. در قسمت پایین سمت راست گزینه New share را بزنید.

4. مدت زمان اشتراک گذاری را انتخاب کنید و سپس گزینه Until you turn this off را بزنید.

5. در نهایت افرادی را که می خواهید موقعیت مکانی تان را با آنها به اشتراک بگذارید از لیست مخاطبان انتخاب کنید.

 

اپلیکیشن GeoZilla Family GPS Locator

 

ردیابی موقعیت مکانی از طریق تلفن همراه ، ردیابی از طریق موبایل ، موقعیت یابی رادیویی تلفن همراه

در گوگل مپ می توانید لیست کسانی که میخواهید موقعیت مکانی بفرستید را انتخاب کنید

 

GeoZilla Family GPS Locator نیز یکی دیگر از برنامه هایی است که از طریق GPS برای ردیابی استفاده می کند. یکی از ویژگی های این برنامه SLC است که بر خلاف سایر برنامه ها برای اشتراک گذاری موقعیت مکانی از شارژ باطری کمتری استفاده می شود. این ویژگی سبب می شود تا در مسیر های کوتاه شارژ باطری شما با روشن شدن برنامه به طور کلی مصرف نشود.

 

اما ضبط تنها زمانی شروع می شود که مسافت نسبتا زیادی را طی کرده باشید.

یکی دیگر از ویژگی های این برنامه این است که هنگام رسیدن افراد به مقصد برایتان هشدار ارسال می شود. از دیگر ویژگی های این برنامه امکان دیدن تاریخچه لوکیشن یک هفته ای و روشی برای تعیین وظایف بر اساس موقعیت مکانی با اعضای خانواده از طریق لیست های اشتراکی می باشد.

 

گرداوری: بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------